Siatka na ryby nowe przepisy PZW

/ 19 odpowiedzi
Witajcie
S造sza貫m 瞠 wesz造 nowe przepisy odno郾ie obowi您uj帷ych siatek do przetrzymywania ryb.

S造sza貫m, 瞠 obowi您uja minimum d 3metr闚,  ale niekt鏎zy m闚i 瞠 2metry.
Jak jest wed逝g przepis闚 Pzw.
Grzeba貫m po necie po regulaminach PZW i nic nieznalaz貫m jak to jest z tymi siatkami?
Jak mozecie daj jak捷 wiadomo嗆.
Dzi瘯i.

;
;;
SVT

Witajcie
S造sza貫m 瞠 wesz造 nowe przepisy odno郾ie obowi您uj帷ych siatek do przetrzymywania ryb.

S造sza貫m, 瞠 obowi您uja minimum d 3metr闚,  ale niekt鏎zy m闚i 瞠 2metry.
Jak jest wed逝g przepis闚 Pzw.
Grzeba貫m po necie po regulaminach PZW i nic nieznalaz貫m jak to jest z tymi siatkami?
Jak mozecie daj jak捷 wiadomo嗆.
Dzi瘯i.

Kto Ci z陰 informacj sprzeda, ja wiem 瞠 jest tylko zakaz stosowania kosza (sadzyk) metalowego. U mnie ju widzia貫m jak facet odbiera mandat. T逝maczy si 瞠 nie wiedzia, ale to by這 daremne t逝maczenie, poniewa ten zakaz wszed 5 lat temu.

;
;;

(2015/09/17 15:04)

Podgl康 zdj耩 na forum dost瘼ny jest tylko dla zalogowanych u篡tkownik闚.

slawomir66

Te wymiary o kt鏎ych piszesz obowi您uj podczas zawod闚 w璠karskich zgodnie z Zasadami Organizacji Sportu W璠karskiego. Jest tam napisane 瞠 siatka powinna mie minimum 40 cm 鈔ednicy (okr庵豉)  lub 50 cm po przek徠nej (prostok徠na), jej d逝go嗆 minimum 3 metry
Podczas indywidualnego w璠kowania musisz posiada siatk z mi瘯kiego tworzywa na obr璚zach. Nie jest okre郵one jakie wymiary musi posiada. (2015/09/17 20:21)

JKarp

Te wymiary o kt鏎ych piszesz obowi您uj podczas zawod闚 w璠karskich zgodnie z Zasadami Organizacji Sportu W璠karskiego. Jest tam napisane 瞠 siatka powinna mie minimum 40 cm 鈔ednicy (okr庵豉)  lub 50 cm po przek徠nej (prostok徠na), jej d逝go嗆 minimum 3 metry
Podczas indywidualnego w璠kowania musisz posiada siatk z mi瘯kiego tworzywa na obr璚zach. Nie jest okre郵one jakie wymiary musi posiada.

Nie wprowadzaj w b陰d. W璠karz nie ma obowi您ku posiadania siatki o ile nie przechowuje w siatce ryb.

JK

(2015/09/17 21:25)

slawomir66

Janek czepiasz si szczeg馧闚 i szukasz zwady.
Mo瞠 i masz racj 瞠 nie musi posiada siatki je郵i ryb nie zabiera. Moja odpowied podpowiada sytuacj kiedy w璠karz ryby zabiera.
Dla uszczeg馧owienia kolego Marcinie w RAPRyb jest napisane:
IV. ZASADY W犵KOWANIA3.5.Ryby w stanie 篡wym, z這wione zgodnie z limitem ilo軼iowym, nale篡 przechowywa wy陰cznie w siatkach wykonanych z mi瘯kich nici, rozpi皻ych na sztywnych obr璚zach. Ryby 這sosiowate i lipienie, przeznaczone do zabrania nale篡 u鄉ierci bezpo鈔ednio po z這wieniu. Ka盥y w璠karz musi przechowywa osobno z這wione przez siebie ryby, z tym 瞠 zabrania si przechowywania 篡wych ryb d逝瞠j ni 24 godz. W siatce mo積a przetrzymywa nie wi璚ej ryb, ni wynika to z limit闚 dobowych.    
(2015/09/17 21:46)

Jakub Wo

Mo瞠 i masz racj 瞠 nie musi posiada siatki je郵i ryb nie zabiera. Moja odpowied podpowiada sytuacj kiedy w璠karz ryby zabiera.
IV. ZASADY W犵KOWANIA3.5.Ryby w stanie 篡wym, z這wione zgodnie z limitem ilo軼iowym, nale篡 przechowywa wy陰cznie w siatkach wykonanych z mi瘯kich nici, rozpi皻ych na sztywnych obr璚zach. Ryby 這sosiowate i lipienie, przeznaczone do zabrania nale篡 u鄉ierci bezpo鈔ednio po z這wieniu. Ka盥y w璠karz musi przechowywa osobno z這wione przez siebie ryby, z tym 瞠 zabrania si przechowywania 篡wych ryb d逝瞠j ni 24 godz. W siatce mo積a przetrzymywa nie wi璚ej ryb, ni wynika to z limit闚 dobowych.    

