Zaloguj się do konta

Shimano Catana 2500FA

utworzono: 2009/12/06 20:15
marekrav

Witam Jestem początkującym wędkarzem i niemam jeszcze rozeznania w sprzęcie wędkarskim, dlatego proszę o kilka opini
Zamierzam nabyć kołowrotek Shimano Catana 2500FA Czy ktoś z was mógłby mi powiedzieć coś więcej na temat tego sprzętu ?!?! Z góry dzięki za wszystkie opinie! [2009-12-06 20:15]

Nabyłem stosunkowo niedawno temu, jeszcze nie był na rybach ale czeka na chrzest bojowy w marcu na jazio-kleniach łowionych na spinning. To chyba jeden z najpopularniejszych modeli kołowrotków i często można spotkać się z opinią, że najlepszy w tym segmencie cenowym. W lecie kosztował około 120 zł, teraz można go dorwać za 100 zł z przesyłką.
Ciężko mi mówić o czymś czego jeszcze na dobrą sprawę nie wypróbowałem ale chodzi gładko, ma dość dobre przełożenie (5,2:1) więc z powodzeniem można go użyć i do odległościówki, i do spinningu. Hamulec zdaje się być dość precyzyjny. W komplecie mamy 2 szpule- jedną aluminiową, drugą grafitową. Ta druga to taka zapasowa, swoją drogą to szpula podstawowa od najniższego modelu shimano- hyperloop. [2009-12-06 20:41]

Posiadam kołowrotki shimmano catana 4000 FA. Dlaczego taka wielkość? Uważam że 2500 jest troszkę za mały a moim zdaniem drobniejsze to też mniej trwałe. Używam tych kołowrotków do łowienia troci, szczupaków, sandaczy na rzekach i jeziorach oraz i belon w morzu. W jednym sezonie pożyczyłem jeden ojcu do łowienia dorszy - kilka wypraw wytrzymał i nadal nim łowię. I to chyba jest najlepsza reklama dla niego. Pozdrawiam [2009-12-06 20:54]

dany21

Polecam ten kręciołem, jest rewelacyjny do spinningu. Jest bezszelestny i bardzo dobrze się nim łowi. [2009-12-06 22:03]

pluszowy

Zależy do czego ma Ci służyć.
Jeśli do lekkiego spina, to wybór jest idealny. Jeśli natomiast chcesz łowić ciężej - wybierz rozmiar 4000.
Do podlodówki wystarczy 1000.
Do gruntówki, czy spławikówki praktyczniejszy wydaje się model RA.
Ważna sprawa - po zakupie może się okazać, że kosz ma lekki luz. To niemal standard. Nie ma się czym przejmować, wystarczy dokręcić nakrętkę na koszu pod szpulą. Fabrycznie są przeważnie lekko przykręcone i stąd luzik. [2009-12-07 08:21]

łysy wąż

cześć,
zależy do czego ma Ci służyć ten kręciołek. Jeżeli chcesz go używać do spławiczka czy delikatnego spiningu, to może być. Jeżeli masz zamiar eksploatować go trochę intensywniej, to polecam dołożenie stówki z hakiem i kupno jakiegoś modelu z trochę wyższej półki. Może być Nexava albo Exage.
Catana nie jest flagowym modelem Shimano, jednak pamiętaj że i tak będzie lepszy niż odpowiednik innej firmy z tej samej półki cenowej.

pozdr.
[2009-12-07 08:55]

marekrav

Wielkie dzięki za te opinie Napewne wezmę je pod uwage !!!
ps.Niema to jak zapytać kolegów "po kiju" Zwięźle i fachowo! Pozdrawiam ;) [2009-12-07 18:31]

MARCIN8122

bardzo dobry kołowrotek sam go uzywam do spinningu rewelka tylko pamietaj utzrymuj go w czystosci i na koniec sezonu oczywiscie jak go masz wyczysc i zakonserwuj olejkiem maszynowym tak ja robie z moim calym dobytkiem wedkarskim [2009-12-11 23:09]

Mam używam do lekkiego spiningu. Bez zarzutu!
[2009-12-11 23:29]

Adamoadamo

Witam Jestem początkującym wędkarzem i niemam jeszcze rozeznania w sprzęcie wędkarskim, dlatego proszę o kilka opini
Zamierzam nabyć kołowrotek Shimano Catana 2500FA Czy ktoś z was mógłby mi powiedzieć coś więcej na temat tego sprzętu ?!?! Z góry dzięki za wszystkie opinie!


Catana to chyba najpopularniejszy kołowrotek wśród wędkarzy w naszym kraju.

Ciekawe jest to, przynajmniej dla mnie, że dla wielu wędkarzy potrafi być najlepszy zarówno jako spinningowy, gruntowy, spławikowy jaki uniwersalny i to od lat i wygrywa w głosowaniach:

http://www.haczyk.pl/forum/viewtopic.php?p=120351#120351

Dla mnie osobiście Catana to raczej kołowrotek tylko do spinningu i raczej tylko jako
2500FA, np:  do okoniówki lub na szczupaka do 5 kg

Do ciężkiego spinna wybrałbym inny





[2009-12-11 23:38]