Sandacze w jeziorach

/ 778 odpowiedzi / 155 zdjęć

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

Iras1975

Ja katowałem dzisiaj z łódki rano i popołudniu ale sandacza na oczy nie widziałem :) jedno fajne uderzenie popołudniu ale nie udało się zaciąć... (2011/10/23 18:43)

robban

U Was w polsce jest owiele zimniej juz ,niz u mnie. Dzisiaj bylo sloneczko i 14 stopni. Mam nadzieje ze juz zaraz temperatura zacznie spadac, i woda sie oziebi troszke. W ciagu miesiaca 3 stopnie do tylu to troche malo,ale czas pokaze. Mam nadzieje ze przy kolejnym wypadzie bedzie jakies pstryk. Czas najwyzszy zaczac taniec z sandalem. Nic piekniejszego jak zadowolony wedkarz. (2011/10/23 19:14)

robban

Zdjecie z sobotniego ogniska. Jedyne mile wspomnienie z wypadu. Bo bezrybie mi sie trafilo.  (2011/10/24 19:38)

Tomekoo

ja dziś też pustynie miałem,kurde lipa a wiało że hej... (2011/10/24 21:02)

Iras1975

Dzisiejszy sandałek zapięty za sam dziubek dzięki dozbrojce w kogucie:) (2011/10/26 19:36)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Iras1975

Przepiękny pstryk kilka metrów od łódki i po chwili ryba pozuje do zdjęcia:) (2011/10/26 19:40)

użytkownik91939

Nigdy nie stosowałem tz ; dozbrojki ale właśnie pokazałeś że warto , następnym razem na pewno spróbuje na lunaticu gratulacje. (2011/10/26 19:52)

Tomekoo

Gratuluję rybek Irku!Przepiękny zanderek i na pewno nie wyszło mu na dobre podgryzanie!:) (2011/10/26 21:06)

Iras1975

Twój dzisiejszy to by tego zjadł:) (2011/10/26 21:24)

Tomekoo

co najwyżej by go przydusił tą wypchaną kabzą :P (2011/10/26 21:51)

użytkownik32263

Twój dzisiejszy to by tego zjadł:)

Bzdura! Przeleciał by mu między zębami:))) Bez urazy Irku;) bo Twój sandaczyk również fajniusi. (2011/10/26 22:09)

Iras1975

Ja "plankton"  odławiam;) chyba Agacie (moja kobieta) podwędzę pończochy i sitko sobie zrobię bo po co mi wędka :):) (2011/10/26 22:31)

ZanderHunter

Jutro i Ja spróbuję Koledzy u siebie na jeziorku przed pracą,może i u mnie coś się ciekawego wydarzy.

Pozdrawiam. (2011/10/26 23:07)

Bernard51

Przegladajac wpisy lowcow sandala ???musze wstrzasnac troche tymi optymistami ktorzy wystawiaja na zdjeciach narybek!!! lub o tych ktorzy jutro wyskocze na rybki kogo to interesuje,piszcie o fachowych spostrzezeniach nie napalajcie sie jak niezdrowe D>Przeciez sandaly wystawione maja od 40 do 55 cm (wizualnie oceniam)to niema sie czym pochwalic!!!!Chetnie poczytalbym bo mamy b, cieply pazdziernik na jakiej glebokosci bierze na jeziorze ktorego glebokosc nie jest wieksza niz 10m i na plytszych lepiej na rybke czy na gumke kogutka?? Bo jak do tej pory przynajmniej w moim przypadku wyciagniete w czerwcu i na poczatku lipca wieksze sztuki jest kompletne zero(narybek)moze te wieksze nie zeruja jeszcze bo jest ciepla woda wachanie temp spadki gwaltowne cisnienia.CO ma wplyw na slabe zerowanie tej wspanialej rybki??a przeciez o tej porze roku byly wyniki juz dobre.Mamy specyficzna aure w tym sezonie i tu tkwi chyba przyczyna marnych wynikow?? Moze ma ktos inne spostrzezenia chetnie "poslucham"??Pozdrawiam!! (2011/10/28 04:45)

Iras1975

Witam.

Sandacze łowię głównie na jez. Niepruszewskim którego dno jest wielkim blatem pokrytym przeważnie mułem, szukając sandaczy trzeba mieć "nosa" bo tutaj nie pomoże nawet echosonda.

Miejsca w których łowię nie mają w sobie nic charakerystycznego, wypływam w okolice środka jeziora na ok 4m i bardzo dokładnie obławiam dno dookoła łodzi, łowię głównie kogutami  (gramatury to ok 6 i 9g) które prowadzę dość spokojnie.

