Sezon spinningowy 2016

/ 10 odpowiedzi
Szanowne koleżanki i koledzy po kiju. W redakcji mamy ostatnio spore zamieszanie związane z przygotowaniami do sezonu spinningowego. Koledzy już polerują wędeczki, chwalą się nowymi nabytkami przynętowymi oraz debatują na tematy, czy aby ryba nie za słaba na początku maja. Troszkę jeszcze czasu zostało, ale weekend majowy zapowiada się całkiem fajnie, dlatego w redakcji już snują plany wyjazdowe na najbliższe dni... Czy Wy też nie możecie się doczekać 1 maja? Może macie jakieś sprawdzone miejscówki gdzie warto się udać? Zapraszamy do dyskusji na tematy spinningowe :) 
wirefree

Sezon spiningowy trwa cały rok a 1 maja to sie zaczyna sezon dla sympatykow rzutu cegłą.
  (2016/04/29 15:30)

kaban

Jestem podobnego zdania bo spinning to nie tylko te co mają zęby. Szał 1 maja mnie poniekąd, jakby to naklikać... drażni. Za chwilę 1 czerwca i zaś... . (2016/04/29 17:49)

barrakuda81

Czymś się musimy podjarać:-) Szczupaki u mnie to raczej historia ,pozostaje boleń. W porównaniu z tym co było jeszcze 8 - 10 lat temu to teraz jest Fukushima i Czarnobyl ale coś tam jeszcze można dorwać natomiast trzeba się cholernie nalatać... Pewnie że spróbuję i szczupaków ale nie spodziewam sie szału. Glutki, dzidziusie około wymiaru są i to b. dużo ale nie wszędzie. Paradoksalnie tam gdzie dwa razy do roku są zarybienia szczupaka ani śladu a na dzikiej wodzie starorzeczy wiślanych maluszków jest dużo co boleśnie odczułem już w kwietniu ganiając za okoniem. Na szczęście zawsze stosuję cieniutki wolfram i poza stresem żaden mały zęacz nie ucierpiał ale to wkurzające. Żeby nie kaleczyć rybek w okresie ochronnym a do tego często nie wymiarowych odpuściłem łowienie tam mimo że okonie miewały napady szału i brały znakomicie...Założę sie że jak w maju zmontuję porządny zestaw na konkretnego szczupaka i założę duże przynęty to będą albo gluty albo nic. Mało jest tych dużych i wcale nie są głupie. Tym trudniejsze to zadanie dlatego większe nadzieje wiążę jednak z Rapą. Połamania kija dla wszystkich spragnionych emocji. Trochę się nie zgodzę że to "przereklamowana" data ten 01.05. bo na nizinach dla łowców drapiezników to szansa na walkę z dużą rybą wreszcie bo umówmy się - okoń i kleń czy jaź choć to wspaniałe i sportowe ryby to jednak olbrzymami nie są... Ja tam lubię magię 1 maja bo to jak z czekaniem na pierwszą gwiazdkę:-) (2016/04/29 20:30)

Spear

Każdy ma swój styl łowienia i swoje upodobania, jeden lubi przez caly rok łowić klenie, inny czeka do maja żeby powalczyć z zębatymi, liczy się pasja i zdrowe podejście. Jak ktoś chce robić z siebie mistrza ZEN filozofii wędkarskiej to jego sprawa. Osobiście wyczekuję majówki podobnie, jak na jesieni wyczekuję pierwszego stycznia.  Wracając do tematu, sprzęt sprawdzony, baterie w kamerze się ładują, a łódka czeka na przyczepce ;) W tym roku na pierwszy ogień pójdzie systemik luxxisa ;) (2016/04/29 20:34)

Jakub Woś

1 maja miałem iść na bolenie ale nie wiem czy z microjigiem za wzdręgą nie polezę. (2016/04/29 22:19)

ryukon1975

Całą noc lało aż miło więc patrząc realistycznie pójdę dziś z gruntówkami (jak pogoda pozwoli) jutro zaś co będzie zależy od poziomu wody. Jeśli będzie zbyt duży to spinning można sobie wybić z główki.:) (2016/04/30 06:58)

Artur z Ketrzyna

Szanowne koleżanki i koledzy po kiju. W redakcji mamy ostatnio spore zamieszanie związane z przygotowaniami do sezonu spinningowego. Koledzy już polerują wędeczki, chwalą się nowymi nabytkami przynętowymi oraz debatują na tematy, czy aby ryba nie za słaba na początku maja. Troszkę jeszcze czasu zostało, ale weekend majowy zapowiada się całkiem fajnie, dlatego w redakcji już snują plany wyjazdowe na najbliższe dni... Czy Wy też nie możecie się doczekać 1 maja? Może macie jakieś sprawdzone miejscówki gdzie warto się udać? Zapraszamy do dyskusji na tematy spinningowe :) 

A może Redakcja jakiś drobny konkursik z tego tytułu zorganizuje?
Może nie na najwiekszego, bo to jak wiadomo wyruznia tych co łowią na komercjacj i bardziej szczęśliwy traw.
Ale może na jakąś fajną fotkę z nad wody, czy inny pomysł na konkurs który pozostawiam dla Redkcji.
:-) (2016/04/30 08:32)

w6i6e6

Artur pozamiatałeś. Może redkacja da Ci Stellę za Twoje zdęcie z majówki.

U mnie w tym roku 30.04 kleń, 1 maja to okoń, 2 lecę za boleniem a 3 jadę nad szczupakowe jeziorko :-) czyli można pogodzić wszystkie ryby ;-) (2016/04/30 10:27)

Artur z Ketrzyna

Fajnie Wiesław że Ci mój pomysł się spodobał ;-) (2016/04/30 18:49)

użytkownik139006

Troć złowiłem, okonia złowiłem, jazia złowiłem, klenia złowiłem............droga redakcjo sezon spinningowy rozpoczął się  1.01.............. (2016/04/30 20:27)