Setki martwych ryb w Wiśle

/ 9 odpowiedzi / 2 zdjęć

 Nieopodal Konstancina-Jeziornej w miejscowości Gassy w Wiśle widać setki martwych ryb


Julian


Obejrzałem - przyducha w rzece śmiechu warte. Byłem tam parę razy jak na Rokoli ryby nie chciały współpracować. Tylko tam mostu nie budujcie . Bo legęnda mówi jak w Gassach most Ruskie ( te carskie) wybudowali wybuchła I - wojna światowa, potem my Polacy wybudowaliśmy w Naszej Niepodległej Polsce drugi most. Zaraz napadli na Nas Niemcy i Ruskie. . Żadnych mostów w Gassach - ludzkość tego nie przeżyje. No to teraz sobie Q.....wa o No Kill porozmawiajmy. Tak jak kiedyś w Zalewie , Rządzy , Bugu panowie pożyteczni idioci - Winnych będzie brak . Wot tacy Nieznani sprawcy. A może te ,,zainteresowania " na notorycznych trucicieli byśmy skierowali. I jeszcze jedno - jak połowa ryb w Zalewie do góry brzuchem pływała jakoś operaty nie działały - szczególnie te Prywatne. A winnych jak nie było tak nie ma . Wot job twoju mać - taki dopust Boży.
(2018/03/05 13:02)

Jakub Woś


Nie uwierzył bym w przyduchę na rzece gdybym na własne oczy nie widział na Wiśle w mojej miejscowości. Ryby rzeczne są dużo mniej odporne na niedobory tlenu niż te ze stojących zbiorników. Wystarczyło, że na kilka dni odcięło łachę od nurtu i pod lodem zrobilo się biało. Głównie ukleja i krąp ale były też bolenie i sumy. (2018/03/05 13:20)

ryukon1975


Ryby w rzece w ktorej najczęściej łowię padają praktycznie każdego roku. Są to lokalne zajścia na różnych odcinkach. Niektóre z nich widziałem o innych czytałem w internecie czy słyszałem w telewizji.. (2018/03/05 13:32)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

ryukon1975


Czy to przyduchy czy zatrucia nikt nie wie dlatego że nawet po zgłoszeniu takiego faktu do ZO nikt nie zareagował. Inna sprawa to fakt że w ostatnich latach bywa że w najcieplejszej porze roku trafiają sie okresy kiedy przez dwa-trzy miesiące praktycznie nie pada. Powódź czy wylew to pojęcia z historii a stany wód są najczęściej bardzo niskie. (2018/03/05 13:34)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

luk-kr


Filmik widziałem szkoda ryb ładne leszcze dało się zauwazyc. (2018/03/05 13:45)

wuszy


Czy to przyduchy czy zatrucia nikt nie wie dlatego że nawet po zgłoszeniu takiego faktu do ZO nikt nie zareagował. Inna sprawa to fakt że w ostatnich latach bywa że w najcieplejszej porze roku trafiają sie okresy kiedy przez dwa-trzy miesiące praktycznie nie pada. Powódź czy wylew to pojęcia z historii a stany wód są najczęściej bardzo niskie.
Coraz dłuższe susze - to się zgadza. Ale powodzie i wylewy też są coraz częstsze. Przypominam 2010 r. i największą wodę na Wiśle od 170 lat. Jesienią 2017 też był wysoki poziom wody, w przeciwieństwie do poprzednich lat. Taki mamy teraz klimat, że nasilają się skrajne zjawiska, zarówno susze jak i powodzie. (2018/03/05 22:48)

SVT


Z materiału wideo, wskazuje na prawdziwą przyduchę. Powodem tego pogoru, była wcześniejsza zmiana temperatury. Wystarczy że zrobi się mały wachlarz skokowy i mamy wyniki naturalne. U mnie od rzek, kanałów, są rowy melioracyjne, wtedy ryby schodzą na nie w poszukiwaniu tlenu. Ale nie obawiajmy się, to zwykła selekcja. Silniejsze osobniki przetrwały, łowiłem na takich wodach rok po wydarzeniu, okazało się, że rzadziej brało, ale za to konkretne osobniki. Pozdrawiam. (2018/03/06 04:04)