Zaloguj się do konta

Ścieki płynące do Wisły w Zabrzegu

utworzono: 2013/10/22 18:32
adams78

Witam wszystkich wędkarzy,którzy odwiedzają "naszą" Wisłę w Zabrzegu. Zapewne wielu z Was zwróciło uwagę na betonową rurę,którą do Wisły spływały śmierdzące ścieki. Większość z Was po prostu przeskoczyła ów cuchnący ściek nie raz,nie dwa,nie pięć i nie dziesięć. Ja tak samo robiłem aż do wczoraj!!! Otóż po przyjeździe znad Zabrzeskiej Wisły postanowiłem coś zadziałać w tym temacie. Zadzwoniłem do  Komendanta Państwowej Straży Rybackiej w Bielsku-Białej,Pana Chałata,któremu o całym tym "syfie" opowiedziałem.
Pan Chałat wysłuchał mnie uważnie i podał mi nr.telefonu do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska,
Delegatura w Bielsku-Białej.
Dzisiaj zadzwoniłem pod wskazany nr.Odebrała bardzo konkretna Pani,wysłuchała,zanotowała co trzeba i teraz
tylko mam nadzieję,że zgodnie z obietnicą tej Pani zostaną na miejsce wysłane odpowiednie służby,które pobiorą
próbki i przyczynią się do odpowiedniego ukarania TRUCICIELI naszej Wisły!!!
Koleżanki i koledzy wędkarze,NIE BÓJCIE SIĘ ZGŁASZAĆ WSZELAKICH DZIAŁAŃ NARUSZAJĄCYCH PRAWO,A TYM BARDZIEJ NASZE,WĘDKARSKIE INTERESY!!!
To na prawdę nic nie boli,nic nie kosztuje,a może zdziałać wiele!!!
Pozdrawiam,adams78 (Michał Adamski) [2013-10-22 18:32]

Artur z Ketrzyna

Na twoim miejscu, dopełnił bym te zgłoszenie e-meilem. W którym prosił byś o interwencje, jak i powiadomienie o wynikach przeprowadzonej kontroli itd. Możesz poprosić o to by Cię powiadomili o terminie przeprowadzenia rekonesansu, byś mógł byś przy tej akcji...
Dziś na meila większość urzędów odpowiada.
Dzięki temu będziesz wiedział czy wogóle ruszyli do akcji...
[2013-10-22 19:30]

barrakuda81

Może powinieneś na miejscu wezwać policję?Przyznam że nie mam zaufania delikatnie mówiąc do panów w granatowych mundurach ale przecież na tym polega ich robota więc pewnie reakcja byłaby odpowiednia.Najgorsze jest to że zyjemy w cudownym kraju gdzie wszyscy wszystko maja w d...e i od d...y strony jak to sie mówi wszystko jest zalatwiane wiec jest pewna obawa ze tzw słuzby to oleją.  Mimo wszystko brawo dla Kolegi za reakcje.Oby to pomogło...Tej parszywej świni co leje ścieki do Wisły wlałbym wszystko w ten chciwy ryj aż sie udławi! [2013-10-22 20:05]

skarbnik61

Witaj Michał - 5-teczka za interwencję,   obawiam się  że jak przyjadą z Ochrony Środowiska to będzie  po problemie , ale być może namierzą s..yna.                 .cześć... [2013-10-23 07:12]

CYTRYNA777

WITAM

Na Kanale ŻERAŃSKIM W Warszawie jakiś kretyn pozbywa się czarnego oleju śmierdzi j zanieczyszcza kanał i nie zerują ryby.


Pozdrawiam

[2013-10-23 07:27]

adams78

Zgodnie z zaleceniami Kil.Artura z Kętrzyna zgłosiłem sprawę również drogą mailową.Posłałem im zdjęcia (szkoda,że smrodu nie da się posłać)...Teraz czekam na informację!!!Pozdrawiam kolegów po kiju [2013-10-25 10:20]

Marcinm81

Czeszko Michał wrzuć to zdjęcie na forum . a oprócz tego smrodu to rybki brały ??
[2013-10-25 18:49]

Artur z Ketrzyna

Zgodnie z zaleceniami Kil.Artura z Kętrzyna zgłosiłem sprawę również drogą mailową.Posłałem im zdjęcia (szkoda,że smrodu nie da się posłać)...Teraz czekam na informację!!!Pozdrawiam kolegów po kiju

Daj nam znać jak sprawa się rozstrzygnie. Czasami trzeba się im przypomnieć.
Ps. urzędy muszą w ciągu 2 miesięcy dać odpowiedź. taki termin ustawowy...
Jak nic nie przyjdzie w tym czasie wysyłasz pismo z zapytaniem co w tej sprawie poczyniono. Bo w tym i w tym dniu złożyłeś zawiadomienie, a do tej pory nie masz żadnej odpowiedzi, wieści...
[2013-10-25 20:04]

ryukon1975

Czeszko Michał wrzuć to zdjęcie na forum . a oprócz tego smrodu to rybki brały ??


