Shimano Alivio Bx

/ 3 odpowiedzi
Witam.
Planuje kupno pierwszego kijka spinningowego na przyszły sezon. Wypatrzyłem sobie w necie Shimano Alivio Bx 2,70m C.W. 10-30g z kołowrotkiem Alivio 25 . No i tu proszę o wypowiedz.... a mianowicie jak taka wędka sie sprawuje na rybkach :P kieruje to pytanie do posiadaczy tej wędeczki :D Ewentualnie co polecacie w zamian? Dysponuje kwota 180zl :D
Z góry dzięki za odpowiedz :P
karoltsu1


Witam.Sama nazwa shimano to pewność-w rozsądnej cenie.Nie podałeś kolego,przeznaczenia,oraz gatunku poławianej ryby.Podane parametry oscylują(te moje przeklete przyzwyczajenia) jako spin do wachadlowek,ciężkich obrotówek(12-20g),woblerów dużych,jerkow,jigów ciężkich-raczej na wodę o średnim i dużym uciągu.Jako zamiennik może być tez Shimano Catana BX 270/5-20g.-raczej pełne,odradzam tele,chociaż wygodniejsze w transporcie,co nie jest bez znaczenia.Następnym zamiennikiem który polecam,do średniego lub ciężkiego spinu;Dragon Thytan Spin 270/10-25g;Dragon Thytan Sensitiv 270/3-25g,do Drop Shot,boczny trok;Dragon Thytan X-Jig 270/3-25g.do jigów,średnich wirówek,lekkich wachadlowek,średnich woblerów.Podany kołowrotek to rozmiar 250 rozumie.Jako zamiennik polecam Dragon Viper RD 400 IT-zyskujesz 2 zapasowe szpule.Jestem fanem Shimano,oraz preferuje Catana.Poniższe zamienniki daze sentymentem wcześniejszego(udanego) jego eksploatowania.Pozdrowienia. (2009/12/28 17:31)

u?ytkownik13410


Alivio się nie opłaca. Znajdziesz więcej kijów wykonanych z kompozytów węglowych w mniejszej cenie nie odstających jakością, wolałbym dołożyć kilka złotych i kupić coś innego, chociażby o model wyższą catanę. To samo z kołowrotkiem. Rozmiar okej, ale alivio w tym momencie to 20 zł mniej niż catana, a za tą cenę masz znacznie lepszy kołowrotek z zapasową szpulą w komplecie, czyli z tym czego nie posiada alivio ;)
Pzdr

PS. różnica w cenach to kwoty z allegro, alivio to około 80 zł, catana 100-106 :) (2009/12/28 18:06)

Opocznianin4


Przepraszam ze sie nie odzywałem ale miałem problem z internetem..... :( Dziękuje za porady, a jesli chodzi o przeznaczenie to mam na myśli Uniwersal bo będzie to moj pierwszy kij spinningowy wiec chciałbym moc wypróbować wszystkie możliwe przynęty i połowic każdego drapieżnika jaki występuję w mojej okolicy (szczupak,sandacz,jaz,okoń,boleń,sum) :)  (2010/01/16 19:01)