Zaloguj się do konta

Kołowrotek Shimano Stella 2500 - proszę o opinię

utworzono: 2014/01/31 14:17
marciniwona

Mam zamiar kupić ten kołowrotek na spining czy ktoś doradzi mi czy jest to dobry wybór?
[2014-01-31 14:17]

Katmono

Powiem ci tyle, lepszego kołowrotka nie znajdziesz. [2014-01-31 15:34]

piotrekOlc

Jeśli Cię stać to nie pożałujesz. Każdy kołowrotek z wyższej półki nie rozczaruje żadnego wędkarza. Gdyby Shimano wypuściło bubel za grubo ponad dwa kawałki to szybko pożegnali by się z gronem wędkarzy korzystających z tego sprzętu oraz renomą niezawodności, którą musieli w jakiś sposób dostać. Osobiście nigdy nie korzystałem ze stelli, ale mam Vanquisha 4000 i jest to podobna konstrukcja - różnice to magnezowy rotor w stellce a Ci4+ w Vanku i dwa dodatkowe łożyska w stellce. Ja przed zakupem pytałem się każdego o pomoc, bo to są ogromne pieniądze jak na kołowrotek. Osobiście radziłbym porównać sobie stelkę z vankiem, bo wielu wędkarzy mówiło mi, że niczym stella się nie różni, a nawet niektórzy wypowiadali się, że vanquish chodzi jeszcze płynniej. Nie wiem do jakiej metody chciałbyś ją używać, ale rozmiar 2500 to maleństwo i radziłbym także obejrzeć wersję 4000s.

Pozdrawiam;)
[2014-01-31 15:37]

kaban

Moje marzenie... . Póki co ,bo kiedyś kto wie. Gdyby było mnie stać brałbym od ręki i choć sam nie miałem z nim do czynienia to opinie kolegów rewelacyjne. Kołowrotki w tej cenie bez względu na markę to zupełnie inna liga. Co do wielkości mój ideał ,ale łowię w małych rzekach. [2014-01-31 18:02]

Powiem ci tyle, lepszego kołowrotka nie znajdziesz.

A skąd o tym wiesz? Masz i nim łowisz  i stwierdzasz to poprzez własną (naoczną) obserwację? ? Koledzy mieli / mają i Ci doradzili? Widziałeś w katalogu? Czy gdzieś tam o nim przeczytałeś? Piszesz chyba tylko po o żeby pisać. 

[2014-02-02 11:31]

marciniwona

Piszę bo chcę poznać zdanie użytkowników portalu bo po to między innymi został stworzony ! A pytanie o kołowrotek padło ponieważ znajomy ma taki model i bardzo go chwali !Wiesz że to dosyć spory wydatek nawet dla mnie i przed zakupem chciałbym upewnić się że to dobrze zainwestowane pieniądze!Posiadam już dużo sprzętu z wyższej półki i uwierz mi że nie zawsze jakość idzie w parze z ceną !I zawsze może ktoś będzie szukał takiego sprzętu na forum takim jak ten będzie mógł się dowiedzieć więcej !Często też zadaje na forum pytania które zadaje mi mój młodszy brat który nie jest użytkownikiem portalu a ja osobiście nie potrafię mu doradzić !
[2014-02-02 13:51]

Aluzja nie była oczywiście do Ciebie "marciniwona" tylko do "Katmono" z tego względu, że zaczyna mnie irytować czytanie takich "wpisów specjalistycznych":
"Powiem ci tyle, lepszego kołowrotka nie znajdziesz." - i jak dowiedziałeś się coś z takiego wpisu? Jak znam życie to nawet gość go w ręku nie miał. 
Tym bardziej, że gość nagminnie się wypowiada nie wiedząc bardzo o czym mowa. Jednym słowem wpis tylko po to aby nabić sobie chyba jakieś punkty. Im dłużej czytam wpisy, pytania, porady początkujących tym bardziej uświadamiam się, że potrzeba stworzyć kwarantannę dla początkujących bo zaczyna przypominać to forum jedno wielkie śmietnisko.  [2014-02-02 14:17]

Powiem ci tyle, lepszego kołowrotka nie znajdziesz.


A właśnie,że znajdziesz i to dużo lepsze np.Daiwa Morethan,Daiwa Exist. Wypowiadasz się na wszystkie tematy mając Null pojęcia,także przestań to robić,ponieważ zaczynam sądzić iż próbujesz tylko nabijać punkty.

[2014-02-02 14:42]

marciniwona

Dziękuje za wszystkie posty !Pozdrawiam !
[2014-02-02 14:55]

pajk99

Witam ;) Oczywiscie za te pieniadze baedzie dobra jak zwaracasz uwage na design i klase kolowrotka  . Ja osobiscie wolalbym kupic 2 kolowrotki po np ( 1200zl) i miec jeden na pstraga ,okonia , klenia i drugi na szczupaka sandacza . Sa tez inne bardzo dobre kolowrotki w mniejszej cenie ;) np Daiwa Exist jak kolega wyzej mowil i z Shimano  Twin Power z rynku jakponskiego . Ja mialem przyjemnosc krecic Shimano Vanquishem i kreci wedlug mnie lepiej niz Stella ale to juz twoj wybor ;) Pozdrawiam Filip 
[2014-02-03 11:19]

Katmono

Powiem ci tyle, lepszego kołowrotka nie znajdziesz.


A właśnie,że znajdziesz i to dużo lepsze np.Daiwa Morethan,Daiwa Exist. Wypowiadasz się na wszystkie tematy mając Null pojęcia,także przestań to robić,ponieważ zaczynam sądzić iż próbujesz tylko nabijać punkty.


Chodziło mi o podobną cenę, a nie kołowrotki co są jeszcze o kilkanaście stówek droższe. [2014-02-08 08:39]

Krawcu7

Piszę w imieniu kumpla , który ma problem z wyżej wymienionym modelem.. mianowicie kupił go przez internet w dobrej cenie i podczas pierwszych testów na sucho wydawało się wszystko ok , chodził jak masło ale przy próbie zbicia kabłąka korbą coś się zacieło , zaczęło się mocne bicie , tak że było to wyraźnie wyczuwalne przy kręceniu i dodatkowo słychać stukanie.. generalnie nie ma szans na łowienie , bo jest w bardzo kiepskim stanie i kolega ma dwa pytania.. 
1. Jak myślicie , co się mogło stać ?
2. Gdzie najlepiej go naprawić ? Dodaję ,że młynek bez gwarancji , sprzedający to jakiś pajac i się nie mogą dogadać , ponieważ kołowrotek kupiony w Niemczech i wg mnie gość , który mu to sprzedał to oszust i kumpel wpakował się w zwykły wał.. chce go naprawić na własną rękę , więc osobiście poleciłem odesłanie do serwisu Shimano.. co sądzicie ? [2017-10-31 20:51]

SlawekNikt

Ślij do shimano jak chcesz. Osobiście wysłałbym do konkretnego serwismena od kręciołów bo może się okazać, że w środku stelki mogą być bebeszki od czegoś innego ;-) [2017-10-31 23:01]