Sandacze w jeziorach

/ 778 odpowiedzi / 155 zdjęć

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

ZanderHunter


Czesc koledzy,ja swoja przygode z sandaczem zaczolem od gruntowki i martwych ryb,ostatnio zaczolem duzo lowic z kolega ktory łowi tylko na spining,wiec odkurzylem stare shimano olivio + kupilem red spro nawinolem plecionke fluo berkleya i probuje lowic smoki na spining,wczoraj poszlismy nad wode od rana,ale od kilku dni nic sie nie dzieje jakby wszystko umarlo,raz na jakis czas pogoni szczuply i to wszystko,postanowilismy ze przyjdziemy pod wieczor i polapiemy do 20,i wlasnie kolo 20 po kilkunastu juz oddanych rzutach lowiac z opadu podbijajac tylko kolowrotkiem ale bardzo wolno czuje potezny opor wiekszy niz ten po ktorym wyciagnelem szczuplego 83cm:)skrecam do brzegu i 3 metry przed przygiem luz cos  spada z haka,wyciagam ogladam i lanatic rozdarty przy glowce z jednej i drugiej strony + klowka ze swiezymi sladami kla,zakladam nowego lunatica i po 3 rzutach ta sama sytuacja ciagne cos duzego ale nie czuje drgan + uciekania ryby na boki tylko go sciagami i znowu pod brzegiem robi sie luz i papa,teraz dodam ze druga guma tak samo przeciata,nie mialem okazji ciac bo chwycil juz po opadnieciu jak zaczynalem dalej skrecac plecionke,to byl moj pierwszy polow sandaczy na spining ale mam bardzo duzy problem bo niewiem co zrobillem nie tak ze zadnej rybki nie wyholowalem,nie czuje wogole tych pstrykniec o ktorych tu piszecie,podpowiedzcie co robic zeby wyholowac tego przebieglogo skurczybyka:)ALE SIE TEGO ZROBILO:)Pozdrawiam.PSdodaje zdjecie tego lunatica

Witaj Kolego! Niestety dla Ciebie a dla niego radość,ten sandacz strzelił od przodu czyli uderzył w główkę i naderwał gumę miałem taki sam przypadek i skurczybyka oceniam po walce między dobre 3 a 5 kg,Lunatic się po prostu rozwarstwił przy główce tak jak jest to w Twoim przypadku jak znajdę tą gumę to wkleję zdj. ale tak to już jest z tymi rybkami i za to je lubimy że są do końca tak nie obliczalne i nie przewidywalne cały mętnooki czyli moja pasja!!!.





(2011/11/06 13:16)

ZanderHunter


Zamieszczam Koledzy zdj. z dzisiejszego pobytu nad moim jeziorkiem może sandałer nie jest duży bo 58cm ale cieszy bo od ok.3 tyg była lipa no i taka 3 spięła mi się przy nogach mimo kiepskiej dzisiejszej pogody temp. o godz.12 wynosiła 13.8C w cieniu i wiatr ze wschodu,jednak coś się tam działo.

Pozdrawiam serdecznie. (2011/11/06 13:44)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Iras1975


No ładnie Andrzeju! Mi pozostały tylko poranne wypady na łódkę bo po pracy (do 17stej) to nie ma już szans:(

Ostatnie dni to bez pstryka jestem i z desperacji to dziś na Bytyń pojechałem ale też porażkę zaliczyłem:(

Pozdrawiam

(2011/11/06 19:18)

halwwa2804


Miejsce,poligon w biedrusku,efekty,1 pstryk,to tyle:(Jutro wale nad sprawdzona wode bytna w metnoookie:) (2011/11/06 20:48)

ZanderHunter


Miejsce,poligon w biedrusku,efekty,1 pstryk,to tyle:(Jutro wale nad sprawdzona wode bytna w metnoookie:)
 
Powodzenia Kolego!
(2011/11/06 20:54)

motylanoga


jak to lipa ??? chyba ze dwa liscie sie powiesiły (2011/11/06 23:23)

