Shimano Super 4000 GT-RA

/ 7 odpowiedzi
Kołowrotek Shimano Super 4000 GT-RA posiadam już ładnych parę lat, wcześnie niezawodny teraz zaczął układać linkę w stożek co widać na zdjęciu. Nie wiem co może być tego przyczyną :( podkładek do regulacji wysokości szpuli nie ma i nigdy nie było. Jest co prawda luz na trzpieniu osiowym ale nie wiem czy to może być powodem. Jeśli tak to czy jest możliwość wyeliminowania luzu ? A może inne pomysły ?

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

gpawelcz

Przyszedł czas na zmianę sprzętu  (2013/10/09 15:18)

Krzychu-1986

Widzę, że chyba nikt nie ma pomysłu ? (2013/10/26 13:32)

superzander

A nawijałeś na niego wcześniej plecionki (bo widzę, że na zdjęciu jest plecionka)? Mam Model 4000 super GTM (RB i RC). Zdaje mi się, że przy nawinięciu "na full" cieńszej plecionki (014-016) te moje też nawijają lekkim stożkiem. Ogólnie kołowrotki te bardzo dobrze nawijają plecionkę, ale mają inne wady, które wychudzą przy spinningu... i więcej ich raczej nie kupię (model RC do łowienia plecionkami to dla mnie porażka bo plecionka zaczepia o obudowę rolki przez złą konstrukcje kabłąka). Moje obydwie "czwórki" maja też problemy ze sprężynami kabłąka... (2013/10/26 19:24)

superzander

Jak napisałem wcześniej, ja używam dwóch kołowrotków 4000 super GTM (o wyższym przełożeniu). Model RB (starszy) ma wyższą szpulę a RC (nowszy) niższą (pasuje do niego szpula od modelu Catana). Na zdjęciu masz nawiniętą do pełna plecionkę 0,16 Daiwa na szpuli od kołowrotka Super GTM 4000 Rc. Model RB mam aktualnie pusty bez linki, ale wydaje mi się, że one obydwa robią lekki stożek do góry przy nawinięciu cienkich plecionek do pełna (albo to małe złudzenie optyczne...). (2013/10/26 19:44)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Krzychu-1986

Kołowrotkiem z plecionką łowię prawie od zawsze, jedyne co się zmieniło to średnica. Kiedyś stosowałem 0,10 która grubością wyglądała na 0,16, teraz jest nawinięta dużo cieńsza (chyba rzeczywista 0,10). Spróbuje nawinąć żyłkę na tą szpulę i zobaczę co z tego wyjdzie. Tak po wstępnych przemyśleniach możesz mieć rację. W moim egzemplarzu zarówno sprężyna i kabłąk pracują bez zarzutu, jedyne do czego mógłbym się jeszcze doczepić to rozpadające się kilka razy w sezonie pokrętło od hamulca.  (2013/11/15 07:09)

Krzychu-1986

Przed chwilą nawinąłem na ten kołowrotek żyłkę 0,30 na szpulę grafitową i plecionkę 0,22 na szpulę stalową. Niestety ale stożek występuje nadal, szpula z żyłką wygląda trochę lepiej ale to pewnie dlatego że jest jej mniej i stożek nie miał się kiedy utworzyć, no i średnica. Niestety ale średnica plecionki nie jest przyczyną mojego problemu. Jakieś inne pomysły ? (2013/11/17 13:28)

dabo

Tak,
w szpuli są podkładki którymi można regulować położenie szpuli,
wystarczy po odkręceniu nakładki przestawić.
(2015/09/28 16:53)