Shimano Stradic fk 2500

/ 14 odpowiedzi
Hej, czy ktoś posiada kolowrotek shimano stradic fk 2500, zamjerzam go kupić z myślą o okoniach i kleniach. Jak działa w nim hamulec i jak układa żyłkę?
u?ytkownik200880


Nikt nic nie wie? :/ Myślę jeszce ewentualnie nadshimano aero spin. Który lepszy zależy mi na bardzo dobrym układaniu żyłki, lekkiej pracy i wytrzymałości żeby posłużył kilka ładnych sezonów . Będzie pracował z wędka do 14gr. Jeśli możecie to poleccie coś innego w cennach nie wyższych jak te powyżej :) (2016/12/30 21:00)

aldente


Zapewne nie prędko dostałbyś tu odpowiedź na swoje pytanie. Aby się czegoś o tym kołowrotku dowiedzieć, musisz wyjść na szerokie wody. Tu tylko wszystko na jedno kopyto.  Odpowiedzi szukaj na innych forach. Posiadam ten kołowrotek  w wersji 3000 do jednej z moich okoniówek. Mniej więcej od roku. Nic złego o nim nie mogę powiedzieć. Nie będę się rozpisywał o jego zaletach. Ma on ich bez liku i służą wędkarzowi. Kontynuuje on tylko i wyłącznie pozytywną tradycję Stradic. (2016/12/30 21:01)

u?ytkownik200880


Słyszałem ze już nie japońskie stradicki mają gorszą jakoś i pracę. Jest to prawda? Będzie to mój główny spinn także zależy mi na czymś porządnym. (2016/12/30 21:09)

Majster 81


Shimano to marka jak wspomniał Kolega aldente, której nie trzeba opisywać. Mówimy tutaj o Japończykach. Teraz Kolego Pan karpiczek są dość ciekawe promocje na sprzęt tej marki. (2016/12/30 21:48)

u?ytkownik200880


A z jakiej okazji i gdzie te promocje? bo szczerze widzę wszędzie ceny raczej stale. Czyli mówicie ze warto w tej cenie brać te kolowrotki? (2016/12/30 21:55)

aldente


Powiem tak...te Shimaniaki ze średniej półki są składane w Malezji, ale części są z Japonii. Mam oprócz 3000 jeszcze Stradica 5000. Na nim jest żylka 0,40 i hula na spinningu pod łososie i trocie. Nawój jest ok. Hamulec pierwsza klasa. Płynnie pracuje i wygodny w obsłudze, bo pokrętło hamulca jest duże.
To samo tyczy się Sustain 4000. Składany w Malezji, a praca masełko, pracuje na spinningu w morzu już 2 lata. O przekładni nie będę się rozpisywał. Jest naprawdę dobrze. W anglojęzycznej i niemieckiej literaturze wędkarskiej jest parę testów, które wypadają przychylnie. Potwierdzają to też wypowiedzi na forach. Jednak zawsze można natrafić na jakiś niedzielny model..dlatego należy najlepiej pokręcić samemu. :-) (2016/12/30 22:27)

Majster 81


Kiedyś miałem taki dylemat jak Ty, pisałem po forach - oczekiwałem odpowiedzi. Kupiłem, no i zrozumiałem, dlaczego tak mało użytkowników opisuje sprzęt - nie ma takiej potrzeby. Klasa sama w sobie. Użytkuję, wad brak, praca jak przy zakupie, choć minęło już sporo czasu. Na innych forach, opisują krok po kroczku Shimano-wskie perełki jak konserwować, jak serwisować, poszukasz znajdziesz. Sprzęt na lata. (2016/12/30 22:31)

LeoAmator


 Karpiczku w sklepie, wszystko jedno czy internet czy stacjonarny. Trzeba cierpliwie szukać aż znajdziesz to co Cię interesuje ( tj. rzeczony kołowrotek ) i w akceptowalnej cenie.
 Tak samo postępuj w przypadku każdego innego zakupu :-))) (2016/12/30 22:32)

u?ytkownik200880


Ok dzięki wielkie, w takim razie będę polowal na niego. Codziennie będę sprawdzał w Internecie moze cos sie znajdzie taniej. Nie potrzebuję go natychmiastowo także na luzie :) Ok dzięki wielkie Wszystkim :) Ps. A gdybym ewentualnie trafił na tego aero w dobrej cenie to brać go czy czekać na stradika? (2016/12/30 22:39)

Majster 81


Dałem Ci namiary, tam masz pewność, że to co kupisz jest oryginalne. (2016/12/30 22:42)

u?ytkownik200880


Słuchajcie jeszcze jedno pytanko lepiej zwykłą wersje czy Ci4+ ? Ci4+ jest nieznacznie droższa. I jeszcze jedno. Czym sie różnią wersje np. 2500s 2500hg i 2500hgs? Różnice w cenie są znaczne o co chodzi? (2017/01/02 16:39)

Majster 81


Wszystkie informacje znajdują się na stronie którą Ci podałem, możesz porównać dane modele kręciołków. Możesz zapytać sprzedawcę, pewnie udzieli Ci wyczerpującej odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. Możesz przeszukać fora ze sprzętem Shimano.Różnic w modelach 2500 jest dość sporo począwszy od wagi, mocy hamulca, nawoju, pojemnośći i użytego materiału-szpuli,itp. (2017/01/02 19:19)

Majster 81


Posiadam do spiningu Shimano Twin Power 2500FC już ładnych parę lat, stan na dziś oceniam na bdb. Przez te latka nie stwierdziłem, by coś mu złego się działo. Pracuje jak pracował, nawija jak nawijał, nic nie szumi, jedynie na co trzeba zwracać uwagę to na smarowanie ( oryginalne smarowidło może zaszkodzić - cenna rada Kolegi z zaprzyjaźnonego forum). Więcej nie piszę bo nie ma po co, chociaż korci do kupna nowego młynka, może z Daiwy jakaś stellka- ale cena dalej robi na mnie wrażenie i to nie małe. Co do tych Shimaniaków z Malezji mam i powiem działa tak jak działał, chociaż mam go do odległościówki i też nie ma się lekko. (2017/01/02 19:39)