Zaloguj się do konta

Sezon szczupakowy rozpoczęty!

utworzono: 2014/05/02 21:38
margor1976

dzisiaj po zmianie łowiska razem z kolego złowiliśmy 14 zębatych cztery wymiarowe, trzy piędziesiątakiparaki i jeden 87 cm, 3.85 kg, ogólnie majówka na suwalszczyznie udana, dodam że oba łowiska to jeziora PZW gospodarstwo rybackie Suwałki. dziwne ale jest potencjał.
[2014-05-04 21:32]

jerry123

Strasznie był na mnie obrażony kolega wędkarz kiedy mu zwróciłem uwagę nad wodą że w okręgu krakowskim żywca można zakładać tylko na pojedynczy haczyk i szczupak ma w tym sezonie wymiar ochronny do 60cm. Chciał zabrać do domu szczupaka na 52cm. Przecież jak płacił za znaczki w swoim kole to musiał słyszeć że w 2014 r są zmiany w regulaminie pzw Kraków. No chyba że jeszcze nie płacił w tym roku za kartę i rżnął głupa że nie wie. [2014-05-08 20:07]

Artur z Ketrzyna

Strasznie był na mnie obrażony kolega wędkarz kiedy mu zwróciłem uwagę nad wodą że w okręgu krakowskim żywca można zakładać tylko na pojedynczy haczyk i szczupak ma w tym sezonie wymiar ochronny do 60cm. Chciał zabrać do domu szczupaka na 52cm. Przecież jak płacił za znaczki w swoim kole to musiał słyszeć że w 2014 r są zmiany w regulaminie pzw Kraków. No chyba że jeszcze nie płacił w tym roku za kartę i rżnął głupa że nie wie.

Nie no to już przegięcie. Może zaraz szczupaka pod ścisłą ochronę wziąć. Zamiast przeprowadzić konkretne zarybienie i chronić wody przed kłusolami...
[2014-05-09 23:06]

jerry123

Ja też uważam że za nasze opłaty mamy za dużo zakazów i ograniczeń, ale co zrobić skoro na zebranie wyborcze i otwierające sezon wędkarski przychodzi kilku wędkarzy i nie mają żadnego wpływu na decyzje zarządu. Byłem ostatnio na zaproszenie zarządu koła przy zarybianiu narybkiem tegorocznym szczupaka na  zalewie Zesławice , przy wymiarze ochronnym 60cm wpuszcza się rybki wielkości 5-6cm. To jest kpina z wędkarzy, co z tego że narybku jest około 80 000 sztuk skoro nie ma gwarancji że chociaż jedna dożyje do tego abym się mógł pochwalić że złowiłem miarusa. [2014-05-10 08:07]

barrakuda81

Strasznie był na mnie obrażony kolega wędkarz kiedy mu zwróciłem uwagę nad wodą że w okręgu krakowskim żywca można zakładać tylko na pojedynczy haczyk i szczupak ma w tym sezonie wymiar ochronny do 60cm. Chciał zabrać do domu szczupaka na 52cm. Przecież jak płacił za znaczki w swoim kole to musiał słyszeć że w 2014 r są zmiany w regulaminie pzw Kraków. No chyba że jeszcze nie płacił w tym roku za kartę i rżnął głupa że nie wie.

To jade do Was na szczupaki bo jak macie tam wymiar 60 cm to dopiero wyobrażam sobie jakie tam bestie musza brac:-))) To chyba kpiny jakieś tzn.żeby było jasne jestem zwolennikiem wypuszczania szczupaków ale stawianie takiego wymiaru praktycznie jest jak zakaz zabijania bo jak często łowi się w Polsce szczupaki powyżej 60 cm?Oczywiście łowi się ,są nawet duzo wieksze że i Szwed by się nie powstydził ale 90 % to kurduple po 40 cm z zeszłorocznych zarybień.O 80-tki i większe trudno choć sie trafiaja.Taki przepis praktycznie nie daje wedkarzom chcacym w ramach limitu zabrać rybe żadnych szans...Może to i niegłupie...sam nie wiem:-)))


[2014-05-10 10:31]

maciek2544

U mnie w Irlandii w sumie w tym roku jeśli chodzi o taką prawdziwą wyprawę na szczupaka to jedna była tydzień temu. Po pierwsze pogoda nie pozwala a jeśli jest ładna to nie ma czasu :(. A co do tego ostatniego wędkowania to nic :( kilka okoni zero szczupaka. Byłem na jeziorze nie szczęśliwym dla mnie ponieważ zawsze mam tam trudności do złowienia czegokolwiek.Ale inne jeziorka i rzeki już czekają :) [2014-05-10 13:20]

micho

https://www.youtube.com/watch?v=45ifAY2FOnU

 

wczorajsze szczupce..pzdr...dzień bardzo udany..

