Zaloguj się do konta

Shimano Beast Master AX 270MH

utworzono: 2011/01/08 01:00
szynglu

Witam!!!
Zastanawiam się nad zakupem kija Shimano Beast Master AX 270 MH, dł. 270 cm, c.w. 15-40. Co sądzicie o tym modelu? Czy może ktoś ma jakieś doświadczenia związane z tym sprzętem? Proszę o radę czy warto wybrać ten model pod kątem majowego  szczupaka czy może jednak zdecydować się na coś innego w podobnym przedziale cenowym.  [2011-01-08 01:00]

rafrod

Cześć.
Jakoś nikt nie odpowiada na Twoje zapytanie...
No bo i chyba pytanko jest trochę trudne.
Nie mam takiego kija. Pewnie, że chciałbym mieć, jak z resztą wszystkie inne :-). Moim zdaniem najważniejsze, żeby kijek dobrze Ci leżał i żeby dobrze Ci się nim łowiło. Tak sobie nie raz myślałem, że wędki kupujemy w ciemno. Super byłoby takie rozwiązanie: idziesz do sklepu, wybierasz np. 5 wędek i jedziesz na cały dzień nad wodę, a później wybierasz tę idealną. Tylko, który sklepikarz na to pójdzie???
Osobiście łowię obecnie Mikado Archer Top Spin 280 do 25g (super lekka). Bardzo się do tej wędeczki przyzwyczaiłem, ale chętnie bym już sobie kupił coś nowego. Ojciec łowi jakimś DAMem do 40. Wcześniej łowił jakimś Kongerem, próbowałem jeszcze Konger Tiger (zapamiętałem nazwę, bo gdy kupowałem Mikado, to do sklepu szedłem kupić właśnie Tigera). I wszystkie te wędki, mimo, że ciężar wyrzutu miały odrobinę, lub sporo większy, były jakieś "giętkie" (no może z wyjątkiem DAMa - ale c.w. do 40g). Takie flaczki. Przy łowieniu na gumę, z podbiciem, niemiłosiernie się wyginały. Nie wiem, może to tylko przyzwyczajenie, pewnie nimi też można nauczyć się dobrze prowadzić przynętę.
No i właśnie dlatego wybór jest trudny, przynajmniej dla mnie... Za każdym razem, jak kupuję jakiś kij, to wiem, że ,mimo oglądania z każdej strony w sklepie, machania na wszystkie strony, i zapewnień obsługi, że jest ok, przekonam się o tym dopiero nad wodą po kilku łowieniach i dopiero wtedy będę wiedział, czy to była dobra inwestycja, czy po prostu wyrzuciłem kasę, a wędka będzie stała w kącie.
W każdym razie, daj znać, czy kupiłeś.
Może kiedyś spotkamy się nad wodą (w końcu jesteśmy z tego samego koła, więc to bardzo możliwe), a wtedy, jeśli nie będziesz miał nic przeciwko, chętnie porzucam trochę Twoim spinningiem. Oczywiście w tym czasie Ty wypróbujesz sobie mój.
To chyba najlepsze rozwiązanie, żeby dowiedzieć się, jak dany kij się sprawuje - za zgodą kolegi z nad wody, wypróbować jego kijek...
Pozdrawiam i życzę połamania
[2011-01-09 11:01]

Z rodziny Shimano polecam Ci Speedmastery.
Sam mam taki kijek i jest rewelacyjny - idealnie wykonany, świetnie leży w dłoni.
Nie jest to może szczyt finezji ale zapas mocy ma potężny.
Też mam kijek MH i od razu mówię Ci, że musisz wyzbyć się nawyku wyczuwania brań na szczytówce. Kijek ten świetnie przenosi najdelikatniejsze puknięcie na dolnik i każde branie wyczuwałem w ręce. Wiem, że to dziwne i mało popularne ale wierz mi - jak poćwiczysz będziesz mógł odróżnić trącenie sandacza czy okonka od potrącenia przez przynętę gałązki czy roślinki na dnie, przy prowadzonej przynęcie na 30 metrach głębokości (oczywiście tylko i wyłącznie jak stosujesz plecionkę).

Operowałem już spokojnie mogę powiedzieć, że dziesiątkami kijków ale Shimano Speedmaster pasuje mi najlepiej, może się przyzwyczaiłem ale teraz jak łapię za inny to czuję się co najmniej dziwnie.

Wędka bardzo uniwersalna - łowię nimi okonie, sandacze, pstrągi i szczupaki, głównie na gumy ale myślę, że z innymi przynętami też by sobie poradził. Łowię przynętami do 30, 35 gram, później MH do 40gr wyrzutu robi się "kluchowaty" i szlak trafia jego czułość.

Wiem, że rodzina Speedmaster to tak z 2 półki wyżej i jest droższa ale jak możesz to wydaj trochę więcej grosza, na pewno będziesz zadowolony.
Łowiłem też jeszcze wyższym modelem Specimen... Taki sobie, 2x droższy a nie poczułem tego.
[2011-01-09 11:23]

robertxxx62

Witam ! Miałem identyczny kijek na szczupaka zanim przeszedłem na casting . Ogólnie byłem bardzo zadowolony z kijka , używałem  przynęt cięższych i większych na szczupaka ale przy mniejszych lżejszych również dobrze się ładował , Ja osobiście polecam ,jest to lekki kijek i mi akurat dobrze leżał w ręku :) A decyzja należy do ciebie :) Pozdrawiam i połamania !
[2011-01-09 12:45]