Savage Gear soft 4 play

/ 43 odpowiedzi / 3 zdjęć
barrakuda81

Może jeszcze kupie troche tych największych ale chyba tylko z lippsculem bo pozostałe wersje mnie nie przekonują.Jak zdąże to przetestuje  a jak nie to zaczekają do jesieni. (2014/05/16 08:46)

MATIG

Nie łowiłem jeszcze na tą przynęte, ale wydaje mi się że to jest typowa guma do prowadzenia skokami po dnie. Tak ja na filmikach to widać. Niedługo pewnie się skusze i kupie kilka tych gum i sam będe musiał je sprawdzić :). (2014/05/16 09:03)

plotka97

U mnie sprawdza się tylko uzbrojona w lip scula. Na bardzo płytkiej wodzie i nad zielskiem jest swietna (2014/05/16 11:55)

pakul1206

Jak dla mnie rewelacja,ale na płytkie wody,moje pracują normalnie na główkach uzbrojone jeszcze kotwiczką zapierdzielają jak trzeba z tym że przy bardzo wolnym prowadzeniu chodzą trochę ' wężowato' , może trafiliście na jakieś podróbki? (2014/05/16 14:08)

Tom2000

ja bardzo polecam te gumy złowiłem na nie 2 szczupaki w 2 rzutach w kolejnym rzucie zerwałem przynętę i już szczupaków nie widziałem i polecam filmiki fishingwithace czy jakoś tak tam jest jak  prowadzić soft4Pplay  (2014/05/16 14:28)

majdan88

Oczywiście są polskie filmy, naszych testerów (akurat Paweł Kołodziejczyk "Garbus" z moich okolic - przy okazji pozdrawiam)  :)

https://www.youtube.com/user/SavageGearPolska

Ja na Savage łowię 3 sezon. Gumy 4play 9,5cm zbroję najciężej w główki 5g, lub 6g (lub lżej). Wydaje mi się, że jest to najlepszy dobór gramatury do tych gum (jednak bywa że łowię też ciężej, ale to rzadko). Co do pracy przynęty to mnie osobiście zadowala, ale faktycznie czasami trafi się dość sztywna guma słabo pracująca (tu pomaga agresywne prowadzenie). Na Soft4paly łowię praktycznie tylko szczupaki i okonie. Na moich wodach najlepiej sprawdzają się kolory: Dirty Roach, Perch, Pearl Silver (ją można również dowolnie pomalować, np. dodać czarny grzbiet lub czerwony ogonek, polecam), Fire Tiger oraz Gold. Na wymienione kolory miałem najwięcej ryb. Ale tu nie ma reguły, ponieważ na innej wodzie sprawdzić się możne inny kolor, wiec trzeba szukać tego najskuteczniejszego.

Gumy zbroję najczęściej w główki jigowe (prowadzę je najczęściej jak przy jigowaniu), a systemików używam na płytkie i porośnięte łowiska. Niestety ceny systemików nie są najniższe i mogą odstraszać, jednak na dedykowanym zbrojeniu Savage gumy pracują wyśmienicie.

Ogólnie polecam te przynęty i uważam, że warto je mieć w swoim arsenale, jak również inne wabiki tego producenta. Trzeba pamiętać, że wędkarstwo często uczy pokory i nie zawsze na ulubione przynęty będziemy mieli mega brania :) I jak często się powtarza trzeba po prostu wierzyć w daną przynętę i łowić, łowić łowić...

Pozdrawiam sympatyków SG. (2014/05/16 15:12)

mario84

Przynęta ładnie pracuje przy łowieniu na drop shot. zachowuje się jak żywa rybka.
Na główce pracuje przy szybkim podciąganiu.  (2014/05/16 16:45)

Nokillfish

Witam i jeszcze ja dodam swoje 5 groszy do dyskusji:) a mianowicie na zdjeciu przedstawiam saviga ja wyglada po wyciagnieciu 4 Nie wymiarowych szczuplych:( troszke malo wytrzymal:( teraz jak zdecyduje sie na zakup to zainwestuje w woblera z tej serii :) pzdr (2014/11/18 17:59)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

bocznytrok

Nic nie jest wieczne. A na te akurat gumki często nie łowie ale jakieś tam mam w skrzynce. I wyciągam je tylko w płytkich i zarośniętych łowiskach. Ogólnie praca mi się podoba ale przy założeniu mniejszego obciążenia. To takie parę groszy ode mnie. (2014/11/18 18:07)

Pablo44

Ciekawy efekt podczas poszarpywania i delikatnego powolnego opadu przynęty, jednak... szczupaki wolą kołebiące na boki z mocna pracą ogonka tradycyjne kopyta.  (2014/11/18 21:06)

przemyslaw-misi

fajna przyneta, tylko że droga i trzeba uważac żeby nie zerwac... żeby przyneta dobrze pracowala, stosowac lekkie głowki, ja do 13,5 cm zakladam 4 g, do 9,5 cm 2,5 g (2014/11/18 22:43)

przemyslaw-misi

soft 4 play najlepiej pracuja przy :
13,5 cm - 4 g główka
9,5cm - max 3 g
8 cm  - 2g
i tu polecam tylko jeziora, bo na rzeke to tylko miedzy głowkami przy wiekszej rzece, (w nurcie za lekka guma) u mnie w noteci nie idzie tym za dobrze operowac, chyba że na bolenia przy powierzchni.

ale za to na rzeke polecam z savage gear serie shad (ja kupiłem juz uzbrojone) - dobrze sprawdzaja sie na sandacza, unikac szczupaków, jeden haps i ogonka nie ma

raczki fajnie chodzą i dobrze imitują, ale nie mialem na nie brania bo malo na nie łowie

wegorz skuteczny na szczupaki, ale z dozbrojką jezeli chcecie sie pobawic - u mnie same małe szczupaki wiec ciezko sie zaczepiają na wegorza, a mam ten najmniejszy rozmiar... jak zalożyłem wegorza w pobliskim lubaszu na jeziorze na haku 7/0 i 10 g głowka to 40 cm szczupaki sie odbijały od tego wegorza - z racji tego, że nie biore ryb do domu to łapałem bez dozbrojenia (2014/11/18 22:57)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

klu222

Na ten kolor 13cm w zeszłym roku 1m szczupak, ale obciął przypon 10kg, w zeszły wtorek na ten kolor ale 19 cm szczupak 60cm( łyknął całą przynętę), w tym roku sandacz, szczupaków kilkanaście, moja guma nr 1, ale rzeczywiscie delikatna, po 4-5 szczupakach sieczka (2014/11/19 01:55)

Nokillfish

To prawda guma pracuje fajnie na lekkich glowkach tylko szkoda ze taka slaba jak na swoja wysoka cene:( no coz ale za marke trzeba placic wyzsza cene:( niestety jak ze wszystkim  (2014/11/19 14:07)

oskar-werwicki

Witam, niestety ale do Soft4Play 9,5cm nie stosuje się główek, stosuje się Lip Scull (taki kapturek z kotwicą). (2016/03/18 20:57)