Zaloguj się do konta

Ścianka działowa z płyt karton-gips

utworzono: 2016/01/20 16:03
rudy120

Chcemy postawić ściankę działową z płyt karton-gips. Ścianka rozgraniczająca jedno duże pomieszczenie na dwa małe. Może macie jakieś sugestie - jak to wyciszyć. Chodzi o zorganizowanie dwóch pokoi dla dzieci z jednego większego.
[2016-01-20 16:03]

zbynio 33

Wełną mineralną.  [2016-01-20 16:34]

Piotr 100574

wełna mineralna jest ok,do wyciszenia potrzebujesz masy,sama wełna nic nie da,najlepiej jak zrobisz ścianę płytowaną podwójnie z każdej strony,najlepiej płytami ogniotrwałymi 12,5mm,czym bardziej zbity gips w płycie tym lepiej,musisz sciane dokładnie oszpachlować żeby nie było przelotów ,jak bedziesz płytował podeójnie to pamiętaj że pierwszą lagę czyli warstwę też trzeba poszpachlować ,miłej zabawy [2016-01-20 17:46]

zbynio 33

Jak sama wełna nic nie da? No to jak tak zależy na wyciszeniu to można zrobić na szerszych profilach. Można dać na podwójnie kartongips, ale należy pamiętać, żeby łączenia się mijały z jednej jak i z drugiej strony, a to już wyższa szkoła jazdy ;). [2016-01-20 18:03]

pstrag222

A taka scianka będzie wytrzymała? chodzi mi o wieszanie jakis szafek czy pułek [2016-01-20 18:44]

Piotr 100574

w miejscach powieszenia szafek przykręcasz deski w środku ściany ,możesz słonia powiesić,porobił bym parę zdjęć ale robię teraz sufity akurat ,w przyszłym tygodniu będę działał ściany to mogę wam parę zdięć podrzucić co i jak po kolei
[2016-01-20 18:49]

zbynio 33

w miejscach powieszenia szafek przykręcasz deski w środku ściany ,możesz słonia powiesić,porobił bym parę zdjęć ale robię teraz sufity akurat ,w przyszłym tygodniu będę działał ściany to mogę wam parę zdięć podrzucić co i jak po kolei

No i kołków nie trzeba dawać. Wystarczą same wkręty :).
Jest jeszcze alternatywa dla kartongipsu, ale tu potrzebny jest większy talent i praktyka tzw. promonta. Też tylko gladź idzie na to, a ściany bardzo szybko się stawia i niczym nie różnią się od klasycznych...  [2016-01-20 19:10]

wirefree

Podwojny karton gips na  zakladke i w srodek welna. I tyle wystarczy wiem bo pracuje na budowach i to jest normalna technologia. Do plyt gipsowych sa specjalne dyble nie trzeba desek  z tym ze wiadomo slonia na tym nie powiesisz. [2016-01-20 19:25]

pakul1206

Wełna mineralna będzie ok, co do wieszania szafek to zamiast deski wybrałbym profil, jeżeli finanse pozwalają to zrób podwójnie płytę G-K ścianka będzie dużo stabilniejsza. [2016-01-20 19:34]

Wirefree , po jakiego diabła podwójny na zakładkę , wystarczy jedna płyta na stronę , stelaż co 40 cm , tak jak napisał Piotr w miejscu powieszeni jakiejś szafki czy półki wstawiasz deski  , zamykasz z drugiej strony i po sprawie , ścianka gotowa , szpachlowanie łączeń , szlifowanie , malowanie , posprzątać i mieszkać . Albo tak jak zaproponował Zbynio , promonta , tylko przy nich musiałbyś dobrze wyjechać pierwszą warstwę i do dobrze kotwić do  ścian [2016-01-20 19:46]

Piotr 100574

Wirefree , po jakiego diabła podwójny na zakładkę , wystarczy jedna płyta na stronę , stelaż co 40 cm , tak jak napisał Piotr w miejscu powieszeni jakiejś szafki czy półki wstawiasz deski  , zamykasz z drugiej strony i po sprawie , ścianka gotowa , szpachlowanie łączeń , szlifowanie , malowanie , posprzątać i mieszkać . Albo tak jak zaproponował Zbynio , promonta , tylko przy nich musiałbyś dobrze wyjechać pierwszą warstwę i do dobrze kotwić do  ścian

tak jak napisałem wyżej ,do wyciszenia potrzebna jest masa,czyli podwójnie płytowana sciana z obu stron,każdy stawia jak chce ,ja tylko doradziłem,pracuję akurat 23 lata w firmie trockenbau ,parę ścian przez ten czas postawiłem,pozdrawiam budowlańców he he
tu pracuje http://baierl-demmelhuber.de/was-wir-tun/trockenbau-aus-leidenschaft/
[2016-01-20 19:52]

pstrag222

He he ale pózniej trzeba trafić w ta deskę wkretem:))))))
A o jakich wy profilach mówicie??
Tak sie pytam bo wiosną mały remoncik się szykuje

A jakto to Piotr jest z tym sufitami obniżanymi, jedni mówią , że pękaja jak cholera inni chwalą
[2016-01-20 21:47]

