Sennik - łowienie ryb

/ 90 odpowiedzi
u?ytkownik38843


A i te słowa pozwoliłem sobie zaznaczyć czerwonym kolorem. Tak aby łatwiej Ci było odnaleźć skoro po pięciu minutach już zapomniałeś co napisałeś. (2010/06/17 20:15)

u?ytkownik24522


Koledzy nie sprzeczajcie sie o coś takiego gdyż wiemy że wyrażenie ktore poprzez nietypowe polaczenie wyrazow uzyskuje nowe znaczenie, jest to językowy środek stylistyczny, w którym obce znaczeniowo wyrazy są ze sobą składniowo zestawione, tworząc związek frazeologiczny o innym znaczeniu niż dosłowny sens wyrazów np. "od ust sobie odejmę", lub "podzielę się z wami wiadomością", czy chyba masz racje............. A więc jest to metafora...

(2010/06/17 20:15)

u?ytkownik38976


Buziaczkami.... Buahahahahhaahahahahaahahhaahhahahaahaha............... (2010/06/17 20:17)

u?ytkownik38976


Po raz kolejny verdad prowokujesz i tworzysz konflikt nie tylko ze mną. Zejdź ze mnie raz na zawsze. (2010/06/17 20:20)

u?ytkownik38843


Myślisz ze jesteś zabawny?  W takim razie piszę prośbę do redakcji o ustosunkowanie się do Twojej niefortunnej wypowiedzi. (2010/06/17 20:21)

u?ytkownik38843


Ja konfliktu nie tworzę! w swoim słownictwie w przeciwieństwie do Ciebie jestem opanowany. Dodatkowo jeśli powstał konflikt to tylko i wyłącznie między nami i nie wpieraj nikomu, że toczę wojnę  jeszcze z kimkolwiek, bo tak nie jest. Próbujesz bezpodstawnie postawić mnie w złym śwetle na szczęści ludzie widzą co się dzieje i nie dają się nabrać o czym świadczą wiadomości przychodzące na moją skrzynkę. (2010/06/17 20:25)

u?ytkownik38843


Być może już niedługo zostaniesz usunięty przez redakcję tak więc na wszelki wypadek.
żegnam. (2010/06/17 20:27)

u?ytkownik38976


Jeszcze coś? I o czym to świadczy? Zejdziesz już ze mnie? Mam ja z kolei napisac do redakcji że mnie prześladujesz, prowokujesz i nękasz na portalu?  (2010/06/17 20:29)

u?ytkownik38843


Biedactwo rzucało na prawo i lewo wulgaryzmami napisało że ma ochotę mi sypnąć nie tylko łaciną. Nazwałeś mnie: "takie coś" I teraz się czujesz wielce poszkodowany? (2010/06/17 20:33)

u?ytkownik38976


Dawaj dalej. Na to też sie komuś poskarż. (2010/06/17 20:40)

u?ytkownik35088


Widzę, że siła argumentu przeradza się w argument siły. Gdybym wiedział, że tak się to zakończy nie podjąłbym tej dyskusji. No cóż stało się. Wracając do sprawy to wyrażenie "poprawa na niekorzyść" To żadna metafora, także nie jest to związkiem frazeologicznym które to mają nieco inne zabarwienie i często występują w formie powiedzeń i przysłów czy też prawideł i porzekadeł. To jest jakiś dziwny związek:) Związek który wywołał niepotrzebną sprzeczkę:) (2010/06/17 20:45)

u?ytkownik29889


PANOWIE PANOWIE PANOWIE NIE WYPADA TAK:):)):): DAJCEI SE PO RAZI I JUŻ NA RYBY A NIE ŁADOWAĆ SIE PO GŁOWACH I PO CO TO (2010/06/17 20:46)

