Zaloguj się do konta

Sezon na węgorza - porady

utworzono: 2012/04/16 17:42
edward13

w tym roku zamierzam zrobic wypad na wegorza na nocke morze ktos podpowie od kiedy najlepiej mozna zaczac polowy

[2012-04-16 17:42]

szczupien

po pierwszej burzy mozna juz jechac
[2012-04-16 17:49]

JOPEK1971

po pierwszej burzy mozna juz jechac

Czasem burza zdarza się w styczniu ;-))) [2012-04-16 18:58]

cierpliwy1

jak zaczną rechotać żabki
[2012-04-16 19:17]

Adam01

Moim zdaniem najlepszym okresem jest od 16 lipca do 14 czerwca, potem słabo biorą :) [2012-04-16 19:42]

darek-k77

mysle ze na poczatku maja ja zaczynam na majówke
[2012-04-16 19:42]

animat89

a może ktos pdpowie gdzie na tego wegorza sie wybrac włoćławek i okolice ?? [2012-04-19 00:10]

misiekk35

Moim zdaniem najlepszym okresem jest od 16 lipca do 14 czerwca, potem słabo biorą :)

Tak tak to bardzo dobra wskazówka. Chylę .........



[2012-04-19 00:52]

jendreczek

Mam węgorza w akwarium zaczyna żerować od około 14 stopni w miare aktywnie . W innym wądku podałem swój  sposób na węgorza  ale przypomne; zanęta -mączka rybna ochodka ja używam mrożonej  pocięte ukleje glinka do zlepiania i sru do koszyka a na hak ukleja poprzebijana nożem za ogon i styropian w pysk . Uwaga zestaw mocny bo lubi siąść sandacz i sum żadziej okoń . Złowiłem na taki zestaw bolenia w sierpniu i w dodatku w nocy obaj byliśmy zdziwieni . [2012-04-23 21:05]

JOPEK1971

a może ktos pdpowie gdzie na tego wegorza sie wybrac włoćławek i okolice ??

Najbliżej J.Wikaryjskie.

[2012-04-23 21:46]

JOPEK1971

Mam węgorza w akwarium zaczyna żerować od około 14 stopni w miare aktywnie . W innym wądku podałem swój  sposób na węgorza  ale przypomne; zanęta -mączka rybna ochodka ja używam mrożonej  pocięte ukleje glinka do zlepiania i sru do koszyka a na hak ukleja poprzebijana nożem za ogon i styropian w pysk . Uwaga zestaw mocny bo lubi siąść sandacz i sum żadziej okoń . Złowiłem na taki zestaw bolenia w sierpniu i w dodatku w nocy obaj byliśmy zdziwieni .



Ryby to dziwne organizmy, w Niemczech w rzece Nidda bolenie łowione są właśnie w nocy na ukleje z gruntu,a węgorze tam głównie odżywiają się rodzajem chruścika,całe są tymi larwami wypchane. [2012-04-23 21:56]

Iras1975

Największe węgorze łowiłem we wrześniu. Brały z głębokości ponad 12m na wywożoną płotkę.

Jezioro typu sielawowego z czystą wodą.

[2012-04-23 22:07]

JOPEK1971

Życia nam braknie by wiedziec o tym co rybką będzie stroic;-) małolaty myślą że jak się połowi ze trzy lata to myślą że mądrzejsi od "fizjologów" są.;-) [2012-04-23 23:38]

Moim zdaniem najlepszym okresem jest od 16 lipca do 14 czerwca, potem słabo biorą :)

Świetny tekst, ubawiłem się po pachy:))) Gratuluję sarkastycznego podejścia do durnych przepisów.
[2012-04-24 00:37]

Meritum.
Węgorze potrafią brać nawet w zimę czego dowodem jest zdjęcie jednego wędkarza którego przyłowem podczas podlodowego okoniowania była właśnie ta ryba. Kolega ten też jest tu na portalu, również pod nickiem "siara". Swoją drogą świetny okoniarz;)
http://www.forum.pzw-km-torun.com/viewtopic.php?f=23&t=222
Ale wracając na ziemię na węgorza najlepiej nastawiać się zaraz po tarle płoci. Czyli de facto już teraz choć na moim jeziorze zaliczyłem w piątek 20.04 wtopę, tym samym gdzie Kol. siara dorwał swego lodowego węgorka. Pierwszy wyjazd na tą rybę i pech: płoć jeszcze się trze. Oczywiście pozostało mi tylko obserwować ten akt bo wiadomo: węgorze przy brzegu w trzcinie polując na płotki. Ale od tego weekendu już zaczynam nęcić, potem zobaczymy jak z wynikami. Pozdro!
[2012-04-24 00:50]

