Zaloguj się do konta

Sandaczowa noc...

utworzono: 2011/10/10 12:52
Piachu20

To był mój pierwszy wyjazd na nockę, na sandacza... Pogoda się wahała raz było spokojnie a raz wiał mocny wiatr, na szczęście brzeg oświetlał nam księżyc. wraz z kolegą postanowiliśmy łapać na trupka  z gruntu, na ukleje. żyłka 0,30mm przypon 60cm żyłki 0,27na końcu podwójna kotwiczka a wszystko dociążone ołowiem 40g na rurce antysplątaniowej wędka 3,6m i pojemny kołowrotek. NA miejsce zajechaliśmy o godzinie 19, było już ciemno, więc szybko uzbroiliśmy zestawy przy samochodzie i ruszyliśmy na łowisko. po zarzuceniu zestawów wzięliśmy się za rozpalanie grila, w końcu trzeba było zjeść coś porządnego. Na jednej mojej wędce było jakieś skubnięcie ale nic poza tym. Podciągłem zestaw i czekałem dalej. O godzinie 21 zauważyłem że styropian z końca mojej wędki gdzieś zniknął, myślę co jest??? zerwałem się z miejsca i podbiegłem do wędki: Jest branie!!-krzyknąłem do kolegi. Nareszcie coś się zaczęło dziać. Widać było jak kawałeczek styropianu oddalał się coraz bardziej od brzegu, piękny widok jak ryba wysnuwa coraz więcej żyłki ze szpuli:D po trzecim odjeździe po podpowiedzi mojego kolegi postanowiłem zaciąć branie. Myślę, jest coś tylko małe bo nie walczy mocno, ściągam zestaw do brzegu... czuję, że ryba staje się coraz mocniejsza próbuje uciec w prawo a później w lewo ale spokojnie prowadzę ją do brzegu gdzie czeka na nią już podbierak:) po wyciągnięciu ryby na brzeg nie mogłem uwierzyć własnym oczom, bo w podbieraku był ogromny sandacz!! Mierzył 66cm i prawie 3 kg wagi... to była największa ryba jaką złapałem w mojej 2 letniej karierze z wędkowaniem:D:D:D.I myślę że będą jeszcze większe sukcesy... To była jedyna ryba jaką udało nam się złapać na tej zasiadce. Nigdy wcześniej nie złapałem sandacza, a tu od razu taki gigant!! Wszystkim życzę przeżycia takiej wyprawy jak moja:) [2011-10-10 12:52]

damian666

witam i gratulacje.gdzie mozna zapolowac na takie sztuki? [2011-10-10 13:00]

FLO92

piekny gratulacje [2011-10-10 13:02]

sanczez14

Piekny mętnooki ja w swojej karierze wędkarskiej nie miałem przyjemnosci takiego cuda złapać 
[2011-10-10 13:06]

Tomekoo

Gratki piękny;)Mogłeś dodać jako opowiadanie albo jako bloga:)Pozdrawiam Tomek:) [2011-10-10 16:06]

Piachu20

Zbiornik Chorzewa, niedaleko Jędrzejowa woj. Świętokrzyskie  [2011-10-10 19:11]