Piotr 100574

zależy jak zmontujesz i poszpachlujesz ,zależy to Pstrągu od wielu czynników,najbezpieczniej jest załozyc sufit bez użycia profilu przyściennego ,co do twoich obaw nie trafienia w deske to he he he ,załóż płyte wiórową 12,5 mm zamiast pierwszej płyty,masz trafione zawsze i wszędzie ,normalnie szafki wiszą przeważnie na wcześniej określonej wysokości np w kuchni,orginalne deski mają 30 cm szerokości,ciężko się pomylić jak wiesz wcześniej co gdzie będzie wisieć ,podaj mi kiedy meila na priv to porobię ci trochę zdięć
[2016-01-20 22:08]

A jakto to Piotr jest z tym sufitami obniżanymi, jedni mówią , że pękaja jak cholera inni chwalą

Pstag , notes , miara , ołówek i notujesz gdzie jest deska , ja jeszcze wkręcałem wkręty z dwa ale wystawały z 1cm po pomalowaniu wkręty wykręcasz i wiesz gdzie masz dechę , co do profili to pierwsze montujesz startowe , robisz obrys gdzie będzie ścianka w nie wchodzą profile od ścianki resztę już trochę wiesz . Co do sufitu to tez masz startuweczki , w nie wchodzą profile od podwieszania sufitów , dodatkowo dajesz zawieszki które montujesz do starego sufitu i montujesz do profili , ja u siebie dawałem co 50 cm i pęknieć nie miałem

[2016-01-20 22:19]

adi70

Witam.Jeśli chodzi o ściankę działową to proponuję profil 75 w środek wełna mineralna twarda jeśli przewidujesz półki to pierwsza warstwa to płyta osb 18 mm i na to płyta g\k i na pewno wytrzyma.A w temacie sufitu podwieszanego to tak jak ja zawsze robię-obrysówka w poziomie póżniej rozstaw profili co 40 cm i nad tym krzyżowo na podwieszkach profile co 60 cm standardowo.NA koniec płyta i szpachlowanie wpierw łączenia uniflotem a póżniej na to całość gładzią i jest OK.Nie ma obcji żeby coś pękało.  [2016-01-23 19:40]

grisza-78

Jeśli chcesz mieć mocną wygłuszoną ścianę, to zrób stelaż, ale nie z tych cienkich profili alu, tylko z grubszych. Tak budowaliśmy zawsze w Niemczech. Nie dawaj podwójnych płyt K/G, tylko pod spód ( jeśli Cię stać ) daj sklejkę, a jeśli nie chcesz wydawać tyle kasy, to daj płyty OSB. Pomiędzy oczywiście wełna. Dopiero na koniec zabuduj to regipsami. Nie będziesz musiał szukać belek, czy kantówek, żeby się w nie wkręcić z mocowaniem szafek, czy półek, bo ściana będzie tak samo mocna na całej powierzchni. Sklejka, a na wierzch regips i po kłopocie. [2016-01-23 20:24]

pakul1206

Podstawową sprawą jest to że sufit czy też ścianka powinna być oddzielnym elementem nie połączonym na stałe ze starą konstrukcją, połączenie to powinno być elastyczne tak więc płyta nie powinna być przykręcana do profili przyściennych UD-30 i nie powinno nic pęknąć, połączenie sufitu i ściany wypełniasz dobrym akrylem i jest git, jedynym miejscem gdzie może pojawić się rysa jest narożnik między sufitem i ścianą ale jeśli przyłożysz się do dokładnego przycinania pyty i zostawisz szczelinę 1-2 mm to i tego unikniesz. Dobrze wykonany sufit nie będzie pękał .

[2016-01-23 21:41]

domin77

pod profil na podłogę trzeba dać taśmę,a pomiędzy płyty wełnę akustyczną nie trzeba dwa razy płytowac chyba że sciana będzie bardzo wysoka [2016-01-24 10:24]

DAN666

U siebie w domu też miałem taką koncepcję żeby dzieciakom pokoje przedzielić ścianką z gk , ale szybko wybiły mi to z głowy i pojechane jest 12 silką ,  tak sobie przemyślałem temat obserwując jakie mają pomysły do zabawy że tą gk podziurawili by i zniszczyli w przeciągu miesiąca :) , takie klimaty 

Pozdrawiam 
DAN666
  [2016-01-28 07:30]

Artur z Ketrzyna

A taka scianka będzie wytrzymała? chodzi mi o wieszanie jakiś szafek czy półek

Tak jak kolega pisał wełna mineralna wystarczy. Nie wygłuszy do końca, bo całkowite wygłuszenie uzyskasz tylko membrana dźwiękoszczelną.
Nie dawaj podwujenie bo to wiele nie zmienia, a koszty rosną.
Co do stelaży, metalowe C dajesz sufit i posadzka, w nie pionowo C co 60 cm. Grubość dobierasz do futryny jaką dostaniesz w hurtowni, w zależności jak chcesz ją osadzić itd.

