Zaloguj się do konta

Sandaczowy sprzęt

utworzono: 2012/04/04 12:57
przemo189

koledzy jestem na kupnie kija Dragon Guide Select Viper 2.75m,3-18g......i zastanawiam się nad kołowrotkiem Team Dragon FD730iX,plecionka do tego Dragon Guide Pro Hi-Viz/150m/0.15mm/11,20kg,czerwona.Koledzy wypowiedzcie się co sądzicie o tym zestawie ponieważ nie wiem czy dobrze dobrałem sprzęt,nie łapałem nigdy sandaczy na plecionke tylko żyłkę!pozdrawiam
[2012-04-04 12:57]

henryk58

Przede wszystkim nie wiem czy masz zamiar łowić z brzegu czy z łódki i na jakie przynęty .Podaj więcej danych . [2012-04-04 14:48]

ZanderHunter

koledzy jestem na kupnie kija Dragon Guide Select Viper 2.75m,3-18g......i zastanawiam się nad kołowrotkiem Team Dragon FD730iX,plecionka do tego Dragon Guide Pro Hi-Viz/150m/0.15mm/11,20kg,czerwona.Koledzy wypowiedzcie się co sądzicie o tym zestawie ponieważ nie wiem czy dobrze dobrałem sprzęt,nie łapałem nigdy sandaczy na plecionke tylko żyłkę!pozdrawiam

Wnioskuję po długości kija 2.75m że będziesz łowił z brzegu pytanie czy to będzie rzeka,kanały,jezioro a może zbiornik zaporowy? jaka głębokość wody?... napisz a spróbujemy Ci pomóc kolego:) na temat kołowrotka Dragona się nie wypowiem ale używałem GS Vipera z Red Arc 10400 także fajny zestaw lecz i tak leciał na pysk taka specyfika serii Guide Select czym dłuższy kij tym gorzej... plecionkę jaką używałem Power Pro Red 0,13mm a na ten sezon zaopatrzyłem się w Dragon Ultima 0,12mm oraz Dragon Maxima Fluo 0,14mm zobaczymy jak się spiszą w nadchodzącym sezonie:)

P:)
[2012-04-04 15:23]

przemo189

łowił będe tylko z brzegu!jezioro głębokość gdzieś max 4 metry a tak to jakieś 1,5m,2m
[2012-04-04 20:07]

ZanderHunter

łowił będe tylko z brzegu!jezioro głębokość gdzieś max 4 metry a tak to jakieś 1,5m,2m

Witaj kolego:) jeżeli będziesz łowił na jeziorze i podjąłeś ostateczną decyzję co do wędki czyli GS Viper 2.75m z mojej strony polecam do niej Spro Red Arc 10400 (sprawdzony zestaw z mojej strony na bardzo podobnej wodzie) głębokość u mnie na jeziorze gdzie poluję na mętnookie to przeważnie 3-5m na temat plecionki Dragona Guide Pro Hi-Viz o której pisałeś się nie wypowiem ale z czysty sumieniem mogę polecić Power Pro Red którą używałem fajna plecionka nie plącze się ale do średnicy 0.15mm tasiemka niestety a teraz nabyłem nowość Dragona na ten rok Maxima Fluo 0.14mm/10.20kg stworzona do łowienia metodą opadu powiem tak na gorąco bez testowania że wygląda przyzwoicie mocny splot i naprawdę okrągła średnica to samo dotyczy plecionki Dragon Ultima Fluo 0.12mm/10.60kg różnica to mocniejszy kolor-wściekły tzw."żarówa" pewnie będzie doskonale widoczna na styku z wodą co będzie bardzo ważne podczas "marudzenia" sandaczy w braniach...:) ale to wszystko wyjdzie w praktyce za niepełne 2 miesiące:) obydwie plecionki są nie wiele droższe (parę złotych) od Guide Pro Hi-Viz na razie tyle w temacie... poczytaj jeszcze na temat wędzisk serii Guide Select oraz kołowrotka Spro Red Arc i się zastanów...a jeżeli już podjąłeś ostateczną decyzję to życzę udanych łowów...:)

Ps.Wrócę jeszcze i przypomnę że seria GS jest bardzo specyficzna i nie każdemu może się spodobać,przed zakupem najlepiej pomacaj...:) jak Ci leży w ręku a najlepiej z podpiętym kołowrotkiem mają moc te kijki oj mają...:)

[2012-04-04 20:43]

