Shimano Alivio CX Specimen

/ 11 odpowiedzi
Kupiłem wedke Shimano Alivio CX Specimen 3,90 3lbs 2 sklad

czy ktos już łowił tym kijem jakie wrażenia z cholu,rzutu i jakimi ciężarkami nalepiej rzucac

jakie odległości można uzyskać

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

michal12338


Ja zakupilem to wedzisko i powiem ze warto bylo !! (2011/02/27 16:27)

michal12338


to zalezy  na jaka odlegosc bedziesz lapactakie stosujesz ciezarki . (2011/02/27 16:28)

Gonor17


Ją zakupiłem je we wrześniu . Niestety nie złowiłem na nią karpia ale testowałem ją pod względem odległości rzutu udawało mi się osiągnąć odległość od 80 do ok 100 m . Wycholowałem nią za to kilka ładnych szczupaków i podczas holu pracowała bardzo dobrze. (2011/02/27 21:26)

marcinsala


dzieki za info ja tez byłem wczoraj nad jeziorkiem i z uwagi ze jest lód to mogłem zmierzyć odległość i powiem wam ze sie zaskoczyłem przy cieżarku 40 g i lekkim rzucie było około 70m jak sie przyłożyłem to było 100-110m myśle ze odłegłość OK

apowiecie mi czy jest szansa wyciągnąć z tego kija jeszcze wiecej przy wiekszym ciężarku i jaki optymalny ciężar dobrać do tej wędki?? to może uda nam sie wydłużyc tę odległość

(2011/02/28 09:49)

marcinsala


powiedzcie czy jesteście zadowolenii z akcji tej wedki i jak ją oceniacie bo wydawało mi sie        ze 3lbs to bedzie wmiare sztywna ?? (2011/02/28 09:52)

Gonor17


Mi także na początku wydawała się trochę sztywna jednak po paru wyjazdach na wodę przekonałem się że jest elastyczna i dobrze się nią rzuca . Moim zdaniem przy odpowiednich umiejętnościach i odpowiednim kołowrotku i ciężarku można spokojnie rzucić nią na ok 130 m (2011/02/28 15:11)

xeio


a kolega gonor na co łapał szczupaki?Co do tej wędki to również przymierzam się do jej zakupu. Głównie z myślą o karpiu. Rozważam jeszcze zakup kija Daiwa Black Widow ,aczkolwiek na chwilę obecną przychylam się do w/w modelu. Może moglibyście coś doradzić?Zastanawiam się tylko jeszcze czy model 2 czy 3 składowy przy c.w 3Lbs.
Co prawda 3 składowa będzie pewnie bardziej miękka i mniej wytrzymała aczkolwiek długość transportowa 180cm~ mnie troche przeraża , niewiem co na to mój samochód :) 
Ale co mi tam - najwyżej autko bd musiał zmienić :) (2012/01/29 23:30)

JKarp


Mi także na początku wydawała się trochę sztywna jednak po paru wyjazdach na wodę przekonałem się że jest elastyczna i dobrze się nią rzuca . Moim zdaniem przy odpowiednich umiejętnościach i odpowiednim kołowrotku i ciężarku można spokojnie rzucić nią na ok 130 m

Cześć130m ?Bez zbędnych niedomówień ale nie rzucisz tyle.@marcinsala a jaką żyłką rzucałeś? Jak sądzę był sam ciężarek. Jak dojdzie do tego przypon z kulką dużo ciężej się rzuca.Janusz JKarp (2012/01/30 06:56)

piotrcarp


Mi także na początku wydawała się trochę sztywna jednak po paru wyjazdach na wodę przekonałem się że jest elastyczna i dobrze się nią rzuca . Moim zdaniem przy odpowiednich umiejętnościach i odpowiednim kołowrotku i ciężarku można spokojnie rzucić nią na ok 130 m

Cześć130m ?Bez zbędnych niedomówień ale nie rzucisz tyle.@marcinsala a jaką żyłką rzucałeś? Jak sądzę był sam ciężarek. Jak dojdzie do tego przypon z kulką dużo ciężej się rzuca.Janusz JKarp

Dokladnie popieram wypowiedz Janusza pelnym zestawem z kulka na wlosie rzuca sie duzo blizej bo stawia wiekszy opor powietrza i w te 130m tez watpie bo ten kij jest zbyt miekki aby tak daleko rzucic (2012/01/30 13:40)

kolocarp


witam -łowiłem na wędki karpiowe alivio --ale nie ma rewelacji (2012/01/31 09:58)