Sandacze w przymrozki

/ 7 odpowiedzi
Kiedy zacząć łowić sandacze w przymrozki. Chodzi mi o ten moment kiedy ryby wyruszają na nowy i zaczynają dobrze żerować. Czy jest to moment przed załamaniem pogody czyli te ostatnie dni kiedy jest jeszcze ciepło, czy w pierwsze dni przymrozków czy dopiero w momencie kiedy niskie temperatury utrzymają się kilka dni. Zagadnienie ciekawi mnie ponieważ straszna lipa była ostatnio i nie wiem czy już ruszać na wodę czy jeszcze chwilkę poczekać? 
alphard28


podbijam temat, jestem ciekaw co o tym sadzą inni forumowicze :) (2013/11/26 15:18)

moa777


ja również jestem ciekaw ;) (2013/11/26 19:17)

kwasek


Nie pierwszy a drugi dzien po przymrozku (mowimy o dobrym przymrozku) (2013/11/26 19:57)

michal17


Również jestem ciekaw odpowiedzi forumowiczów (2013/11/26 20:20)

u?ytkownik128179


Każdy chyba chciałby znać recepte na mentnookie zbóje,ale to nie takie proste,nagłe załamanie pogody bardzo wpływa na żerowanie sandaczy,ciśnienie też ma duży wpływ no i wspomniane przymrozki wtedy sandacze są bardzo aktywne.Niema sztywnej reguły że np w 2 dzień minusowych temperatur bedą brania a już w 3 dzień nie będzie,każda woda jest inna. (2013/11/26 20:31)

emista


piszcie, a ja poczytam- też mam ochotę na sandacza, i takiego większego bo wczoraj miałem dwa ale jak dłoń. Łowcy mówią,że mają jeszcze za dużo uklei inni że ostatni mżawkowy tydzień był dobry a jak jest naprawdę?? (2013/11/26 20:48)

piotr-snioch


sposób na sandacza ? a chcesz spiningować czy łowic na trupka czy żywca z gruntu ? przepis jest prosty jak masz jeziorko, to niestety musisz wywieśc zestawik pod główny nurt np. stare koryto rzeczki, ale nie w niego tylko kawałek przed, bo sandacz wychodzi z głębszej wody na płycizne za drobnicą, co do sprzętu to wiadomo: przypon flurocarbon ok 1m , haczyk wielkosc zalezy od wielkości przynęty, obciązenie 50-80 gr, a i lepiej nie używać wolnego biegu w kołowrotku tylko dać mu wybierac ze szpuli prosto z kabłąka ot cała filozofia (2013/11/26 22:45)