Serwis Okumy.

/ 2 odpowiedzi
Witam. 
Na wakacjach w sklepie wędkarskim kupiłem 2 kołowrotki Okuma Tactic BF 555i. Chciałbym go wysłać do serwisu, żeby go przesmarowali, wyczyścili itp. Mam do nich gwarancje, paragon i pudełko.W dodatku w sklepie mi właściciel powiedział że jak go będę co roku serwisował to wtedy będę miał gwaracje na 5 lat. A tak to tylko na 2 lata. 
Moje pytanie brzmi, gdzie je mogę wysłać, i jak to zrobić, ponieważ na internecie nie znalazłem żadnych informacji o siedzibie tej firmy. Od znajomego słyszałem że on też wysyłał w zimie do serwisu na sprawdzenie, i przesmarowanie itp, wiec też bym chciał z tego skorzystać. Tylko że on miał z innej firmy kołowrotki :/
Proszę o pomoc, dziękuje.
Jędrula

Nigdy nie słyszałem aby serwisowano kołowrotki, do tego, aby jeszcze gawrancję uzależniano od tego serwisu.
Dragon współpracuje z Okumą, tam pytaj.  (2016/11/29 13:09)

spiningowy-karpiarz

Czytałem kiedyś podobny temat o tym "przymusowym" wysyłaniu na serwis by uzyskać 5 letnią gwarancję. Używam kołowrotków Okumy od dawna, obecnie dokładnie tych samych modeli co ty i mogę ci powiedzieć, że sprzedawca bzdury ci wcisnął jakieś. Gwarancja jest normalnie 5 lat i nigdzie nie trzeba nic wysyłać. A gdyby coś ci się stało z kołowrotkiem np. 4 lata po zakupie i sprzedawca z tego pseudo sklepu nie chciał go przyjąć bo go nie serwisowałeś to odeślesz go bezpośrednio do serwisu Okumy. Masz przecież kartę gwarancyjną i tam są napisane wszystkie warunki gwarancji, a ja się nie doczytałem by trzeba było go serwisować regularnie. 
Kolega wyżej ma rację, serwis Okumy jest w Dragonie w Bydgoszczy chyba - tak było jak ja wysyłałem na gwarancje 2 lata temu. 

Z drugiej strony, jeśli używałeś kołowrotka w normalnym stopniu i nie rzucałeś go na piach to po tym roku użytkowania nie ma potrzeby smarowania. Uwierz mi, że nasmarowane wszystko jest tam dobrze. Jedyne co możesz zrobić to odkręcić i przesmarować rolke kabłąka, bo tam przy zwijaniu zbiera się brud z żyłki / plecionki. Ja robię to po każdym sezonie ale przy kołowrotku którego używam do spiningu, bo tam oczywiście tego zwijania jest więcej, a Tactic mam przy karpiówkach i przy moim używaniu nie ma potrzeby czyszczenia tego tak często, ale oczywiście zrobisz jak zechcesz.  (2016/11/29 13:58)