Savage Gear Soft 4 Play a Jaxon Intensa Soft Lures

/ 16 odpowiedzi
Cześć!
Po sukcesie na rynku wedkarskim firmy savage gear i ich przynecie s4p firma Jaxon wypusciła na rynek idealną podróbkę ww. gum a mianowicie Jaxon Intensa Soft Lures.

porównywaliscie obie gumy?? czyms sie różnią? czekam na odpowiedzi.

dodam tylko, że s4p kosztje prawie 4 razy wiecej niz
Jaxon Intensa Soft Lures.
luxxxis

Soft 4 play savaga a jaxonowski coś tam? nie próbowałem ale nie sądzę żeby łowność jaxa była taka sama. (2015/12/11 19:05)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Sith

Ceną :D

Nie sądzę. Mimo całej mojej sympatii do JAXON-owskiego sprzętu, prawie żadne (z wyjątkiem błystek) przynęty z ich oferty nie przemawiają do mnie. Woblery nie dorastają do pięt nawet KENART-om, nie mówiąc o SALMO, a gumy to wręcz porażka, więc nie sądzę, żeby różnica była wyłącznie w cenie... :-(
(2015/12/11 20:10)

JOPEK1971

To czym one się od siebie różnią?Bo ja różnicy nie widzę i śmiem twierdzić że jedne i drugie to jeden michał,tak samo jak podróby woblerów oferowanych przez Jaxona które u mnie tak samo są żarte jak oryginały. 

PS.Jak przypadkiem masz woblera Jaxon holo reflex shad 10cm jest to podróba Cormorana Cora-Z Lu-ka,to chętnie odkupię. (2015/12/12 11:30)

JOPEK1971

Soft 4 play savaga a jaxonowski coś tam? nie próbowałem ale nie sądzę żeby łowność jaxa była taka sama.

Spróbuj,to nie są drogie rzeczy :)

(2015/12/12 11:35)

Spear

Podzielam zdaniem kolegi Sith, ale z jednym wyjątkiem. Kumpel często łowi na woblera, imitację szczupaka z jaxon holo select i ma wyniki. Taki wyjątek ;)
(2015/12/12 11:44)

JOPEK1971

Podzielam zdaniem kolegi Sith, ale z jednym wyjątkiem. Kumpel często łowi na woblera, imitację szczupaka z jaxon holo select i ma wyniki. Taki wyjątek ;)

Ja mam sporo takich wyjątków a też podchodziłem sceptycznie do podróbek,i jak się okazało nie miałem racji.Przekonałem się do nich jak od kumpla dostałem kilka typu plastik-fantastik,okazało się że jeden z nich to petarda,waliły w niego jak w żywca,niestety był to stary model Jo-zuri którego nie idzie wyczaić w internetach.Któregoś dnia przeglądając stronę Duel-Jo-zuri skojarzyłem że Jaxon ma podróbki tejże firmy,dokładnie modele Hardcore Jb i Sashimi,kupiłem 2 szt na sprawdzenie i okazało się że nie odbiegają skutecznością,po tym teście zakupiłem inne modele i też ryby ich nie omijają :) Nie tylko Jaxon ma dobre podróbki,Kamatsu,mikado,Shark,Robinson też mają :)

(2015/12/12 13:43)

Sith

Masz rację, szczupaki JAXON-a są faktycznie na niezłym poziomie, ale każdy wyjątek potwierdza regułę... ;-)

(2015/12/12 13:51)

aldente

Nie macalem tego dżaksonowskiego cos tam...ale...jesli konsystencja plynnej masy jest podobna i w rezultacie otrzymamy gumke, ktora spelnia parametry pracy gumki SG...to czemu nie...Moze skonczyly sie jakies prawne patentowe ograniczenia formy i inni producenci moga teraz kopiowac popularne wzorce, juz dawno sprawdzone pod wzgledem skutecznosci.
Podobnie ma sie rzecz z medykamentami. Firma X produkuje Atacant (lek na nadcisnienie). Koszt 96 tabletek 90 Euro. Firma Y produkuje lek Candesartan ( lek o tym samym skladzie) . 96 tabletek kosztuje 24 Euro. Dlaczego tak sie stalo? Ano ograniczenia patentowe dla Atacantu sie skonczyly i dojenie chorych skonczylo im sie...Moze w przypadku produkcji wedkarskich jest podobnie..
Sorry za brak polskich znakow. Moj PC jest w naprawie. (2015/12/12 14:15)