u?ytkownik38976


Nie mam ochoty kontynuowac tego tematu, a z drugiej strony nie wiem, czy jak nie napiszę na jakimkolwiek innym temacie swoje zdanie, to czy mój "anioł stróż" i tam sie do mnie nie dowali krytykując każde moje słowo. To jest naprawde męczące. Są różne nacje, slangi młodzieżowe, kuturowe wyrażenia, zwroty językowe, nawet gwary, więc nie rozumiem ZAKAZÓW posługiwania sie językami potocznymi , czy slangami, tym bardziej na forum. Spotkałem tu gwarę śląską, sam wychowałem sie w gwarze góralskiej i nie rozumiem, dlaczego nie miałbym stosować przenośni, metafor czy innych kombinacji słownych, powszechnie zreszta używanych w róznych rejonach kraju i nacjach społecznych. Jakiś jest tego zakaz? Do nikogo sie nie czepiam, kto np używa zwrotów śląskich, pisanych zreszta gwarą. Więc dlaczego ktoś ma prawo kwestionowac zwroty, jakich ja i wiele innych osób stosuje w porozumiewaniu sie. Będę chciał, to będę pisał i używał przenośni w gwarze góralskiej i nikomu nic do tego. A ten sie czepił i prowokował do konfliktów. Każdy ma prawo mieć swoje zdanie na każdy temat, ale pouczania i poprawiania bez powodu i zaproszenia, nie znoszę. To wszystko. Jeśli nawet co do tego ma on, czy ktoś jakieś watpliwości, to juz jego prywatna sprawa.  (2010/06/17 21:08)

u?ytkownik35088


Tobie oczywiście wolno pisać wierutne głupoty i absurdalne wywody. Możesz też pisać coś w stylu "asklfgh w523jkhrf v78erwcn75wmnc n2" Po prostu zauważyłem brak logiki w Twojej wypowiedzi więc zwróciłem uwagę bez nerwów a w formie żartu. Tak jak mówisz można Ci pisać wszystko co nie przekracza regulaminu i kultury użytkowania forum. Nie mniej jednak to co piszemy świadczy o nas samych. (2010/06/17 21:22)

u?ytkownik38843


Oczywiście że można pisać co się chce ale trzeba się liczyć z tym że gdy napiszę się coś niepoprawnie gramatycznie czy stylistycznie to tak samo jak w przypadku błędów ortograficznych pojawi się ktoś kto te błędy pokaże. Są równierz granice w pisaniu czego się chce bo groźby czy wulgaryzmy są już poza tą granicą. (2010/06/17 21:31)

u?ytkownik38976


Tobie oczywiście wolno pisać wierutne głupoty i absurdalne wywody. Możesz też pisać coś w stylu "asklfgh w523jkhrf v78erwcn75wmnc n2" Po prostu zauważyłem brak logiki w Twojej wypowiedzi więc zwróciłem uwagę bez nerwów a w formie żartu. Tak jak mówisz można Ci pisać wszystko co nie przekracza regulaminu i kultury użytkowania forum. Nie mniej jednak to co piszemy świadczy o nas samych.


Każdemu wolno pisać wierutne głupoty i absurdalne wywody. Ale nie każdego (nikogo) regulamin i kultura użytkowania forum nie upoważnia do narzucania swojej woli, toku rozumowania pewnych kwestii, racji i takiej formy krytyki. Ja nie uważam, że moje posty były w związku z tym pozbawione logiki, a Twoją nutę żartu wyczułem i odebrałem powiedzmy pozytywnie, jednocześnie jej nie krytykując. Ale są tacy, którzy jak chcą psa uderzyć, to kija zawsze znajdą. Również to, jak traktujemy innych, ich gwary, metafory, zwroty, wyznanie czy światopogląd, świadczy o nas samych.  

(2010/06/17 21:50)

u?ytkownik38976


Oczywiście że można pisać co się chce ale trzeba się liczyć z tym że gdy napiszę się coś niepoprawnie gramatycznie czy stylistycznie to tak samo jak w przypadku błędów ortograficznych pojawi się ktoś kto te błędy pokaże. Są równierz granice w pisaniu czego się chce bo groźby czy wulgaryzmy są już poza tą granicą.