Je瞠li chodzi o "uszczeg馧owienia" to nawet jak zabieram ryby siatki posiada nie musz. Nie wyobra瘸m sobie w璠r闚ki ze spinem wzd逝 brzegu rzeki z siatk.
(2015/09/17 22:33)

zbynio5o

Ta siatka ma 150 cm. d逝go軼i, ale nijaki @wojcieszyc dopier.... sie w mojej galerii 瞠 za ma豉. @wojcieszyc prawde wam powie hehe !   http://www.wedkuje.pl/fotka-wedkarska/169145  B鎩ta sie ch這pa :)))

(2015/09/17 22:51)

u篡tkownik195357

Je瞠li chodzi o "uszczeg馧owienia" to nawet jak zabieram ryby siatki posiada nie musz. Nie wyobra瘸m sobie w璠r闚ki ze spinem wzd逝 brzegu rzeki z siatk.

Doskona貫 podsumowanie tego przepisu. Plus si nale篡 od ka盥ego kumatego!
(2015/09/18 00:43)

Artur z Ketrzyna

Podczas indywidualnego w璠kowania musisz posiada siatk z mi瘯kiego tworzywa na obr璚zach. Nie jest okre郵one jakie wymiary musi posiada.

Nie wprowadzaj w b陰d. W璠karz nie ma obowi您ku posiadania siatki o ile nie przechowuje w siatce ryb.

JK

Autor napisa:
"S造sza貫m 瞠 wesz造 nowe przepisy odno郾ie obowi您uj帷ych siatek do przetrzymywania ryb."

Tak wi璚 slawomir66, odpowiedzia prawid這wo i zgodnie z prawd. Bo to o co kolega si pyta dotyczy這 regulaminu zawod闚 kwalifikowanych. :-)
(2015/09/18 20:27)

JKarp

Znowu bazowanie na domys豉ch co kto chcia jak my郵a. (2015/09/19 19:23)

bluehornet

Ma豉 korekta - nie 3m tylko 3,5m

(2015/09/19 19:38)

Piotr 100574

na szcz窷cie ja ju nie mam takich zmartwie ,u mnie jest po prostu zabronione trzymanie ryb w takim czym  (2015/09/20 16:03)

Artur z Ketrzyna

na szcz窷cie ja ju nie mam takich zmartwie ,u mnie jest po prostu zabronione trzymanie ryb w takim czym 

Piter na wodach PZW te nie ma zmartwie. Uprawiaj帷 amatorski po堯w ryb na wedk, chc帷 przetrzyma 篡we ryby, musisz u篡 porostu siatki z mi瘯kiej nici na sztywnych obr璚zach. Ka盥y  mo瞠 sobie wybra jaka mu odpowiada i tyle.
(Co innego kwalifikowane zawody w璠karskie, gdzie nie tylko jest okre郵ona wielko嗆 siatki, ale i stosowanych zan皻 itd. - jest to ustalone gdy ka盥y zawodnik musi mie r闚ne szanse na wygran)

Co do przechowywania u鄉ierconych ryb, nie ma wymogu. Tak wi璚 mo瞠 to by nawet zwyk豉 reklam闚ka. ;-)

Znowu bazowanie na domys豉ch co kto chcia jak my郵a.
Janek, mo瞠sz i tak my郵e... ;-)

(2015/09/21 08:06)

JKarp

Problemem tego i innych for s wpisy ma這 konkretne typu : jaki ko這wrotek do szczupaka, jaka w璠ka, 篡趾a itd. St康 potem robi si historia " siatki na ryby " bo nie sprecyzowano czy ta siatka na zawody czy nie ;-)
JK (2015/09/21 08:43)

amurtv

Kto Ci z陰 informacj sprzeda, (2018/05/01 03:17)

osa12

RAPR PZW:
"Ryby przeznaczone na przyn皻, w stanie 篡wym mo積a przechowywa w pojemniku zapewniaj帷ym ich dobrostan lub w siatce jak w pkt 3.5."

Co to znaczy "dobrostan" ? (2018/05/07 10:32)

z@mela

mo瞠 to by wiadro po twarogu czy farbie byle ryby by造 wyprostowane a nie zwini皻e w k喚bek - takie przepisy to na logik :) (2018/05/07 14:17)

osa12

Kiepski ten "dobrostan", a woda ma by ? (2018/05/11 14:34)