Zaloguj się do konta

Shimano Alivio Super Sensitive.Co sądzicie?

utworzono: 2011/05/17 18:24
Maycin92

Witam. Chciałbym się dowiedzieć coś o tym kiju : Shimano Alivio Super Sensitive 2.60m do 21g.
Co o nim sądzicie? Niech wypowie się ktoś kto go posiada. Dzięki z góry.
[2011-05-17 18:24]

plotka97

Wujek taki posiada. Ja nim łowiłem, może dla mnie trochę za delikatny na pewno jest bardzo czuły. Jak łowisz okonie i małe szczupaki to myśle że będzie dobry. Lecz sandacza ciężko będzie zacząć a większe ryby może być problem wyciągnąć. To są moje odczucia ale kupno tego kija zależy od ciebie, jak ci w ręce leży i jak go czujesz. [2011-05-17 19:09]

Perch91

Bardzo fajny lekki,delikatny czuły a zarazem szybki kijek .Świetni czuć brania mało aktywnych drapieżników - okonie szczupaki i sandacze to ryby które mi się na niego trafiły.Katowałem go w zeszłym roku  i śmiało moge Ci go polecić(nawet jest na drugim planie na jednym zdjęciu w mojej galerii,gdyby coś.Pozdrawiam
[2011-05-17 20:40]

kotor

hello! mam wersję 2,8 też do 21gr, kupiłem w tym sezonie, z przeznaczeniem na trudny teren czyli rzuty przez krzaki, zielsko itp. zamierzałem kupić 3 metrową katanę, ale nie znalazłem w tradycyjnych sklepach, dla mnie jako rowerzysty alivio kojarzy się z klasą sprzętu dla wymagającyh amatorów, czyli sprzęt dla tego, kto nie chce wydawać bez potrzeby na hi-tech i marketing, a przy tym cieszyć się łowieniem lub jazdą, świetnie amortyzuje szarpnięcia ryby, ma dobry zasięg i dobrą cenę, ale, ale... do tego przyda się lekki kołowrotek i cienka żyłka, czyli 0,14-0,18 jak na pierwszą wędkę do lekkiego spinningu myślę że warto ją kupić lub nieco droższą katanę, ja jestem z niej zadowolony, udanych zakupów!  [2011-05-17 21:33]

arekde

To naprawdę dobry kij. Mam taki i w zeszłym roku mna Odrze służy wyśmienicie. Oczywiście, ma swoje wady....np. małe przelotki i w czasie porannej mgły żyłka klei sie do wędki, 21 gramm nie wytrzyma....przy woblerze 9-12 g w nurcie gnie się mocno.

Ale ma super dolnik....idealna długość, akcja jak trzeba, wytrzymałość jak trzeba...

Wyciągnąłem z Odry od okonia 23 cm, przez bolnenia 65 cm do sandacza 67 cm słowem daje radę i serdecznie polecam. W dodatku niezła cena (od 140-170 zł)

POLECAM!!!!!!!!!!

W tym roku kupiłem mocniejsze wędzisko ale Alivio zostawilem na klenia, jazia...

 

 

[2011-05-17 21:49]

sandi1601

witam   2 dni temu kupiłem ten kij praktycznie w ciemno ale po waszych opiniach już nie załuje tego wyboru.Podobno ma szczytówkę z włókna szklanego jak jest inaczej to mnie poprawcie ale widzę że niezłe sztuki na nią wyciągacie.Juz nie mogę doczekać się testów nad wodą. A jakie ma wady? [2013-03-25 18:07]