Savage Gear Parabellum UL 0-7g

/ 12 odpowiedzi
Na jakie ryby nadaję się ten kijek ?
Mam zamiar używać go do połowu okoni,
ale na innych forach ludzie piszą , że jest zbyt lejąca.
Martwię się o to , że ryby po prostu będą mi z niego spadać lub za słabo się wcinać.
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi. :)
Krawcu7

Strasznie delikatny kij. Na okonie może być. Z serii Parabellum mam patyk 2,79m 3-16g. i jest fajny do łowienia kleni ,ale leży w pokoju jako kij rezerwowy.. (2017/03/26 20:35)

SlawekNikt

Nie miałem kijów zbyt wiele, alle nie sądzę aby kije o maks c.w. 7 g. to były przysłowiowe kosy ... ponadto to, że komuś się "leje" to nie znaczy, że Tobie też będzie, to indywidualne kwestie ... Idź do sklepu i pomachaj choć na sucho paroma ul-ami i się dowiesz jaki jest ten przeznaczony dla Ciebie. (2017/03/26 21:52)

okoniowy_bartus

okonie na małych główkach, ciekawa propozycja na białoryb ; ) (2017/03/26 22:58)

Jakubspinn

Może jakiś inny kijek pod okonia nie koniecznie od SG może byc dragon (2017/03/27 11:18)

ryukon1975

Kije okoniowe. Mało piszesz na temat swoich wymagań od wędki.

http://allegro.pl/dragon-nano-lite-xt80c-spinn-10-235-cm-1-10-g-i5567471217.html

http://allegro.pl/dragon-cxt-microspecial-ms-x-2-13m-1-10g-spinn-i6342202050.html (2017/03/27 11:39)

Sith

ultris-jig-micron-konger
Dobry kijek w przyzwoitej cenie. Napisałem o nim kilka słów tutaj http://ultralightspin.phorum.pl/viewtopic.php?f=10&t=37 Ewentualnie jeśli wolałbyś wędeczkę tradycyjną, bez wklejanej szczytówki, polecam catana-spinning (2017/03/27 11:49)

grisza-78

Zdaje się, że dosłownie przedwczoraj oglądałem ten kij w sklepie. Zbudowany do XUL, generalnie spoko, ale zdziwiły mnie te przelotki. Tak bardzo oddalone od blanku. Myślę, że to właśnie był ten model, choć pewności na 100% nie mam.  Taka mała szpada. Gdybym miał go pod ręką o długości 8 stóp, czy jak kto woli, około 2,40 m, to raczej bym się skusił, chociaż oglądałem też kilka Shimańców i jedną Daiwę i mam wrażenie, że w podobnej cenie, są o półkę wyżej. (2017/03/27 22:02)

Jakubspinn

Zastanawiam sie nad LRF od SAVAGE GEAR 244 do 10g
Nada się ??
  (2017/03/30 11:44)

okoniowy_bartus

Ostatnio macałem wiele kijków UL, więc napiszę które według mnie są po prostu najlesze:

- DAM microflex - szybki, ale progresywne ugięcie, brak wklejki. Cena ok 230zł za to co utrzymujemy jest dla mnie znakomita.

- DAM perch special - trochę mocniejszy brat microflexa. praktycznie to samo, ale mają trochę zaniżone cw. jak będziesz łowił trochę większymy przynetami bardzo dobry wybór.

- Daiwa area commander - nowość na ten rok. Wklejka, ale bardzo przemyślana - nie widać przesztywnienia przy ugięciu. Będzie trochę bardziej lejąca, ale szybka przy tym. Jak szukasz czegoś pod najmniejsze główki warto sie nad nią zastanowic.

- Mikado Sicario - bardzo szybki kij, przypomina ultra lekką sandaczówkę, ale również ma płynne ugięcie. Jak ktoś lubi kosy, na małych przelotkach, które od razu gasną strzał w 10siątkę. Niestety ostatnia partia nie była zbyt udana, bo za mocno obwiązali omotki na przelotkach i często blank pęka w tym miejscu. Dużo reklamacji.

to oprócz SG na co warto zwrócić uwagę. Szczerze powiedziawszy Dragon z niczym mnie nie urzekł, maja wklejki jak milenium i fishmaker, ale to typowe protezy. Szczyt miękki, a reszta beton. (2017/03/30 12:28)

Ponchuck

Posiadam tego SG 0-7g i na wody stojące jak najbardziej. Świetne czucie przynęty i wszelkich puknięć. Na rzeki i łowienie w nurcie raczej nie polecam, ponieważ tak jak już wspomniano strasznie się leje.  (2017/04/19 15:20)

Ponchuck

Posiadam tego SG 0-7g i na wody stojące jak najbardziej. Świetne czucie przynęty i wszelkich puknięć. Na rzeki i łowienie w nurcie raczej nie polecam, ponieważ tak jak już wspomniano strasznie się leje.  (2017/04/19 15:21)

karyzeus

Posiadam tego SG 0-7g i na wody stojące jak najbardziej. Świetne czucie przynęty i wszelkich puknięć. Na rzeki i łowienie w nurcie raczej nie polecam, ponieważ tak jak już wspomniano strasznie się leje. 
Jestem użytkownikiem tego kija od bardzo dawna ...  okonia, jazia, klenia, pstrąg. Jest rewelacyjny, ale muszę się zgodzić na wiekszym nurcie tracji moc .
Tu mam na filmiku jak pracuje na pstrągu 62 cm ...
http://smart-fish.pl/pstrag-palia-rekordowe-ryby-mucha-spin-film-z/
  (2017/05/03 22:21)