Sens opłacania składek PZW

/ 11 odpowiedzi
Koledzy, pytanie, które mnie nurtuje, a mianowicie czy jest sens kontynuować opłacanie składek PZW? Czy może lepiej zrezygnować, a te pieniądze przeznaczyć na łowisk komercyjne. Składki płacę kilkanaście lat, ale wydaje mi się, że z wodami zarządzanymi przez PZW jest coraz gorzej. Wędkuję rekreacyjnie, a ryb nie zabieram. Jakie jest Wasze zdanie w tej kwestii.
halski021


Po co pytasz ? To wyłącznie twoja decyzja.
(2019/09/21 17:02)

ryukon1975


PZW to tylko nzbędny pośrednik. (2019/09/21 17:06)

z@mela


wszystko zależy jakie masz wody w okolicy , jeśli są komercje , dobre komercje to warto rozważyć opcje rezygnacji z Okręgowego ZW.
W mojej okolicy nie ma ani jednej normalnej komercji a są jedynie burdele wędkarskie idealne dla cyprinuśników i karpurarzy ale podobne warunki maja na OZW bo wody te są regularnie i solidnie zarybiane paszakami.
Jakbym miał w promieniu 50 km choć jedna dobrą komercje to bym się tam przeniósł a tak jestem wraz z znajomymi placic monopoliście . (2019/09/21 19:11)

kaban


Przyobecnej gospodarce PZW opartej jak w moich okolicach na zarybianiu li tylko kroczkiem karpia okolicznych zbiorników a zapominaniu o rzekach to wcale się nie dziwię,że co roku z naszego koła ubywa członków na kożyść łowisk komercyjnych. Jeżeli ktoś ma mało czasu z różnych względów by poświęcić go na wyjazd na "ryby" to niewatpliwie wybierze komercje bo tam ma branie zapewnione i ilość złowionych ryb choć czasami i tam bywa różnie. (2019/09/21 19:32)

barrakuda81


Ja chętnie płaciłbym PZW składkę za niewpieprzanie się w naturę bo nic dobrego z tego nie wynika...Zapłaciłbym im za bezczynność - poprostu.Widzę to sam że gdzie jest bardziej dziko i nie ma tzw. "zarybień" ryby jeszcze są a im więcej "dbania" o wody tym gorzej... (2019/09/22 09:32)

Julian


Zauważyłem że podobne dylematy ( łącznie z moją osobą ) ma co raz więcej kolegów.Ostatatnio znajomy wieloletni towarzysz wypraw wędkarskich po przejściu na emeryturę Szwaderki opłacił ma kilkadziesiąt jezior żadnych problemów z wygłupami pod tytułem Okręgi myśli o jakiejś działce i praszczaj Walek. Gdy bym mieszkał przynajmniej trochę bliżej nawet sekundy bym się nie zastanawiał . Wiem o czym piszę gdyż od paru lat wędkuje na Szwaderkach czy Mrągowie jest jak jest raz lepiej raz gorzej ale przynajmniej gdy z rybami kapota zwijam się i jadę na inne jezioro - a mają tego dużo . I w porównaniu ze zdzierstwem na innych okręgach ( ceny zaporowe) to wcale tak drogo nie wychodzi. .
Ps. A już pobieranie opłat za miejsca parkingowe od Swoich Członków !!!! to już szczyt bezczelności i pazerności.
Pozdrawiam. (2019/09/22 10:36)

Sith


(...)Jakbym miał w promieniu 50 km choć jedna dobrąÂ komercje to bym się tam przeniósłÂ a tak jestem wraz z znajomymi placic monopoliście .
Dokładnie mam tak samo... ;((

(2019/09/23 06:23)

norwid1


Witam. Ja wędkuję i opłacam składki od 1976 roku.Opłacałem składki wtedy,kiedy nie było najmniejszego problemu z "połowieniem" ryb niemalże wszędzie.Opłacam do dzisiaj, gdy nigdzie,od wielu lat nie można połowić,bo nie ma ryb! Słyszałem niedawno,że jakiś "ćwok" z tzw. zarządu PZW powiedział,że dzisiejsi wędkarze nie potrafią łowić,ale ryby są!
Moja opłata -w tym roku była ostatnią daniną na cwaniaków z pzw.Przestaję płacić i nawołuję do masowego zaprzestania opłat! Jeśli chcę sobie połowić, to i tak jeżdżę na wody prywatne!
Wędkarze! Skończmy z tą patologią! (2019/09/24 17:17)

przemas66


To był mój ostatni rok opłacania składek od 39 lat
na wodach PZW bez efektu
i tak zawsze jeździłem na wody NIE PZW (2019/09/24 17:47)

Jakub Woś


Moim żywiołem są rzeki także wyboru nie mam (2019/09/24 18:30)

monikatcp


Zależy co masz na myśli mowiąc że łowisz rekreacyjnie? Czyli raz na jakiś czas tylko i raczej sportowo? Bo jeśli tak to odpuść. Jesli zaś masz na myśli o łowieniu rekracyjnym typu złów i wypuść ale poświęcasz temu dużo czasu to zostań przy PZW. Wody PZW mają do siebie to że potrzebują dużo dużo czasuuuu na poznanie ich, obserwacje, dobranie odowiednich zanęt przynęt i dopiero łowienie. A jeśli siadasz raz np na miesiąc na 2 3h to naprawde skorzystaj z komercji bo wody PZW są czasochłonne i wymagają zaangażowania :) Pozdrawiam :) (2019/09/24 20:02)