Zaloguj się do konta

Shimano Baitrunner ST 10000 RA czy Robinson Maxim?

utworzono: 2010/12/05 11:33
DARSON31

Witam serdecznie  kolegów
jestem nowy na forum  proszę o radę , czy lepiej zakupić kołowrotek z wolnym biegiem do federa
SHIMANO BAITRUNNER ST 10000 RA czy może Robinsona Maxim 608
łowię na grunt ,ale na przyszły sezon staram  się skompletować nowy sprzęt taki aby mi służył na jeziora jak i na rzeki ,wiem że są zwolennicy W/B jak ja i tacy którzy nie montują takich kołowrotków do federa . proszę o opinię kolegów którzy je posiadają .mój feder robinson xeon multi feder 3.90 cw 60-210 czy może po prostu jakiś kręciołek z innej firmy .
[2010-12-05 11:33]

bpekal

Witaj kolego uwarzam że wybór shimano to bardzo dobry wybór. młynek fajny cicho pracuje jest bardzo trwały mój kolega urzywa takiego już chyba 4 rok i nie jednego karpia i suma o leszczach nie mówiąc naprawde super i ponad to shimano to shimano pozdrawiam i życze powodzenia prze wyborze.:)
[2010-12-05 11:47]

DARSON31

WITAJ
z wyjątkiem pojemności szpuli shimano st10000ra  a 6000
widziałem że niema i wagi a dlaczego niższy nr. a cena jest wyższa ? proszę o radę
i jak czytałem są to kołowrotki podstawowe a cena nie jest niska czy to tyczy się marki ze taka kwota 
[2010-12-05 12:48]

shimano robi najlepsze kolowrotki daruj se tego robinsona jak dobrze poszukasz to znajdziesz baitrunner dl za okolo230
[2010-12-05 12:52]

DARSON31

Witaj broq112 tak wiem zdaję sobie sprawę z tego że shimano to jest marka ale robinson wprowadził ostatnio wiele konkretnych modeli i  dlatego było moje pytanie w ocenie a co do tych  modeli , i widziałem super cenę tego shimano za 179zł ale już w tym miesiącu nie dam rady ale w
styczniu jak dostał bym w takiej cenie to  2 bym kupił:)
[2010-12-05 13:22]

kup shimano będziesz zadowolony co prawda nie miałem modelu st tylko dl i milo go wspominam baitrunnery shimano to juz klasyka sprzedałem tylko i wylocznie dlatego ze potrzebowalem prawdziwej maszynki do lowienia karpi z duza szpula  oczywiście tez shimano pozdrawiam
[2010-12-05 13:48]

kazik-kz2

Używam 5 baitrunnerów od 5 lat - rożne modele.
Od feedera po ciężkie gruntuwy sumowe - zero problemów.
Zdecydowanie polecam baitrunnery - wole miec jeden porządny kołowrotek na lata, niż dwa średnie.
[2010-12-05 14:08]

DARSON31

witam
tak ja również jestem takiego zdania tylko jest taki wybór tych kręciołów że można zwariowć może powinienem bardziej przybliżyć moje oczekiwania do 2  federów jeden 3.90 od 60 -210 i drugi 3.60 30-60   potrzebuje coś dobrego na jezioro  na leszcze które mają po 4-6 kg okonie 3-6kg  i  karpie od 3 do 8 kg na sandacza i szczupaka  potrzebuje taki sprzęt który nie zawiódł by mnie, jak najbardziej jakieś wypady nad rzekę , oczywiście łowię dla relaksu i nie często w miarę wolnego czasu.  
[2010-12-05 14:20]

kazik-kz2

witam
tak ja również jestem takiego zdania tylko jest taki wybór tych kręciołów że można zwariowć może powinienem bardziej przybliżyć moje oczekiwania do 2  federów jeden 3.90 od 60 -210 i drugi 3.60 30-60   potrzebuje coś dobrego na jezioro  na leszcze które mają po 4-6 kg okonie 3-6kg  i  karpie od 3 do 8 kg na sandacza i szczupaka  potrzebuje taki sprzęt który nie zawiódł by mnie, jak najbardziej jakieś wypady nad rzekę , oczywiście łowię dla relaksu i nie często w miarę wolnego czasu.  

no to poszukaj coś w baitrunnerach i taki kołowrotek będziesz miał:)
[2010-12-05 14:27]

DARSON31

dzięki kazik -kz2
a czy ta ilość łożysk jest naprawdę taka ważna bo te modele st posiadają tylko 2
jeśli jest możliwość proszę o wytłumaczenie.
[2010-12-05 14:51]

szymon888

jeśli kołowrotek ma za mało łożysk to przy czestym zwijaniu się zatrze [2010-12-05 14:59]

DARSON31

WITAM SZYMON
dzięki za wytłumaczenie
to dla czego tak dziwne zastosowanie jest w shimano taka firma i to zrobiła .ale dają na nie 5 lat gwarancji.
[2010-12-05 15:16]

kazik-kz2

WITAM SZYMON
dzięki za wytłumaczenie
to dla czego tak dziwne zastosowanie jest w shimano taka firma i to zrobiła .ale dają na nie 5 lat gwarancji.