JOPEK1971

Meritum.
Węgorze potrafią brać nawet w zimę czego dowodem jest zdjęcie jednego wędkarza którego przyłowem podczas podlodowego okoniowania była właśnie ta ryba. Kolega ten też jest tu na portalu, również pod nickiem "siara". Swoją drogą świetny okoniarz;)
http://www.forum.pzw-km-torun.com/viewtopic.php?f=23&t=222
Ale wracając na ziemię na węgorza najlepiej nastawiać się zaraz po tarle płoci. Czyli de facto już teraz choć na moim jeziorze zaliczyłem w piątek 20.04 wtopę, tym samym gdzie Kol. siara dorwał swego lodowego węgorka. Pierwszy wyjazd na tą rybę i pech: płoć jeszcze się trze. Oczywiście pozostało mi tylko obserwować ten akt bo wiadomo: węgorze przy brzegu w trzcinie polując na płotki. Ale od tego weekendu już zaczynam nęcić, potem zobaczymy jak z wynikami. Pozdro!


Siara dobry koleś,był na innym portalu,i zna moją najlepszą miejscówkę,pozdro dla niego,bo dobry chłopak jest.


[2012-04-24 02:58]

jendreczek

jopek1971 masz całkowitą recje ryby to dziwne stwożenia a prawdziwy wędkasz to ten , który bez elektronicznych gadrzetów jest w stanie wytropić rybkę . [2012-04-24 15:57]

JOPEK1971

jopek1971 masz całkowitą recje ryby to dziwne stwożenia a prawdziwy wędkasz to ten , który bez elektronicznych gadrzetów jest w stanie wytropić rybkę . 


Wytropienie ryb nie jest łatwe,wędkarze szukają łatwizny kupując echosondy.Też posiadam echosondę,ale jest dla mnie zbędna gdyż łowię głównie na rzece gdzie "wyczytanie"potencjalnych miejscówek jest łatwe dla tego kto wie jak rybki żyją.Jezioro bardziej jest tajemnicze,ale też da się troszkę "wyczytac"spoglądając na ukształtowanie brzegu,roślinności,itd.Najważniejsza jest znajomośc podstaw wielu dziedzin związanych z wodą.Tomek Krzyszczyk(mistrz świata w łowieniu pstrągów metodą spinningową) to znał,więc wygrał.Nawet szukając podziemnych grzybów stosuje taktykę używając do tego map geologicznych,co przynosi mu większą sławę,kilka gatunków grzybów podziemnych jest jego zasługą dla mikologii.

[2012-04-24 16:54]

jendreczek

jopek 1971 a wracając do węgorzy masz jakiś swój sposób ? Ja w tym roku będę prubował łowić na coś w rodzaju kulki proteinowej własnego pomysłu Heniowi w akwarium bardzo smakuje . O ektach napiszę do Ciebie [2012-04-24 17:05]

JOPEK1971

Mam wiele sposobów,a jak Heniowi smakują Twoje specjały,to pewnie będą smakowac pozostałym węgorkom,próbuj i daj znac jak coś złowisz. [2012-04-24 20:41]

Erq

Wg mnie tarlo ploci i ukleji jest najleprzym okresem na wegorza ponieważ przemieszcza sie on po calym jeziorze w poszukiwaniu ikry i ploci :)
[2012-04-25 14:42]

JOPEK1971

Wg mnie tarlo ploci i ukleji jest najleprzym okresem na wegorza ponieważ przemieszcza sie on po calym jeziorze w poszukiwaniu ikry i ploci :)

Raczej nie o ikrę chodzi węgorzowi,tylko o rybki które tą ikrę mają w sobie.Dziwne by było jakby węgorz trzcinę obiadał z ziaren ikry mając pod nosem apetyczne tarlaki uklejek. ;-)



[2012-04-25 18:27]

aal82

węgorz z wiosny kiedy woda ogrzeje się powyżej 9 stopni celcjusza zaczyna żerować, szukamy go wtedy tuż za sitami czyli blisko brzegu gdzie zjada wszystko co napotka czyli raczki pijawki ślimaki.Z nadejściem maja czyli niebawem na tarło ryb karpiowatych(płocie,wzdręgi,ukleje,karasie i krąpie) wraz za nimi podąża właśnie węgorz i tam go szukamy zakładając oczywiście rybkę z wyżej wymienionych gatunków, z wiosny to może być rybka około 15 cm węgorz sobie z nią bez problemu poradzi.
[2012-04-26 18:58]

darek-k77

aal82 myslisz ze 1 maja cos bedzie? jade na kopan mam nadzieje ze trafie wegorza pogoda sprzyja

[2012-04-27 22:00]

jendreczek

Jadę jutro na jezioro będe łowił na dziabaną ukleje

[2012-04-27 22:33]

darek-k77

jendreczek napisz co i jak bo j wybieram sie we wtorek

[2012-04-28 10:43]