Zaloguj się do konta

Savage Gear Soft 4Play-zbrojenie

utworzono: 2014/06/01 17:48
juchasfish

witam, 
Planuje zakup gum SG soft 4play, i mam problem czy kupić, już gotowe uzbrojone, czy samemu je uzbroić w haki offsetow ?Planuje łowić głównie szczupaki, ale również okonie. 
Pzdr. juchasfish [2014-06-01 17:48]

brt3

Łowię na te gumy o dł.9.5 cm. Głównie zbroję w główki lip scull. Praca na główkach jigowych-porażka.

Dobry jest również systemik z kotwiczką. Jedynym problemem jest skuteczność zacięcia.

Modele mniejsze jak 9.5 cm bardzo słabo pracują.

[2014-06-01 18:23]

JOPEK1971

Łowię na te gumy o dł.9.5 cm. Głównie zbroję w główki lip scull. Praca na główkach jigowych-porażka.

Dobry jest również systemik z kotwiczką. Jedynym problemem jest skuteczność zacięcia.

Bardzo fajne gumy,ale na "kopytko"Relsxa łowię szczupaczki bezproblemul Teraz używaj małego obciążenia,wahadełko też dobre.

[2014-06-01 19:11]

Draq

Bzdura.
Używam na co dzień softów w każdym rozmiarze. Co do tych wymienionych w poście wyżej, ósemka na główce do 3g pracuje sama, czyli ma wężowe ruchy przy nawet jednostajnym zwijaniu linki (według mnie jednostajne zwijanie ten przynęty to samobójstwo). Przy cięższej główce trzeba już nadać pracę podbijając ją lekko szczytówką. To samo 9,5cm, na lekkiej główce sam pracuje, później trzeba podbijać kijem. W każdym rozmiarze s4p pracuje magicznie i bez problemu można poprowadzić duży model jak i najmniejszy. Soft + lekka główka i delikatne podbijanie z przerwą na opad to już jest mieszanka wybuchowa^^ [2014-06-01 21:27]

Artur z Ketrzyna

Ja do 4 Play wykombinowałem własny systemik do zbrojenia na kotwiczkę. A właściwie 2 rodzaje. Jeden identyczny z oryginałem, drugi z dociążeniem. Ten drugi poprawia żuty, jaki i bardziej stabilizuje przynętę. Na oba nie miałem problemu z zacięciem i holem ryby. [2014-06-01 22:10]

Artur z Ketrzyna

A tu zamieszczam fotę szablonu jaki wykombinowałem by samemu zrobić sobie dozbrojkę. Identyczną z oryginałem. [2014-06-01 22:13]

robson270

Ja kupuje gotowe zbrojenie i jego dół owijam taśmą ołowianą jak w linku
[2014-07-08 21:05]

robson270

Ja kupuje gotowe zbrojenie i jego dół owijam taśmą ołowianą jak w linku http://youtu.be/WYxR8-ntLvY. Przynęta pracuje wtedy głębiej i nie zmienia się jej praca.

[2014-07-08 21:07]

przemyslaw-misi

ogolnie z lip scullem guma nie zejdzie za głeboko... żeby guma "zygzakowała" trzeba stosować bardzo małe obciążenia ja na 13 cm s4p używam 4 g główke na haku 7/0 prowadząc powoli zejdzie mi na około 1m pod wode. na 9,5 cm zakładam 2,5 g i jest super... producent sugeruje, że gumy powinno sie lekko podbijac i to daje lepszą skuteczność bo prowokuje ryby :) ja juz nawet kombinowałem z s4p i bez obciazenia na sam hak offsetowy uzbrajałem a dociążenie szło na bocznym troku ale guma sie obracała bokiem ;/ masakra . na raczka z savage nic jeszcze nie złapałem ale za to na serie tych kopyt z savage z wbudowanym obciążeniem dobrze łupią sandacze w tamtym tygodniu złapałem 3 na tą gumke - guma ma kolor srebrny-szary z brokatem 
[2014-07-14 11:54]