Zaloguj się do konta

Sezon pstrągowy- mucha i spinning

utworzono: 2018/03/26 15:43
baxon

Witam.
Dzisiaj zgłaszam się z takim pytaniem, czyli kiedy dla Was zaczyna się sezon na pstrąga.
Dla niektórych zaczyna się już od razu po zakończeniu okresu ochronnego, lecz dla mnie na przykład dopiero w kwietniu, kiedy już robi się zielono, zaczynają latać owady, kiedy przyroda budzi się do życia. Najpierw ruszam ze spinningiem, stosuje małe gumki przypominające pijawki, lub czerwone robaki, potem pod koniec kwietnia- początek maja stosuje smużaki. Z muchą jest dosyć podobnie, gdzieś tak w połowie kwietnia robię pierwszy wypad nad rzeczkę, zakładam nimfki i obławiam dołki a pod koniec kwietnia wchodzą już w grę mokre muchy i małe suche( komarki, popielatki itd). A najlepszym okresem na muchę jest jak dla mnie przełom maja i czerwca, Jętka majowa i te sprawy ;) Czasem też na muszkę może paść kleniak, jaź, lub inne rybki z którymi miło się walczy :)
Jak sądzicie? Warto jest próbować wcześniej zaczynać sezon pstrągowy? Według mnie to pstrągom też należy się trochę odpoczynku po zimie ;)
Oczekuję bardzo na Wasze odpowiedzi.
Połamania kija!! ;)
[2018-03-26 15:43]

oldboy

Nie tyle pstrągom należy się trochę odpoczynku po zimie, co raczej pojawienie się muchy w okresie, gdy ich jeszcze w powietrzu nie ma, mogło by przyprawić te pstrągi o wielkie zdziwienie i nieufność zarazem. Wszystko w swoim czasie, co zresztą wcześniej słusznie napisałeś. [2018-03-26 21:26]

kaban

U mnie sezon zaczyna się pierwszego lutego a biorąc pod uwagę to, że ostatnimi laty zima przychodzi na przełomie lutego i marca to początek sezonu jeżeli tylko mogę spędzam nad wodą a ryby są dość żwawe. W tej chwili powoli schodzi pośniegowa woda i brania są mizerne. Niewątpliwie druga połowa kwietnia i maj będą zdecydowanie lepsze, ale pięć miesięcy oczekiwania powoduje, że początek sezonu spędzam nad brzegiem rzeczki z wędką w ręku. [2018-03-27 08:08]