Tomekoo


Gratulacje Andrzeju!Piękny Sandacz:) (2011/11/07 09:39)

robban


Fajna rybka. I aby wiecej takich. Powodzenia (2011/11/07 16:24)

Igor98


Mam pytanie jaki kij na sandacz polecacie do 150zł łowić będę na wodzie stojącej (zalew) głębokość do 2m (2011/11/07 19:35)

halwwa2804


Dzis nad ulubiona miejscowka totalna kicha,2 razy splatana plecionka i 2 razy musialem ja ciac pozatym stopy przemarzniete do szpiku,pstryk jeden bardzo ladny,rece tak zmarzniete ze nie zaciiąłem w tempo:(temperatura spada na leb na szyje w piatek zaawody wiec szczupak bedzie bral:) (2011/11/07 19:46)

Tomekoo


Mam pytanie jaki kij na sandacz polecacie do 150zł łowić będę na wodzie stojącej (zalew) głębokość do 2m
Kurczę ciężko mi coś polecić myślę że jest warto dołożyć kasy i kupić coś lepszego:)
(2011/11/07 23:30)

robban


Do tej ceny mozesz pokusic sie o jakis kij Dragona z dolnej polki, lub cos od Cormorana. Mozna znalezc w sieci ciekawe propozycje. Pzdr (2011/11/08 16:26)

jurcio6


Jak tam panowie u Was smoczki? U mnie na razie cisza... pełnia, temperatura niska, powinno być nieźle. Muszę chyba łowisko zmienić, bo ta Chańcza już tak wytrzepana, że chyba niewiele ryby tam zostało ;/ (2011/11/10 22:38)

Iras1975


Ja po zmianie czasu na zimowy i spadku temperatury wody mam coraz gorsze wyniki:( i tak jest co roku...

ryby są bardzo ospałe w zimnej wodzie i nie ma co liczyć na jakieś super brania... :(

(2011/11/10 23:32)

u?ytkownik32263


Ja po zmianie czasu na zimowy i spadku temperatury wody mam coraz gorsze wyniki:( i tak jest co roku...

ryby są bardzo ospałe w zimnej wodzie i nie ma co liczyć na jakieś super brania... :(


Ty już lepiej nie narzekaj! Swoje wytargałeś w tym roku;) A teraz przyszedł czas na jedną super RYBĘ! Kiedy ta metrówa ja się pytam?! (2011/11/10 23:58)

Iras1975


Jak złożę dwa do kupy to będzie metr :) (2011/11/11 09:53)

ZanderHunter


Jak złożę dwa do kupy to będzie metr :)

 
Dobre,dobre Irku he,he,he u mnie to samo.

Pozdrawiam. (2011/11/11 11:35)

robban


Witam. Ja panowie jutro ,skoro swit uderzam do mnie na jeziorko. Dzis bylo chlodno, zapaowiadaja na jutro -2 stopnie. Moze w ta sobote sie poszczesci. Zobaczymy? Ale jestem pozytywnie nastawiony. Aby do jutra. Obojetnie co by nie bylo to dam znac. Polamania kija panowie ,dla wszystkich co jutro i w najblizszym czasie beda biczowac wode. (2011/11/11 15:49)

halwwa2804


 Panowie.dzis odbyly sie zawody spiningowe w moim kole,tylko jeden szczuply i 2 okonie na 23 wedkarzy,masakra,sandal nawet nie popstrykal,straszna lipa,jutro probuje nocke na martwe rybki mam nadzieje ze bedzie lepiej z sandalkami,bo jeszcze troche i trzeba bedzie czekac do czerwca:( (2011/11/11 16:05)

ag1


Witam kolegów.
Często spininguję na Przeczycach ostatnio totalna lipa poza szczupłym, ostatnią deską ratunku był troling i się opłaciło sandacz 70 cm około 4kg uderzył na białe kopyto z czarnym grzbietem 18cm. Wszystkie inne sposoby połowu tej szlachetnej rybki nie przynosiły efektów. (2011/11/11 20:39)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

ZanderHunter


Piękny mętnooki! Gratulacje! dobrze że chociaż ktoś z nas je łapie bo wszędzie totalna lipa.