[2014-05-11 22:42]

misiaczek1979

W piątek 2 godziny na rzece Fiszewka w okolicy Elbląga. Efekt- 1 szczupaczek 44cm. Za chwilę taki okaz będzie już osiągnięciem, patrząc co się dzieje na wodach PZW:(
[2014-05-12 11:33]

barrakuda81

W piątek 2 godziny na rzece Fiszewka w okolicy Elbląga. Efekt- 1 szczupaczek 44cm. Za chwilę taki okaz będzie już osiągnięciem, patrząc co się dzieje na wodach PZW:(

Bądźmy optymistami - to w nas tkwi przyczyna - widocznie nie potrafimy sie dobrac do tych najwiekszych:-) Lubie sobie tak to wyjasniać bo inaczej rzuciłbym szczupakowy spinning w diabły...No ale nie przesadzajmy, wytrwałemu czasem woda ładna rybę i w Polsce da ale to może wymagac tygodni na rybach.Mówią że to dobrze ze są te małe bo to nadzieja na przyszłośc...Czytam i słysze takie rzeczy od wielu lat i co? Wniosek - chyba ktoś im dorosnąc nie pozwala.



[2014-05-12 15:23]

pawelz

Strasznie był na mnie obrażony kolega wędkarz kiedy mu zwróciłem uwagę nad wodą że w okręgu krakowskim żywca można zakładać tylko na pojedynczy haczyk i szczupak ma w tym sezonie wymiar ochronny do 60cm. Chciał zabrać do domu szczupaka na 52cm. Przecież jak płacił za znaczki w swoim kole to musiał słyszeć że w 2014 r są zmiany w regulaminie pzw Kraków. No chyba że jeszcze nie płacił w tym roku za kartę i rżnął głupa że nie wie.

To jade do Was na szczupaki bo jak macie tam wymiar 60 cm to dopiero wyobrażam sobie jakie tam bestie musza brac:-))) To chyba kpiny jakieś tzn.żeby było jasne jestem zwolennikiem wypuszczania szczupaków ale stawianie takiego wymiaru praktycznie jest jak zakaz zabijania bo jak często łowi się w Polsce szczupaki powyżej 60 cm?Oczywiście łowi się ,są nawet duzo wieksze że i Szwed by się nie powstydził ale 90 % to kurduple po 40 cm z zeszłorocznych zarybień.O 80-tki i większe trudno choć sie trafiaja.Taki przepis praktycznie nie daje wedkarzom chcacym w ramach limitu zabrać rybe żadnych szans...Może to i niegłupie...sam nie wiem:-)))


Bez przesady. Piszesz jakby szczupak 60cm byl jakims okazem. Pozwolmy mu dorosnac, a bedziemy lowic duzo wieksze. Przeciez czasami ryba 50-pare cm to marny sledz. Uwazam ze 60cm to powinien byc ogolnokrajowy wymiar ochronny tej ryby. A jestem pewien ze wkrotce wielkosc lowionych ryb podskoczy w gore.

[2014-05-12 15:47]

tstaros

Strasznie był na mnie obrażony kolega wędkarz kiedy mu zwróciłem uwagę nad wodą że w okręgu krakowskim żywca można zakładać tylko na pojedynczy haczyk i szczupak ma w tym sezonie wymiar ochronny do 60cm. Chciał zabrać do domu szczupaka na 52cm. Przecież jak płacił za znaczki w swoim kole to musiał słyszeć że w 2014 r są zmiany w regulaminie pzw Kraków. No chyba że jeszcze nie płacił w tym roku za kartę i rżnął głupa że nie wie.

