Siatka na ryby-przepisy

/ 13 odpowiedzi
Czy gdy mnie strasz rybacka zkontroluuje a nie będe miał  siatki na ryby to mogę dostać mandat?
marcinCracow


Teoretycznie nie bo dlaczego miałbyś dostać mandat za to że nie masz siatki, ale jeśli nie masz siatki i przetrzymujesz ryby np w workach foliowych to tak możesz dostać mandat
za sam brak siatki nie powiesz że od razu wypuszczasz złowione ryby i tyle :) (2010/03/13 15:08)

u?ytkownik10857


 Otóż Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb mówi jasno:4.ZASADY WĘDKOWANIA3.Wędkowanie3.5 Ryby w stanie żywym, złowione zgodnie z limitem ilościowym, należy przechowywać wyłącznie w siatkach wykonanych z miękkich nici, rozpiętych na sztywnych obręczach. Każdt wędkarz musi przechowywać osobno złowione przez siebie ryby, z tym, że zabrania się przechowywania żywych ryb dłużej niż 24 godziny. 
Jednak sam brak siatki nie jest podstawą do ukarania. Możesz wędkować nie mając siatki, wtedy ryby musisz wypuszczać, a te które chcesz zabrać zaraz po złowieniu musisz, niestety, zabić... (2010/03/13 16:06)

michal0210


Nie zostaniesz ukarany mandatem ale jeżeli nie masz siatki to powinieneś ją kupić. Siatka nie jest droga a bardzo przydatna. (2010/03/13 18:23)

Kocur161


Tomek jedz do Sędziszowa i w tym sklepie wędkarsko-akwarystycznym siatki 2,5m za 29zł ja tam kupiłem ,ale jak zarazie nie wypróbowałem jej:D pozdro.:D (2010/03/14 22:14)

O2on


zgadzam sie z wszystkimi kazdy ma racje co do cala !! powiem ci ze nieuzywałem ale kupiłem niedawno i wsumie nietania bo za prawie 100zł a jest bardzo przydatnia i pomocna a podrugie ryby sie nie mecza tak i moga jeszcze troche sie pocieszyc zyciem ;D (2010/03/16 00:29)

u?ytkownik32213


Pewnego razu zauważyłem wędkarza na Mazurach, który zamiast w siatce trzymał ryby zapięte na kilku potężnych agrafkach - to chyba nie jest legalne (zgodnie z regulaminem)??? Rozumiem że podczas kontroli PSR jest to równoważne z ukaraniem mandatem. (2010/03/16 07:05)

michal0210


W lutym oglądałem program wędkarski na Sport Klub nazywa się on Fishing&Hunting tam również mieli ryby na agrafkach. Na jednej agrafce mieli nawet 3 ryby przypięte. Sam nie wiem czy to jest zgodne z regulaminem czy nie.... (2010/03/16 22:13)

u?ytkownik32213


Regulamin określa sposób przechowywania ryb - w siatce.


3.5. Ryby w stanie żywym, złowione zgodnie z limitem ilościowym, należy
przechowywać wyłącznie w siatkach wykonanych z miękkich nici, rozpiętych na
sztywnych obręczach.

Więc mandat jak nic. (2010/03/17 08:07)

pilarz617


ja się wybieram po siatkę  (2010/03/17 17:44)

panoni


Zorjetuj sie czy w waszych kołach nie mają dodatkowo wymogów co do średnicy i długości bo i takie kombinacje sie zdarzają przy kontrolach ale zasada jest jak pisali koledzy za sam brak nie ale jeśli złąpiesz co kolewiek to już mandacik (2010/03/18 14:50)

karoltsu1


Witam...
&Mankymank.
Masz kol.zupełną rację.Regulamin wyraźnie określa sposób przechowywania ryb-żywych,aż chce się napisać dużymi literami.Niestety nic nie mówi o rybach zabitych,oraz sposobie ich przechowywania.W folii,czy na agrafce u pasa.
Te sam Regulamin precyzuje- ryba przeznaczona do zabrania,zaraz po złowieniu powinna być uśmiercona.
Posiadanie siatki (socza) jest wymogiem przy przechowywaniu ryby żywej-ten sam Regulamin.
Jak można to interpretować w inny sposób? (2010/03/18 15:06)

u?ytkownik32213


Chciałbym doprecyzować swoją wypowiedź. Wędkarz posiadał żywe ryby na `agrafkach` - i to rozumiem jest wykroczeniem. (2010/03/19 06:43)

michal0210


Tak. Trzymanie ryb na agrafkach jest wykroczeniem. Ryby żywe należy przytrzymywać w siatkach wykonanych z miękkich nici. (2010/03/20 16:22)