Nie prawda że się zatrze.
Ja mam jednego baitrunnera który ma jedno lozysko + jedno oporowe.
po 5 latach się nie zatarł.
Jest tak spasowany że przeróżne okumy, kongery jaxony z 10 łożyskami przy nim wysiadają.
Bo są łożyska a łożyska, w tych 10 łożyskowych jaxonach nie są to łożyska tylko plastikowe jakieś tuleje.
Jeśli ktoś widział łożysko w shimano baitrunnerze, czy np daiwach z wyższej półki to wie o czym mówię.
Po 10 łożysk w tych właśnie kołowrotkach to pic na wodę.
Wolę dwa w baitrunnerze, a jak kupisz takiego z 5 to już nie do zajechania
[2010-12-05 15:25]

DARSON31

O już mi lepiej  znów dzięki kazik-kz2
tylko jeszcze jedno i będę wdzięczny za wytłumaczenie bo zdaję sobie sprawę już tymi łożyskami, I czy zostać przy tym wyborze st6000-10000 czy już zaoszczędzić te 40-100 zł i kupić dl 6000-10000 bo przyznam jak coś brać to  konkretnie ,a nie jest to wcale mały wydatek,ale damy radę  I że hi potrzebuje dwa takie kręcioły:) 
[2010-12-05 16:00]

kazik-kz2

Ja mam jednego z dwoma łożyskami, czyli to będzie ST.
Mój ma trochę tam inne oznaczenia bo był kupiony 5 lat temu.
Ten mój jest używany do feedera na Narwi, kosze w granicach 120 gram i czasami na żywca.
Po 5 latach, nie oszukam Cie, jak powiem że chodzi nadal jak nowy - nic się znim nie dzieje, nigdy mnie nie zawiódł

Potem mam 2 x AERO GTE 5000 - używam ich do wszelkiego rodzaju gruntówek i żywca.
Też śmigają bez problemu.
Kolejne to 8000 XTE A - te chyba maja największa ilość łożysk, 7 lub 8.
Używam ich do ciężkich gruntówek sumowych.
Maja fajna opcję smarowania, poprzez wlewanie oleju.
Wszystkie te kołowrotki pracują idealnie, praca ich, czy na dwóch, czy na 8 lozyskach jest rewelacyjna. A hol ryby takim kołowrotkiem daje naprawdę dużo frajdy.
Myślę że te z większą ilością łożysk są po prostu mocniejsze.
Ale jak ja już bym miał brać, to brał bym te z większą ilością łożysk.
I jeszcze jedno, ja nie twierdzę że tylko shimano jest ok, bo zapewne np daiwy z wyższej polki tez będą dobre.
po prostu kiedyś miałem przyjemność połowienia na te kołowrotki i okazały się jak dla mnie rewelacyjne - dlatego je kupiłem. nie tylko gruntowe, ale też spiningowe, typu stradic czy twin power - kręciły nie do zajechania.
Ale te kołowrotki nie ma co porównywać, nawet z najdroższymi typu okuma, jaxon, konger czy dragon. To zupełnie inna bajka.
Pozdrawiam

[2010-12-05 16:26]

MARAS-1970

uzywam daiwy procastera z hamulcem walki do federa polecam
[2010-12-05 16:37]

DARSON31

Bardzo dziękuję  wszystkim za pomoc ,jak oczywiście wszyscy wiemy dużo zależy od  zasobów portfela ,jak dla mnie to już decyzję podjąłem , że będzie oczywiście Shimano st 6000-10000ra albo dl . przecież zawodowo ani zarobkowo nie uprawiam wędkarstwa tylko dla hobby  więc wystarczy.
pozdrawiam serdecznie 
[2010-12-05 16:47]

kazik-kz2

Bardzo dziękuję  wszystkim za pomoc ,jak oczywiście wszyscy wiemy dużo zależy od  zasobów portfela ,jak dla mnie to już decyzję podjąłem , że będzie oczywiście Shimano st 6000-10000ra albo dl . przecież zawodowo ani zarobkowo nie uprawiam wędkarstwa tylko dla hobby  więc wystarczy.
pozdrawiam serdecznie 

Na pewno posłużą Ci parę ładnych lat.
Uważam że bardzo dobry wybór.
[2010-12-05 16:58]

mar83

Shimano to shimano mam Okumę i też chwalę
[2010-12-05 17:24]