Zaloguj się do konta

Shimano Alivio CX Match 3,90

utworzono: 2013/08/06 19:49
Pchla27

Witam  od dziecka interesowalo mnie wedkowanie ale zadko kiedy mialem okazje z kims pojechac na ryby, mam 28 lat i ogromne natchnienie do wedkowania,
      Dzisiaj po tygodniowym zapoznawaniu sie na forum o  metodzie odleglosciowej postanowilem zakupic wedke oraz kolowrotek,wybor padl na

Shimano Alivio CX Match 3,90m 5-20g

oraz kolowrotek

HARRIER MATCH 2553 - DAIWA

teraz potrzebuje porad na temat zylki , haczyka i reszty akcesorii.

Rybki bede lowic nad jeziorem , interesuja mnie liny,leszcze , plocie.

        Prosze tylko  o dopasowanie do wedki i kolowrotka reszty sprzetu ktory bedzie fajnie dzialal,cena nie ma znaczenia sprzet musi byc solidny i trwaly,jezeli chodzi o zylke to oczywiscie tonaca:)

Pozdrawiam Krzysztof

[2013-08-06 19:49]

Z kołowrotka powinieneś być zadowolony. Sam mam taki, tylko o nr większy – Harrier Match 3053 – drugi sezon i nie mam się do czego zbytnio przyczepić.

Co do reszty proponuję Ci dodatkowo zakupić:

1.        Żyłka, marka/firma wg portfela i upodobań. Najważniejsze, żeby była tonąca. Pamiętaj o życe przyponowej dobranej odpowiednio do głównej.

2.        Raczej waglery  niż spławiki. Dodatkowo spróbuj wybrać takie by dociążane były zbliżoną gramaturą.

3.        Łącznik waglera do żyłki STONFO, koniecznie przelotowy. Dzięki temu w połączeniu z pkt.2 będziesz mógł swobodnie wymieniać w trakcie łowienia waglery dostosowując się do odległości, głębokości wody, wiatru, fali, itd.

4.        Stopery nitkowe (takie z koralikiem, najczęściej czerwone) + gumowe dostosowane do grubości żyłi (do zablokowania oliwek, waglera)

5.        Dobrej jakości krętliki. Tu nie ma co oszczędzać, bo przypon i żyłka przy słabym krętliku mocno się skręcają.

6.        Obciążenie: oliwki + śruciny lub style.

7.        Haczyki. Rozmiar dobierz do tego na co najczęściej będziesz łowił.

8.        Inne duperelki typu tuba na spławiki, pudełka na drobiazgi, obcinarka do żyłki, wypychacz, etc. też się przydają.

Mam nadzieję, że trochę podpowiedziałem. Połamania!

[2013-08-06 21:18]

Pchla27

Dziekuje za rozbudowana odpowiedz:) musze przyznac ze bardzo  mi pomogla poniewaz do konca nie wiedzialem ile rzeczy potrzebuje,juz mam wszystko podane jak na tacy i zaczynam kompletowac sprzet:)

jeszcze raz dziekuje i serdecznie pozdrawiam:)
[2013-08-06 21:37]

LYSY

Dodałbym jeszcze:
- marker do oznaczania odległości na żyłce,
- łączniki cralusso do montowania spławków na stałe,
Co do krętlików to polecam podwójne lub potrójne firmy Cralusso lub Milo,
[2013-08-07 07:52]