Savage Gear Soft 4Play 9.5cm w kolorze pstrąg...

/ 19 odpowiedzi
Witam kolegów i koleżanki...
Pstrtąg to taki mały terorysta własnego terytorium.
...
Łowiłem na innych kolorach Soft 4 play i na szczupaka są oki lecz jak się zachowa Kropkowqany drapieżnik gdy pod jego ciche , mroczne unikatowe stanowisko podpłynie Soft 4 play 9,5 cm w kolorze pstrąg?
Czy obejdzie się bez walki? Czy jest możliwe branie na taką przynętę ( chodzi mi o wielkość)?

Prosiłbym o komentarze a najlepiej z własnej kieszeni wędkarskich przeboji z kropkami...
Z gór dzięki i pozdrawiam wszystkich po kiju...

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

karpiu08


obczaj to

http://www.youtube.com/watch?v=hl0TEfIstgU (2013/02/13 00:56)

tomiczek22


Na 2013 Savage gear wypuściło nowy rozmiar soft 4 play'a-8cm. Myślę że to będzie hiocior na pstrągi i okonie. (2013/02/13 07:45)

oli84


Mysle ze kazda z tych gum duzo zdziala na naszych wodach pozatym zerknij na link kolegi mysle ze to wlasnie jest odpowiedz na twoje pytanie i zastnawiam sie czy warto kupowac innej marki gumy bo przy tych gumkach moga okazac sie to poprostu wyrzucone pieniazki. pozdrawiam powodzenia

(2013/02/13 07:54)

rav74


widać, jak starannie dopracowana, ciekawa (2013/02/13 09:02)

Pawel19777


CZY KTOŚ  TYM ŁOWIŁ POZA KOLESIEM Z FILMU:)? (2013/02/13 10:03)

kamil11269


ja jeszcze nie łowiłem ale myślę, że warto spróbować (2013/02/13 10:04)

arielos24


Ja łowiłem już w zeszłym roku na nie i jak dla mnie pracują dość fajnie choć bardziej pracę bym nazwał wężową no i małe rozmiary mają gorszą prace, 13 cm bodajże jeszcze znośnie chodzi ale mniejsze to kicha straszna, nie mają już tak ciekawej pracy.No i druga strona medalu może na pstrągi i okonki dało by rade tym się bawić ale jak ja łowiłem szczupaki to jedno branie i guma do śmieci bo totalnie poszarpana.Wiec po jednym dniu lowienia bylem 40 zl w plecy bo poszlo mi 6 softow (2013/02/13 18:12)

Pawel19777


Bardzo dziękuję za komentarze i proszę o wiecej... imk więcej tym łatwieju objektywnie spojrzeć na zagadnienie..:) (2013/02/13 18:26)

Pietrzak


Te mniejsze przynęty 9cm również dobrze pracują tylko trzeba nimi umiejętnie pracować. Guma najlepiej pracuje ze sterem zakładanym z przodu przynęty. wtedy nawet nie trzeba się zbytnio  starać bo przynęta sama pracuje. Co do efektów, to okonie gonią za gumą jak szalone. Problem jest przy mniejszych sztukach które ciągną za ogon i po pewnym czasie można gumę wyrzucić do kosza. (2013/02/13 18:53)

Pietrzak


Jak widać na załączonym obrazku najsłabszym ogniwem są oczy przynęty, odpadają praktycznie po kilku rzutach. (2013/02/13 19:03)

Pietrzak


jak widać na załączonym obrazku, oczy są najsłabszym ogniwem gumy. (2013/02/13 19:04)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Pawel19777


Te mniejsze przynęty 9cm również dobrze pracują tylko trzeba nimi umiejętnie pracować. Guma najlepiej pracuje ze sterem zakładanym z przodu przynęty. wtedy nawet nie trzeba się zbytnio  starać bo przynęta sama pracuje. Co do efektów, to okonie gonią za gumą jak szalone. Problem jest przy mniejszych sztukach które ciągną za ogon i po pewnym czasie można gumę wyrzucić do kosza.

tak się zastanawiam czy w tej sytuacji nie dozbroić drugą kotwiczką przy ogonie?
Wtedy po prostu się złapie odrazu a i przynęty nie niszczy zbytnio i odrazu można malucha wypuścić.. (2013/02/13 20:08)

plotka97


Zgadzam się, że oczy są najsłabszym ogniwem tej gumy. W zeszłym sezonie ta guma skuteczna była tylko 1 maja kiedy kolor dirty roach uzbrojony w lip sculla dał mi 3 szczupaki. Poza tym dniem nie odnotowałem brań. Praca z główką jigową o ile nie jest ona zbyt ciężka(max10g) jest bardzo fajna, bo wabik przy podbiciu skacze na boki. Macie może jakieś doświadczenie z woblerem SG Swim and jerk? (2014/03/17 21:27)

lasvegas


Zgadzam się, że oczy są najsłabszym ogniwem tej gumy. W zeszłym sezonie ta guma skuteczna była tylko 1 maja kiedy kolor dirty roach uzbrojony w lip sculla dał mi 3 szczupaki. Poza tym dniem nie odnotowałem brań. Praca z główką jigową o ile nie jest ona zbyt ciężka(max10g) jest bardzo fajna, bo wabik przy podbiciu skacze na boki. Macie może jakieś doświadczenie z woblerem SG Swim and jerk?

Ja odnośnie główki jigowej. Zamiast tego polecam hak "węgorzowy" albo offsetowy (jak kto woli) i czeburaszkę-guma pracuje o wieeele lepiej :) (2014/03/17 22:45)

myku87


Aby skutecznie łapać na soft 4play należy dobrać odpowiednie obciążenie, te gumy nie lubią dużego obciążenia. Następną sprawą jest tempo prowadzenia. Jeśli prowadzimy gumę zbyt wolno albo za szybko guma gaśnie. Na pstrągi działa zarówno 9,5 cm i 8cm. Polecam (2014/03/18 10:13)

myku87


Aby skutecznie łapać na soft 4play należy dobrać odpowiednie obciążenie, te gumy nie lubią dużego obciążenia. Następną sprawą jest tempo prowadzenia. Jeśli prowadzimy gumę zbyt wolno albo za szybko guma gaśnie. Na pstrągi działa zarówno 9,5 cm i 8cm. Polecam (2014/03/18 10:13)

Haryyy5


Największy problem tych gum jest taki że przy większych główkach przestają w ogóle pracować (chyba to jest przyczyną). Kupiłem pod koniec zeszłego sezonu i użyłem może ze 2 razy, także nie kombinowałem ale teraz będę musiał jakoś inaczej je uzbroić. (2014/03/18 10:28)

Grucha27


Ten kolor jest super! Najwiecej bran mam wlasnie na tego pstrazka. Szkoda tylko ze bardzo szybko stracil oczy. Tez uzywam 9,5 cm. Zbrojone w hak offsetowy z dociazeniem zachowuja sie idealnie. Moim zdaniem zbrojenie S4P w glowki jiggowe mija sie z celem.

Pozdrawiam! (2014/05/16 10:09)