Zacytuj mi jeden mój czytelny (!) wulgaryzm. CZYTELNY, bo z przerywnikami niecenzuralne słowa pisze tutaj co trzeci forumowicz i nie jesteś ani w stanie, ani nie masz prawa tego wytykać każdemu! Nie jesteś upoważniony do poprawiania błędów ortograficznych (CO DRUGA OSOBA JE TU ROBI), stylistycznych, czy niepoprawności gramatycznych, ani toku rozumowania czy wysławiania sie! Nie to forum!

(2010/06/17 21:57)

u?ytkownik38843


Czy ja się człowieku do Ciebie przyp****lam?! WLAZŁEŚ TU I SIĘ DO MNIE ZNOWU DOP*****LASZ! TROLEM NIE JA CIE NAZWAŁEM, TYLKO INNY KOLEGA, KTÓRY NA SZCZĘŚCIE MA NA TWÓJ TEMAT TAKIE ZDANIE JAK JA (i nie on jeden)! NIE WPIEPRZAJ SIE ZAWSZE KAŻDEMU I NIE KONFLIKTUJ! ZA AUTORYTET MĄDRALĘ, TO TY SIE WLAŚNIE UWAŻASZ I TAK JAK CIE KOLEGA NAZWAŁ, ROBISZ PRZEZ TO ZA TROLA FORUMOWEGO! PCHAM SIE WSZEDZIE TAM, GDZIE MI SIE PODOBA I MAM COŚ DO POWIEDZENIA I TOBIE WAŁ DO TEGO! I TYM KIMŚ , KTO SIE ZE MNA NIGDY 
NIE ZGADZA, JESTEŚ WŁAŚNIE TY! NIE WIEM CZY SIE ZABUJAŁEŚ WE MNIE, CZY CZEGOŚ POTRZEBUJESZ, W KAŻDYM RAZIE ZAJMIJ SIE SWOIMI SPRAWAMI, ZMIEŃ LEKI I IDŻ SIE WYŻYJ NA JAKIMŚ DRZEWIE ALBO SŁUPIE! A ZE MNIE WRESZCIE ZLEŹ, BO MI DUSZNO!




Proszę
(2010/06/17 22:29)

u?ytkownik38843


Ale zapewne zaraz przeczytam, że jest to związek frazeologiczny później że mowa potoczna a na koniec stwierdzisz, że to gwara góralska.

A błędy czy to ortograficzne czy stylistyczne popełniane w nadmiarze powinno się tak samo piętnować. Nie jesteśmy małpami, żeby żadnych zasad się nie trzymać. (2010/06/17 22:31)

u?ytkownik38843


I jeszcze kilka słów do obrońców praw zwierząt, do których sumienia i wrażliwości odwołuje się Mastiff. Nie posiadam psa i nigdy żadnego nie uderzyłem! (2010/06/17 22:36)

u?ytkownik40353


ło matko a co tu się dzieje

Tomikan muwie ci amargedon jdziemy do jnnego pokoju bo mnie zaraz za bledy zlinczuja i to maja byc wedkarze ha ha (2010/06/17 23:00)

u?ytkownik38843


Tak piotr100574
Skoro już zabrałeś głos w sposób prześmiewczy drwiąc z osób tutaj się udzielających wiedz, że śmiesznym to jest pisanie "muj" przez u otwarte tak jak Ty to robisz za każdym razem używając tego wyrazu. Twoje możliwości można podziwiać w temacie "Klub pozytywnie zakręconych..." w tymże pokoju. Z resztą w innych robisz równie wiele błędów. Zważ że dzieci też to czytają i dla dobra młodego pokolenia staraj się proszę ograniczyć liczbę błędów. (2010/06/17 23:09)