Savage Gear Spinningi

/ 6 odpowiedzi
Witam, przeglądając różne wędziska spinningowe natrafiłem na taką tabele. Sądzę, że 3 gwiazdki tzn., że wędka jest b. dobra do połowu danej ryby, 2 gwiazdki jest dobra, 1 gwiazdka słabo się nadaje, a brak gwiazdki by oznaczał, że nie nadaje się do połowu danej ryby. Co wy o tym myślicie i skąd taki podział, a nie inny.

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

aldente


Ja myślę, że :  są ludzie, którzy nie będą  kijów macali, ani nimi machali, ani słuchali fachowych porad sprzedawców, nie będą porównywać różnych marek. Ta tabelka to takie byle jakie wyłożenie kawy na ławę, dla tych, którym tak naprawdę jest wszystko jedno, co kupują. No a sprzedawcy chcą również nie profesjonalnej, a mającej pieniądze klienteli za wszelką cenę sprzedać. Ale może też być tak, że  tabelka ukierunkowuje i pomaga w wyborze kija na daną rybę spośród całej masy produktów, żeby potem w sklepie wiedzieć, po co sięgać.
To funkcjonuje według mnie podobnie jak sprzedaż zimowych opon. Zestawili po testach 15 produktów, które zostały wygwiazdkowane pod różnymi parametrami i gawiedź kupuje, co tam im wcisną. (2017/02/18 22:47)

SlawekNikt


aldente nic dodać nic ująć może tylko, że im więcej takich pelikanów co to łykają to lepiej, a najlepiej co roku tzw. nowy model im sprzedać i do połowu każdego konkretnego gatunku ryby jaki występuje na danej wodzie. Cóż ten kto szuka nie szuka w tabelkach, a w sklepach i nad wodą. (2017/02/19 09:58)

zbyszekrzepka


Cofając się jakiś 35-40 lat w stecz łowiło się bambusem i zwykłymi patykami bo wiadomo co było dostępne za komuny i dało się łowić a w tamtych czasach przede wszystkim ryb było od groma. (2017/02/19 12:21)

Adi777


Macie rację.
Jednak chciałbym się dowiedzieć jakie parametry tych spinningów zdecydowały o takim, a nie innym podziale.
Może jest ktoś z SG i mi to wyjaśnie :-p
  (2017/02/19 14:06)

SlawekNikt


Jednak chciałbym się dowiedzieć jakie parametry tych spinningów zdecydowały o takim, a nie innym podziale.
Moim zdaniem parametry, które zadecydowały o takim, a nie innym podziale to przede wszystkim c.w. kija, jego akcja i waga.
  (2017/02/19 16:08)

Adi777


W sumie to oczywiste, ale liczyłem, że ktoś znający kije opisze mi co i jak :-)
Nic to pozostało mi sprawdzić dane poszczególnych wędek każdej z osobna (2017/02/20 20:00)