To jade do Was na szczupaki bo jak macie tam wymiar 60 cm to dopiero wyobrażam sobie jakie tam bestie musza brac:-))) To chyba kpiny jakieś tzn.żeby było jasne jestem zwolennikiem wypuszczania szczupaków ale stawianie takiego wymiaru praktycznie jest jak zakaz zabijania bo jak często łowi się w Polsce szczupaki powyżej 60 cm?Oczywiście łowi się ,są nawet duzo wieksze że i Szwed by się nie powstydził ale 90 % to kurduple po 40 cm z zeszłorocznych zarybień.O 80-tki i większe trudno choć sie trafiaja.Taki przepis praktycznie nie daje wedkarzom chcacym w ramach limitu zabrać rybe żadnych szans...Może to i niegłupie...sam nie wiem:-)))


Bez przesady. Piszesz jakby szczupak 60cm byl jakims okazem. Pozwolmy mu dorosnac, a bedziemy lowic duzo wieksze. Przeciez czasami ryba 50-pare cm to marny sledz. Uwazam ze 60cm to powinien byc ogolnokrajowy wymiar ochronny tej ryby. A jestem pewien ze wkrotce wielkosc lowionych ryb podskoczy w gore.


Tu racja, 60 cm szczupak to jeszcze małolat. Ostatnio złowiłem takiego 57 cm, ważył 1,1 kg. Wziąłem go do domu (pierwszy od 3 lat zabrany znad wody) - nawet dobrze z rodziną się nie najedliśmy.

Dajmy dorastać rybkom to może i w Polsce doczekamy się okazów. A tych okazów nie będzie, jak w majestacie prawa może zabierać znad wody 50 cm pistolety.



[2014-05-12 17:01]

jerry123

Chcieliśmy aby nasz zarząd wprowadził wymiar pośredni aby można było zabrać jak ktoś będzie miał ochotę szczupaka od 50-80cm aby ochronić duże samice tzw. metrówki. Nikt nas wędkarzy nie słuchał. Cztery lata temu na naszym jeziorku padło z 15 sztuk ponad metrowych samic i zabranych z łowiska, od tego czasu zaczął się problem z narybkiem szczupaka i problem ze złowieniem jakiegokolwiek. Ostatnio zarybili 6cm rybkami to  na miarusa trzeba będzie poczekać ładnych parę lat zanim przekroczy 60cm, już teraz znalazło się kilku mięsiarzy i zabierają tej wielkości szczupaki że aż wstyd ale przecież oni za kartę zapłacili i ryba się im należy. Dzisiaj byłem nad wodą pomimo deszczu, szczupaki szalały ale co z tego skoro wszystkie maluchy. Trafił się tylko jeden taki około 50cm ale wrócił do wody bo mu jeszcze sporo brakuje do wymiaru. Pozostała tylko satysfakcja z kilkunastu brań..... [2014-05-14 16:43]

DaViDoSeK

Na razie tylko dwa. 22 i 26 centymetry :/ [2014-05-18 15:37]

micho

no to zycze wiekszych;) [2014-07-26 02:03]

mlodywedkarz321

Ja wyciągnąłem na rzece zaraz za domem szczupaka, gdzie poszedłem bez miarki i z 3 przynętami i wędką. Złapałem gdzieś szczupłego 35 cm. Oczywiście ryba wróciła do wody :)
[2014-07-28 13:26]

stachu225

w sezonie 2014 wyciagnalem juz 10 sztuk w czym 4 pistolety rekordowy to 84cm
[2014-08-03 20:21]

micho

https://www.youtube.com/watch?v=8Hwn2dC6_dY
SZYBKI WYPAD PO PRACY NA SZCZUPAKA,ZABRAKLO 1 CM [2014-08-09 13:22]

grzegorz not

https://www.youtube.com/watch?v=8Hwn2dC6_dY
SZYBKI WYPAD PO PRACY NA SZCZUPAKA,ZABRAKLO 1 CM


Gratki! :-) [2014-08-09 13:48]

micho

dzieki [2014-08-09 22:46]

micho

https://www.youtube.com/watch?v=i4oeCMVD6qA

jesien juz i czas na szczupaki..ostatni sobotni wypad [2014-10-28 20:23]

micho

https://www.youtube.com/watch?v=8Hwn2dC6_dY [2014-10-28 20:40]

zurawinowy

https://www.youtube.com/watch?v=8Hwn2dC6_dY
SZYBKI WYPAD PO PRACY NA SZCZUPAKA,ZABRAKLO 1 CM


Gratki! :-)



Ładny, gdzie złowiony? W polsce?
[2014-10-28 20:50]

micho

zlowiony zostal w irlandi...okolice Galway...pzdr [2014-10-28 21:47]