Pozdrawiam Andrzej. (2011/11/11 21:27)

jurcio6


Witam kolegów.
Często spininguję na Przeczycach ostatnio totalna lipa poza szczupłym, ostatnią deską ratunku był troling i się opłaciło sandacz 70 cm około 4kg uderzył na białe kopyto z czarnym grzbietem 18cm. Wszystkie inne sposoby połowu tej szlachetnej rybki nie przynosiły efektów.

Gratulacje! Ale w takim układzie ja już nie wiem o co chodzi... w dupie im (sandaczom) się poprzewracało od mnogości przynęt, czy co? :D

Ja w tym roku nie złapałem ANI JEDNEGO sandacza... po prostu ZERO. Nie wiem czy miałem chociażby jakiegoś konkretnego pstryka. To jest karygodne, pieprze te ryby tak samo, jak one mnie :D Dobrze, że przynajmniej kilku zębatych wyjąłem, bo z kolei zeszły rok miałem na odwrót - kilka sandaczyków, a zero szczupłych.

Pora chyba zmienić wody i przenieść się do jakiejś Szwecji :P Zbieram fundusze przez zimę i na przyszły rok chyba sobie taką wyprawę zafunduję... (2011/11/12 00:05)

robban


Ja ,juz po dzisiejszym wedkowaniu. Pogoda jak zwykle nie sprawdzila sie ! Nie bylo zadnego ochlodzenia jak zapowiadali i ujemnej temperatury. Bylo 2 stopnie na plusie , a woda w przeciagu 3 tygodni ochlodzila sie o 2 stopnie i miala dzis 6 stopni. Bardzo niewielka zmiana jezeli chodzi o trzy tygodnie. Ze zlowionymi rybami tak sobie, kilka pstykniec i trzy spadki z kija. Jeden zlapany sandacz przez mojego kolege , a mi tylko uwiesil sie szczuply. I to by bylo juz o dzisiejszym wypadzie. Zastanawia mnie to czy Wy koledzy macie jakiegos tipsa na przechytrzenie metnookich albo macie jakies tajne gumy na ,ktore lepiej bedzie sie kusil. Ja przerobilem duza kolorystyke dzis . I nie wiem ,czy na rybe jeszcze nie pora , albo ja nie umie juz lapac.    :) pozdrowienia dla wszystkich wedkujacych.   (2011/11/12 19:40)

Tomekoo


U mnie na wodzie było z -5 wczoraj i nie wyłuskałem sandacza:)Tylko kolega zaliczył spinę,dziady boją się mojego aparatu z komórki chyba i nie chcą mi się wieszać he hePrzyjdzie ten dzień a woda się otworzy wystarczy być siedem razy w tyg a na pewno coś się złowi:) (2011/11/13 12:00)

jurcio6


Jest jeszcze jeden czynnik, który może powodować słabą aktywność mętnookich, a mianowicie bardzo wysokie ciśnienie. W życiu najlepsze brania miałem gdy:
a) spadało ciśnienie
b) było mocne ochłodzenie, co zwykle łączyło się z punktem a
c) była pełnia przy braku pokrywy chmur, co, oprócz tego, że wieczorami/w nocy woda i przynęta były bardziej doświetlone, zwykle powodowało punkt b, czyli spadek temperatury
d) wiało ze wschodu, co zwykle powodowało zmiany pogodowe (a i b)

Teraz faza księżyca jest akurat fajna, ze wschodu też wieje, ale znów ciśnienie jest strasznie wysokie. Nic innego nie przychodzi mi do głowy. Co prawda sandacze u kolegów na forum się trafiają, ale nie ma jakiegoś szału, nie ma takiej aktywności, jak zwykle przed zimą... a ta jest już tuż, tuż. (2011/11/13 17:17)