Nie mamy jeszcze wideo dla tego utworu.
Dodaj wideo         [2013-10-25 20:24]

Marcinm81

Witaj
 Czy już coś wiadomo w sprawie Tego Ścieku masz jakies informacje?
[2013-11-02 17:06]

adams78

http://www.pokazrybe.pl/teksty,interwencje,38,c1p1,_ciag_dalszy_scieki_w_wisle_interwencja_redak,113.html
Jedynie portal pokazrybe.pl wspomógł mnie w tej akcji,za co ślę SERDECZNE PODZIĘKOWANIA!!!W powyższym linku macie wszystko opisane.Zachęcam wszystkich do rejestrowania się na pokazrybe.plPozdrawiam,ADAMS78 [2013-11-14 16:48]

kedzio

Witam wszystkich wędkarzy,którzy odwiedzają "naszą" Wisłę w Zabrzegu. Zapewne wielu z Was zwróciło uwagę na betonową rurę,którą do Wisły spływały śmierdzące ścieki. Większość z Was po prostu przeskoczyła ów cuchnący ściek nie raz,nie dwa,nie pięć i nie dziesięć. Ja tak samo robiłem aż do wczoraj!!! Otóż po przyjeździe znad Zabrzeskiej Wisły postanowiłem coś zadziałać w tym temacie. Zadzwoniłem do  Komendanta Państwowej Straży Rybackiej w Bielsku-Białej,Pana Chałata,któremu o całym tym "syfie" opowiedziałem.
Pan Chałat wysłuchał mnie uważnie i podał mi nr.telefonu do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska,
Delegatura w Bielsku-Białej.
Dzisiaj zadzwoniłem pod wskazany nr.Odebrała bardzo konkretna Pani,wysłuchała,zanotowała co trzeba i teraz
tylko mam nadzieję,że zgodnie z obietnicą tej Pani zostaną na miejsce wysłane odpowiednie służby,które pobiorą
próbki i przyczynią się do odpowiedniego ukarania TRUCICIELI naszej Wisły!!!
Koleżanki i koledzy wędkarze,NIE BÓJCIE SIĘ ZGŁASZAĆ WSZELAKICH DZIAŁAŃ NARUSZAJĄCYCH PRAWO,A TYM BARDZIEJ NASZE,WĘDKARSKIE INTERESY!!!
To na prawdę nic nie boli,nic nie kosztuje,a może zdziałać wiele!!!
Pozdrawiam,adams78 (Michał Adamski)


Z mojej strony Koledze gratuluję postawy. Sam mam na koncie 4 podobne sprawy, w tym trzy zakończone sukcesem. To jest właśnie to, co my, wędkarze możemy zrobić dla polepszenia kondycji naszych łowisk. Nie tylko to, ale jest to bardzo znacząca reakcja. O tym właśnie próbowałem mówić ludziom w wątku C&R. Kolego Pawelz, kolego Zbynio, macie tu doskonały przykład co my możemy robić oprócz kaczenrylis. [2013-11-14 19:29]

zbynio 33

Kedzio pod tym względem przyznałem Ci racje, czego Ty nie potrafisz. nie wciągaj mnie w ten temat..... odpowiem Ci w C&R.
[2013-11-14 20:00]

kedzio

Rację wam przyznam dopiero wtedy, kiedy jedzenie własnoręcznie złowionych ryb zostanie w Polsce objęte prawnym zakazem. Póki co nie ma na to szans z prostych przyczyn. Ale można inaczej walczyć o kondycję łowisk i to było moim celem, by wam to uświadomić. Tutaj Kolega pokazał co można zrobić - jest to jeden ze sposobów i ja mu życzę więcej takich akcji. Brawo! [2013-11-15 05:47]

zbynio 33

Rację wam przyznam dopiero wtedy, kiedy jedzenie własnoręcznie złowionych ryb zostanie w Polsce objęte prawnym zakazem. Póki co nie ma na to szans z prostych przyczyn. Ale można inaczej walczyć o kondycję łowisk i to było moim celem, by wam to uświadomić. Tutaj Kolega pokazał co można zrobić - jest to jeden ze sposobów i ja mu życzę więcej takich akcji. Brawo!


pewnie, że brawo! ale Ty nie potrafisz stwierdzić faktów, bo dla Ciebie 2*2 jest 5. dyskutowaliśmy w zupełnie innym temacie i tam się wykaż, a nie "biegasz" po forum i szukasz ratunku.
[2013-11-15 09:48]