Co do zawieszania szafek, jeśli dasz płytę 12mm, to wytrzyma większość szafek, są do tego specjalne kołki rozporowe. Jak też można użyć specjalnych systemów do wieszania szafek (głównie kuchennych).

Jedną z ważniejszych rzeczy przy montażu takich ścianek jest dokładne wykonanie stelażu, oraz prawidłowe przykręcenie płyt tak by wkrętem zbyt głęboko wkręconym nie uszkodzić płyty.
Na łączenia zalecam dawać szpachlę do tłoczenia bez-siatkowego jednak wzmacniając siateczką.

Ja mówię o stalowych ocynkowanych.
Tyle na początek, resztę jak chcesz na priv.
[2016-01-28 09:50]

wirefree

W normalnych konstrukcjach scianki sa podwojne na zakladke, a dlaczego ?
A dlatego ze po pierwsze scianka jest mocniejsza a po drugie przez szczeliny nie przenika dzwiek.  No ale jak widac co specjalista to madrzejszy. [2016-01-28 14:01]

Artur z Ketrzyna

Wire uśmiałem się...
Dźwięk jest przenoszony przez drgania.

A jak są szczeliny to znaczy ze ktoś coś spartolił.
[2016-01-28 15:30]

wirefree

Na co dzien pracuje z trokenbauerami i widze jak to sie robi profesjonalnie wiec wybacz.  Nie stawiam takich scian ukladam tylko w nich instalacje elektryczne.

[2016-01-28 15:49]

Artur z Ketrzyna

Na co dzien pracuje z trokenbauerami i widze jak to sie robi profesjonalnie wiec wybacz.  Nie stawiam takich scian ukladam tylko w nich instalacje elektryczne.

To może zapytaj się czy nie są to ścianki wzmocnione, a nie standardowe.

[2016-01-28 16:00]

Piotr 100574

:)a co według Ciebie to ścianka wzmocniona a co standardowa?robię takie scianki Artur już ponad 20 lat i z całym szacunkiem dla ciebie to paru kolegów ma tu w tym temacie rację w tym również kolega Wirefree [2016-01-28 18:48]

luxxxis

A taka scianka będzie wytrzymała? chodzi mi o wieszanie jakiś szafek czy półek

Tak jak kolega pisał wełna mineralna wystarczy. Nie wygłuszy do końca, bo całkowite wygłuszenie uzyskasz tylko membrana dźwiękoszczelną.
Nie dawaj podwujenie bo to wiele nie zmienia, a koszty rosną.
Co do stelaży, metalowe C dajesz sufit i posadzka, w nie pionowo C co 60 cm. Grubość dobierasz do futryny jaką dostaniesz w hurtowni, w zależności jak chcesz ją osadzić itd.

Co to za ścianki? w pegeerach? :) Na spód i obrys-profil UW o pożądanej szerokości-50,75,100,120...,pionowo-CW-szerokość jak wcześniej...Pod układ obrysu z UW-taśma rezonansowa,poprzeczki pionowe w rozstawie co 40cm cięte o 2cm krótsze niż wysokość-musi luz być,płyty kręcisz podwójnie na "mijankę" minimum 60cm,nie walisz ich na wcisk tylko luz po obwodzie UW z 3mm a najlepiej do taśmy i finką sru.Broń cię panie boże z wkretem do tych Uw zastartować,wkręty walisz tylko do cdeków i uw, co łapkę minimum tj 15cm...Pierwszą warstwę płyt koniecznie trzeba zaspoinować,najlepiej dwa razy-uniflot,vario....Stelaży CW nie łączysz wkrętami z UW,mają być lużne po ok 1 cm z dołu i góry,ewentualnie zacisnąć można od biedy-zamiennik wkreta ale z tolerancją na luz...Nie łączysz systemów-jak knauf to jedziesz do końca jak rigips to samo...Same płyty jak się na stelażach złączą to najlepiej rozsunąć o milimeterka,nie walić na styk,każde złącze na płytach 1 warstwy-vario,tj od szerokości bez oryginalnej krawędzi dobrze spiąć choćby deską od wewnatrz ..Na 2 warstwie nie trzeba,płyty zawsze na mijankę,stelaże gdy długie odcinki to samo-dwa obok siebie nie moga być przedłużane w tym samym miejscu-obróć jeden do góry nogami ...Na kominach,naroznikach zewnetrznych przy płytowaniu tylko "elki" się wycina,na futrynach to samo-tj-masz ościeżnicę i przystawiasz do jej boku płytę-ni chuja,popchnij do nastepnego cw a naddatek płyty-40,60 obetnij wcześniej...Jak tak nie zrobisz to się rozdupczy i cały misterny plan wpizdu diabli wezmą...:) Wygłuszonko? only wełna akustyczna,im mniej cięć na niej tym lepiej-z rolki,studia nagrań i tak nie zr0obisz,bo drzwi i tak nie zgłuszysz...To dobre wyciszenie choć standardowe.Całość tak schlastana jest sztywna jak diabli przy standardowych wysokościach rzędu 3m,sklejki,szyny,i żeranie odpuść lepiej na 1 warstwie,uzywaj płyt

[2016-01-28 20:14]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia