Zaloguj się do konta

Shimano Exage 4000 RCDH

utworzono: 2013/10/01 14:13
kwas1423

Witam co myślicie o kołowrotku Shimano Exage 4000 RCDH? Jak sprawdzi się przy feederze 365/100g?. Zamierzam łowić na wodzie stojącej. Czy taki kołowrotek się sprawdzi i jak ogólnie jest wytrzymały i działa hamulec itd. Za wszystkie odpowiedzi będę wdzięczny. Dodaje że chodzi mi o model z hamulcem walki. [2013-10-01 14:13]

esox61

Na wodę stojącą i do federa się nada. Tylko że nie jest to zbyt trwała konstrukcja w stosunku do ceny. [2013-10-14 07:59]

berthold

Na wodę stojącą i do federa się nada. Tylko że nie jest to zbyt trwała konstrukcja w stosunku do ceny.



potwierdzam to samo że się nada ale z trwałością ten kołowrotek nie ma nic wspólnego ja mam  2500 i do pickera ale już żęzi
[2013-10-14 09:19]

ryukon1975

Firmy typu Shimano cenią się wysoko. Kołowrotki które sprzedają za 200 - 300 PLN są do niczego a drogie niesamowicie w stosunku do ich jakości,, takie same jakościowo można kupić np. w Jaxonie za 100 PLN. [2013-10-14 13:58]

Lin1992

Witam co myślicie o kołowrotku Shimano Exage 4000 RCDH? Jak sprawdzi się przy feederze 365/100g?. Zamierzam łowić na wodzie stojącej. Czy taki kołowrotek się sprawdzi i jak ogólnie jest wytrzymały i działa hamulec itd. Za wszystkie odpowiedzi będę wdzięczny. Dodaje że chodzi mi o model z hamulcem walki.


Posiadam model 2500 FC uzywam go od kilu lat i zlego słowa na niego nie mogę powiedzieć. Urzywam go co prawda przy spinningu do 40gr.Hamulec precyzyjny,linka na szpuli nawijana jest dokładnie,nic w nim nie puka ani nie stuka. Moim zdaniem u Ciebie również się sprawdzi ten model ktory chcesz kupić. Należy pamiętać tylko o jednym że o każdy sprzęt trzeba dbać a będzie nam służył latami. [2013-10-17 20:39]

Wodziniak

I tu jest właśnie pies pogrzebany. Trzeba dbać o sprzęt i wiedzieć jak go używać. A tu okazuje się że kołowrotek w wielkości 2500 może dobrze służyć przez kilka sezonów i to w dodatku przy spinningu, gdzie non stop pracuje, a nie leży na podpórkach.
[2013-10-23 12:04]

piotrcarp

Dokladnie o sprzet trzeba dbac to bedzie dzialal a hamulec dziala plynnie jak chyba we wszystkich kolkowrotkach shimano.
[2013-10-23 12:50]

superzander

Powiem wprost - nie wierzę, aby jakikolwiek kołowrotek wielkości 2500 używany intensywnie w cięższym spinningu (szczególnie na rzece), po kilku latach nie wykazywał śladów zmęczenia... [2013-10-26 20:16]

berthold

Powiem wprost - nie wierzę, aby jakikolwiek kołowrotek wielkości 2500 używany intensywnie w cięższym spinningu (szczególnie na rzece), po kilku latach nie wykazywał śladów zmęczenia...





dokładnie -ja mam tej wielkości trochę w pickerze trochę w spinningu i rechocze po jednym sezonie -ja dziękuję za taki sprzęt wolę w cenie 1 EXAGE kupić 2 sztuki okumy i każda z nich wytrzyma co najmniej 3 razy tyle
jak malezyjski kołowrotek o japońskiej nazwie może być trwały ???? to tak samo jak honda civic z turcji po 3 latach rdzewieje -cytat z auto-świat
[2013-10-26 22:22]

Wodziniak

Wiem od dawna Berthold, że jesteś wielbicielem Okumy i będziesz ją wychwalał dyskredytując jednocześnie Shimano przy każdej kolejnej dyskusji, jak już to robiłeś wcześniej. Twoje wypowiedzi nie są obiektywne, co wyrządza dużą szkodę wśród szerokiej rzeszy mniej doświadczonych koleżanek i kolegów, szukających rzetelnych informacji na temat sprzętu.

Internet jest pełen fałszywych opinii, grupa Shimano nie powinna być taka, powinna być obiektywna. [2013-10-28 16:52]