Zaloguj się do konta

Shimano Exage 4000FD

utworzono: 2016/09/23 11:00
KULIKQSC

witam kupilem ten kolowrotek i lowilem nim 2 razy. jak narazie jest wszystko ok ale chcialbym dowiedziec sie od was co o nim myslicie i jak sie sprawuje u was. [2016-09-23 11:00]

kumka

Nikt ci nie odpisuje, więc ja się pokuszę. Generalnie ten jak i inne kołowrotki Shimano są dobrze oceniane, ale zastanawiam się po co taki temat. Chcesz na prawdę się upewnić, że dokonałeś dobrego wyboru, czy też przeczytać jaki to zajefajny kołowrotek kupiłeś? Nie wiem, co napiszą bardziej doświadczeni koledzy, ale dla mnie ten kołowrotek, choć wydaje się dobry, to przede wszystkim nie jest warty swojej ceny. Za bardzo podobny egzemplarz modelu Sienna zapłaciłem 90 zł, a za cenę twojego można spokojnie kupić Dragona Metal Guide II, a nawet jakiegoś Penna... Jedno nie ulega wątpliwości będzie pan zadowolony:)

z szacunkiem [2016-09-23 19:53]

KULIKQSC

chodzi mi o dokonany wybor za taka cene bo Lowie gumami 17-30g, obrotowki r. 3-5, woblery do 50g, wahadlowki 25+g. SIENNA 4000FD jeden sezon i caly kolowrotek lata. Luzy na szpuli, korbce, opor przy zwijaniu i huczenie.. [2016-09-23 21:07]

SlawekNikt

"witam kupilem ten kolowrotek i lowilem nim 2 razy. jak narazie jest wszystko ok ale chcialbym dowiedziec sie od was co o nim myslicie i jak sie sprawuje u was."

"chodzi mi o dokonany wybor za taka cene bo Lowie gumami 17-30g, obrotowki r. 3-5, woblery do 50g, wahadlowki 25+g. SIENNA 4000FD jeden sezon i caly kolowrotek lata. Luzy na szpuli, korbce, opor przy zwijaniu i huczenie.."

Kolego powyżej cytaty Twoich wypowiedzi. Pozwól, że zapytam. To łowiłeś nim 2 razy czy jeden sezon i przez ten sezon dwa razy ... ? I czy się dobrze sprawuje po tych 2 razach czy po sezonie cały "lata" jak piszesz ? [2016-09-23 22:49]

kumka

Jak rozumiem Sienna przeżyła u kolegi cały sezon, a w wyniku użytkowania dostała luzów. Nie ma co płakać, bo została ci szpula, która powinna podejść do Exage. Drobna uwaga.Nie lepiej zapytać o takie rzeczy przed zakupem? :) 

z szacunkiem [2016-09-24 12:36]

SlawekNikt

Zatem to tak, sienna po sezonie się rozlatała i kupiłeś exage ? Czy tak ? Cóż ja bym już nie kupił u tego samego producenta, ale te dwa kołowrotki to 100 % różnicy w cenie. Czy na plus ? Po sezonie się okaże. Napisz czy się sprawdził ten exage. [2016-09-24 13:01]

ryukon1975

chodzi mi o dokonany wybor za taka cene bo Lowie gumami 17-30g, obrotowki r. 3-5, woblery do 50g, wahadlowki 25+g. SIENNA 4000FD jeden sezon i caly kolowrotek lata. Luzy na szpuli, korbce, opor przy zwijaniu i huczenie..

Shimano nalaży do firm gdzie kolowrotek poniżej 500-600 zł niewiele jest warty. [2016-09-24 17:03]

Majster 81

Jak Shimano to tylko Japan, odpowiednio użytkowany, serwisowany, to sprzęt na lata. Tak jak ryukon1975 napisał poniżej 600 to made in  Malesia
  [2016-09-24 17:46]

grisza-78

Mam ten model ponad rok. Używam go do takiego samego łowienia, jak Ty, więc używam gum, sporych wahadeł, woblerów. Kupiłem go typowo pod szczupaki. Dodam, że mieszkam w Anglii, kiedy jadę nad jezioro z zamiarem łowienia szczupaków, to wiem, że ZAWSZE łowię ich co najmnie kilka, czasem kilkanaście. Metrówy jeszcze nie zaliczyłem, ale szczupaków od 70 do 95 cm złowiłem chyba pewnie koło 200 sztuk. Kołowrotek działa super, ma dwie szpule, na których mam plecionkę 0,15 Power Pro, i żyłkę 0,30mm. Nawija super, nie mam nic do zarzucenia, jeśli chodzi o hamulec. Praca kołowrotka dzisiaj wygląda tak, jak na wiosnę zeszłego roku. Opinie, że Shimano za 300 zł, jest do d^py, wystawiają ludzie, którzy niewiele mieli do czynienia z tymi kołowrotkami, albo gdzieś na necie wyczytali, że jeśli Shimano, albo Daiwa, to tylko powyżej 600 zł. Nie słuchaj takich doradców i ciesz się swoim sprzętem. Może woblery 50 gr dla tego kołowrotka są zbyt ciężkie, ale gumy 20 gr, blachy obrotowe 3-5, będą w sam raz. W komplecie z kijem do 50 gr, kołowrotek powinien Ci posłużyć długo. Pozdrawiam. [2016-09-24 22:13]

grisza-78

Mniej więcej w połowie filmu masz Exage'a w akcji. Nie za długo, ale trochę go widać. Działa spoko. [2016-09-24 22:19]