Zaloguj się do konta

Sforne Gacie - jezioro w Sfornych Gaciach

utworzono: 2011/04/02 19:17
trout4444

Chciałbym w maju odwiedzić jezioro w Swornychgaciach można tam coś złapać na muche czy raczej nie (łowie głównie na suchą muche) ??? I jakie ryby można tam złapać??? Prosze o odpowiedzi. [2011-04-02 19:17]

kargul

sforne gacie to kolo  tucholi ?    cos kojarze bo tam bylem w tamtym roku ogolnie na mazurach wsztko jest postawione na komercje lowilem na jednym i drugim mazurskim jeziorze placilem wysokie skladki za tydzien (lowilem 2 tygnie)lowienia ale nic siedzialem dzien i noc nic nie zarybiaja tylko klusoja najwiekszy leszcz  jakiego zlapalem mial 25 cm... wiec.... juiz nigdy nie bede lowil na mazurach i w borach tucholskich.... [2011-04-02 19:25]

trout4444

to jest na kaszubach

 

[2011-04-02 19:29]

piotr0111

chodzi ci o jezioro charzykowskie i karsinskie? Ja tam lowilem co prawda na spinning i splawik. Brały głównie spore okonie,szczupaczki,plocie i leszczyki. Warto się tam wybrać ze spinem lub splawikiem. Niewidzialem nikogo z muchowka,ani sam nie lowilem ta metoda na tych akwenach,ale mysle ze warto sprobowac. [2011-04-03 12:03]

Temacik na pokój ŁOWISKA. [2011-04-03 12:11]

kargul

Temacik na pokój ŁOWISKA.


wlasnie :)

 

[2011-04-03 12:31]

niutek40

Chciałbym w maju odwiedzić jezioro w Swornychgaciach można tam coś złapać na muche czy raczej nie (łowie głównie na suchą muche) ??? I jakie ryby można tam złapać??? Prosze o odpowiedzi.




Witam, Ja na muche nie łowie może to Ci coś pomoże 

Gospodarstwo Rybackie w Charzykowych 

tel. o52  398  80  13  

tel. kom. 606  277  571  

[2011-04-05 20:06]

mar83

Byłem w tej miejscowości we wrześniu 2009, kiedy praktycznie zakończył się czas urlopów. Na Charzykowskim wynik marny, trochę lepiej na Karsińskim ale od strony Małych Swornych. Można tam się dostać na mały cypel przechodząc przez posesję wilka morskiego Wiśniewskiego (porządny gość), ale najlepiej w Swornych udać się do sklepu spożywczego (na dołku po prawej stronie składa się z dwóch  części spożywczej i papierniczej). Jego właściciel nazwiska nie pamiętam sprzedaje w imieniu PZW prawo połowu na danym jeziorze (koniecznie trzeba wskazać na którym będziemy łowić) to także zapalony wędkarz. Trzeba z nim pogadać od serca wówczas może poradzić na które wykupić zezwolenie. Mnie wskazał odludne położone w głębi lasu (trudny dojazd drogami leśnymi lecz niedaleko ok 7 km od wsi). W trakcie sezonu urlopowego można jedynie jechać na wypoczynek,duża ilość turystów (kajaków , żaglówek oraz zorganizowanych spływów rzeką) nie gwarantuje sukcesu. Pozdrawiam
[2011-04-05 22:08]