Tomekoo

cóż tu pisać Andrzej wyczerpał tematykę,ja bym używał tylko cienkich plecionek żeby zwiększyć czułość chyba że masz strasznie dużo karczy;);)ja do tak płytkiego łowienia zastosuję TD do 18g i jestem ciekaw jak da sobie radę ;)
[2012-04-05 10:44]

henryk58

Jeśli chodzi o kijek to nie będę się wypowiadał bo używam Dragonów z serii Millenium ,a jeżeli mogę coś podpowiedzieć na temat kręciołków ,to posiadam Fishmakera 1135i ,dla mnie rewelka . Cena porównywalna do Spro ,jest tylko różnica F.. 1135i ma 5 lat gwarancji i ma mniejsze przełożenie 4.4 co nie znaczy ,że jest wolniejsze zwijanie po prostu ma szpule o większej średnicy /jedna jest płytsza/ . Co do plecionki ,to tak jak Andrzej polecam Dragona Ultima ,sprawdzałem w grudniu "świeci" uwierz mi .   [2012-04-05 15:51]

henryk58

Sory , zapomniałem ,jeśli chodzi o czerwone plecionki to też będą widoczne na powierzchni ale ja używam tylko na zbiornikach zaporowych na większych głębokościach ponieważ widmo światła czerwonego szybciej zanika i plecionka staje się "niewidoczna"  [2012-04-05 16:01]

przemo189

Wnioskuję po długości kija 2.75m że będziesz łowił z brzegu pytanie czy to będzie rzeka,kanały,jezioro a może zbiornik zaporowy? jaka głębokość wody?... napisz a spróbujemy Ci pomóc kolego:) na temat kołowrotka Dragona się nie wypowiem ale używałem GS Vipera z Red Arc 10400 także fajny zestaw lecz i tak leciał na pysk taka specyfika serii Guide Select czym dłuższy kij tym gorzej... plecionkę jaką używałem Power Pro Red 0,13mm a na ten sezon zaopatrzyłem się w Dragon Ultima 0,12mm oraz Dragon Maxima Fluo 0,14mm zobaczymy jak się spiszą w nadchodzącym sezonie:)

dlaczego im dłuższy kij GS tym gorszy????

[2012-04-06 06:32]

przemo189

czy te kije z serii GS,rzeczywiście warte są swojej ceny???
[2012-04-06 06:35]

przemo189

zastanawiam się jeszcze nad Dragon FISHMAKER jig 2.75m,4-21g.Co o tym kiju sądzicie?najgorsze jest że GS i Fishmakera przed zakupem nie będe miał w rękach!!!a dobrze wiem jak ważne jest dotknąć kij przed kupnem...tak zwane pierwsze wrażenie...tym bardziej że te kije za tą kwotę na pewno nie będą służyły mi jeden sezon...pozdrawiam moczykijów:)
[2012-04-06 06:47]

Tomekoo

gdybyś mieszkał blisko mnie ja bym Ci dał pomachać i połowić przez tydzień czy też dwa w sezonie ,a tak lipa...poszukaj jakiegoś kolegi z Twojego okręgu niech da Ci kijek podobny do ręki machnij sobie nad wodą i zobaczysz czy to wszystko warte bajecznie drogiej ceny...:)na pewno są to mocne kije nie do złamania jak dla mnie:)długie kije po prostu lecą na przód ,nie polecał bym Ci kijków dłuższych niż 245cm jeśli chcesz podbijać nadgarstkiem(są źle wyważone) a jak podbijasz z kołowrotka to nie robi różnicy;)pozdrawiam Tomek [2012-04-06 11:36]

ZanderHunter

zastanawiam się jeszcze nad Dragon FISHMAKER jig 2.75m,4-21g.Co o tym kiju sądzicie?najgorsze jest że GS i Fishmakera przed zakupem nie będe miał w rękach!!!a dobrze wiem jak ważne jest dotknąć kij przed kupnem...tak zwane pierwsze wrażenie...tym bardziej że te kije za tą kwotę na pewno nie będą służyły mi jeden sezon...pozdrawiam moczykijów:)

Dragon FISHMAKER który wymieniłeś też dobry kijek (wklejanka) w ubiegłym łowiłem wklejką Dragona z serii Millenium Power Jig fajna sprawa jest jeszcze seria Express Power Jig warta wzięcia pod uwagę lżejsza od serii Millenium...:)

Ps. Więcej napiszę wieczorem jak by co:)

[2012-04-06 16:18]