Sens nęcenia na opasce

/ 5 odpowiedzi
Witam. Wraz z kumplem postanowiliśmy że znajdziemy sobie jakąś trudno dostępna miejscówke żebyśmy mogli tam poprostu nęcić i sukcesywnie wyciągac ciekawe ryby. Znalazłem fajną miejscówke ,jest to opaska długa na ok 30m. Ok 4-5m od brzegu woda jest stojąca , może minimalnie płynie ale za tą granicą ok 5 metrów zaczyna się nurt rzeki ( dodam że jest to główne koryto odry) . Czy jest sens nęcenia ryb w takim miejscu ? Głównie chodzi mi o połów leszczy ale warunki napewno pozwalają na bytowanie tam kleni i być może brzan. Postanowiłem nęcić grubsza zanętą , pęczakiem , łubinem , kukurydzą oraz grochem. Bardziej doświadczeni koledzy - proszę o rade :) z góry wielkie dzięki.
Jędrula

Oczywiście , że jest sens . Takie miejsca często dają piękne ryby ,  należy jednak wziąć pod uwagę warunki atmosferyczne . Rzeka jest kapryśna , wystarczy dzień , dwa intensywnych opadów , woda mocno się podniesie i wasze wielodniowe nęcenie pójdzie na marne . (2015/03/31 20:13)

TyberxSpin

Oczywiście , że jest sens . Takie miejsca często dają piękne ryby ,  należy jednak wziąć pod uwagę warunki atmosferyczne . Rzeka jest kapryśna , wystarczy dzień , dwa intensywnych opadów , woda mocno się podniesie i wasze wielodniowe nęcenie pójdzie na marne .

Jest to miejsce na wewnętrznym zakręcie rzeki . Dwie główki przed opaską są całkowicie rozmyte oraz jedna za nią . Nie wiem czemu ale mam obawy ,że ryba się nie bedzie tam utrzymywała. (2015/03/31 22:01)

Jędrula

Jeżeli masz jakieś wątpliwości to znajdź lepsze miejsce . Oczywiście nic na ślepo , potrenuj parę razy łowisko . Nie ma nic głupszego od rzucania zanęty na chybił trafił . Najpierw trzeba ogarnąć miejsce , poobserwować i coś połowić .  (2015/03/31 22:13)

majsterp

nęcisz jak stary zawodowiec-czekaj a efekty przyjdą same. (2015/04/06 13:11)

użytkownik16322

Każde nęcenie oczywiście rosądne i odpowiednim miejscu ma sens.Polecam Ci portal Wędkarska Tuba tam goście nęcą na opasce grochem Wszystkiego się dowiesz.Julian (2015/04/09 18:27)