luxxxis

Może tak być,czemu nie...Ja też tego nie macałem ale znam kogoś kto macał i stwierdził cytuję-za h...j tego na stan nie wezmę,to nie będzie tu sprzedawane-koniec blockquoteu:)
Jeśli będę miał okazję to zapewne kupię paczuszkę,wydatek niewielki i co najwyżej rozpałkę do ognicha z nich porobię aby nie zagracać pudeł.Oryginalne softy już na pierwszy rzut oka są lepiej dopracowane,lepsze wybarwienie i takie tam...Z doświadczenia wiem też że jakość i rodzaj gumy jako masy mają ogromne znaczenie,ostateczny głos w tej sprawie zostawiam esoxom:)
(2015/12/12 17:56)

przemyslaw-misi

Koledzy, przetestowałem dzisiaj te gumki jaxona i powiem szczerze, tak myslę sobie, że te gumy wyjechały z tej samej fabryki pewnie co S4P.
-identyczne jak w s4p linie imitujace rybie skrzela
- identyczne oko
- taka sama praca
- identyczna gumowa kratownica z boku rybki
- twardosc gumy taka sama (ciezko go uzbroic i przebic przez nia hak - tak jak w S4p)
nie maja tylko tej szpary na brzuchu do systemu zbrojenia hakiem offsetowym - ale i tak wiekszosc z tego nie korzysta.

(2015/12/12 18:10)

JOPEK1971

Koledzy, przetestowałem dzisiaj te gumki jaxona i powiem szczerze, tak myslę sobie, że te gumy wyjechały z tej samej fabryki pewnie co S4P.
- identyczne oko
- taka sama praca
- twardosc gumy taka sama (ciezko go uzbroic i przebic przez nia hak - tak jak w S4p)
nie maja tylko tej szpary na brzuchu do systemu zbrojenia hakiem offsetowym - ale i tak wiekszosc z tego nie korzysta.

Większość tego nie kupi bo to przecież taniocha od Jaxona,a ryby tylko biorą na drogie przynęty,czym droższa tym więcej brań ;DDD

(2015/12/12 21:11)

luxxxis

A to ciekawostka...Muszę koniecznie sprawdzić,mnie jednak brakować będzie tej szpary-systemik tam montowałem,a tak tylko tradycyjne zbrojenie wchodzi w grę-główka.Ta natomiast zabiera s4p połowę skuteczności pracy,ta guma stworzona wręcz była do zbrojenia drutem z dolną kotwicą, uzywam ich od lat,wiem co mówię,główka w sofcie czyni go zwykłą gumą. (2015/12/13 08:53)

JOPEK1971

A to ciekawostka...Muszę koniecznie sprawdzić,mnie jednak brakować będzie tej szpary-systemik tam montowałem,a tak tylko tradycyjne zbrojenie wchodzi w grę-główka.Ta natomiast zabiera s4p połowę skuteczności pracy,ta guma stworzona wręcz była do zbrojenia drutem z dolną kotwicą, uzywam ich od lat,wiem co mówię,główka w sofcie czyni go zwykłą gumą. 

Zawsze można gumę rozciąć ;)

(2015/12/13 12:26)

Gredecki

- identyczne oko
- taka sama praca

Nic dziwnego prawie wszystko jedzie z jednej fabryki. Reszta to już fantazja marketingowców. Nie kupuję oryginalnych przynęt, bo szkoda na to kasy. Podróbki są znakomite i nie żal urwać na zaczepie.

(2015/12/13 14:25)

barrakuda81

Macie jakieś doświadczenia z Jaxonami Intensa INA? Dokładna kopia Daiwowskich Duckfinów , które są bardzo łowne.Na rynku juz pewnie pare lat ale niedawno zwróciłem uwagę.Ciekawe jakie tworzywo zostało tu użyte.Na filmikach praca identyczna jak pierwowzoru od Daiwy, kolorystyka i rozmiarówka bogata.Ciekawi mnie jak wypadają w akcji bo opinie w sieci są raczej przychylne i cena bardziej atrakcyjna. (2018/09/14 07:59)