To tak na początek:) więcej może dopiszę wieczorem a teraz niestety muszę lecieć do pracy:(

Pozdrawiam

(2011/10/28 08:34)

ZanderHunter

Do kolegi @Bernard51 u mnie na jeziorze w tej chwili łowię na głębokości 7-9m a w miesiącach letnich to 2-4m przynęta gumy Lunatic 10cm lub Fatty w tym samym rozmiarze,technika połowu jaką stosuję to tzw.opad co do lokalizacji sandacza ciężka sprawa po pierwsze to brak możliwości połowu z łódki (zakaz) a po drugie jezioro ma prawie 7km długości.

Ps.Poniżej takie mętnookie też biorą na zdj.7kg 86cm,a nie tak jak Ty uważasz że tylko narybek na fotkach koledzy wstawiają nikt tu nie napisał że są to czyjeś rekordy tylko po prostu ładne zdjęcia i proszę o nie podważanie wielkości wystawianych na tej grupie rybek przez innych kolegów z pozdrowieniami. (2011/10/28 10:59)

Bernard51

Przepraszam jezeli ktos poczul sie urazony piszac" NARYBEK"na zlowione sandaly                         Poprostu stwierdzam otrzywiste fakty to nie jest ryba ktora mozna zachwycic innych Dzieki edi za wskazowki co do opadu ale czy masz na dzis dzien efekty tj 70 80 bo ja nie moge nic wiekszego jak 55 i mniejsze Moze dlatego ze w porze nocnej lub wczesno z rana moze przestawic sie na polowy w dzien beda lepsze efekty POZDRAWIAM.. (2011/10/28 14:22)

Tomekoo

oby takich duetów więcej Andrzeju,no i żeby były z Warty!:)) (2011/10/28 18:48)

Iras1975

Przepraszam jezeli ktos poczul sie urazony piszac" NARYBEK"na zlowione sandaly                         Poprostu stwierdzam otrzywiste fakty to nie jest ryba ktora mozna zachwycic innych Dzieki edi za wskazowki co do opadu ale czy masz na dzis dzien efekty tj 70 80 bo ja nie moge nic wiekszego jak 55 i mniejsze Moze dlatego ze w porze nocnej lub wczesno z rana moze przestawic sie na polowy w dzien beda lepsze efekty POZDRAWIAM..

Kolego! Rozmiar ryby nie jest miarą wielkości wędkarza! Jeśli łowisz powtarzalnie i skutecznie to znaczy, że jesteś dobry! Okazy to nagrody za wytrwałość... trafiają się rzadko bo jest ich mniej, tak samo jak mądrych ludzi ;) (2011/10/28 20:54)

ZanderHunter

Przepraszam jezeli ktos poczul sie urazony piszac" NARYBEK"na zlowione sandaly                         Poprostu stwierdzam otrzywiste fakty to nie jest ryba ktora mozna zachwycic innych Dzieki edi za wskazowki co do opadu ale czy masz na dzis dzien efekty tj 70 80 bo ja nie moge nic wiekszego jak 55 i mniejsze Moze dlatego ze w porze nocnej lub wczesno z rana moze przestawic sie na polowy w dzien beda lepsze efekty POZDRAWIAM..

Kolego! Rozmiar ryby nie jest miarą wielkości wędkarza! Jeśli łowisz powtarzalnie i skutecznie to znaczy, że jesteś dobry! Okazy to nagrody za wytrwałość... trafiają się rzadko bo jest ich mniej, tak samo jak mądrych ludzi ;)

W rzeczy samej Irku zgadzam się z Tobą w 100% a do kolegi Bernard51 na razie powyżej 60cm ciężko coś złapać na jeziorze w nocy nie łapię bo nie wolno także tylko dzień zostaje a z braniami różnie raz rano a raz w południe natomiast ładne sztuki za to wychodzą na rzece,a próbować trzeba bo jak to się mówi machaj wędą a ryby będą.

Pozdrawiam. (2011/10/28 22:56)

Bernard51

"Co do duzych ryb i madrych ludzi zgadzam sie apsolutnie naprawde wystepuja rzadko"Ale to ze jestem dobry to nie zgadzam sie wrecz odwrotnie bo kaleczenie tak wspanialej rybki to zal sie robi tym bardziej malej(kokot 10 wobler kopytka twistery duzych rozmiarow)i efekty mierne .Moze mnie trodno zadowolic jestem nad woda prawie co dzien i jakies doswiadczenie posiadam chocby minimalne ale widze ze ten sezon jesienny jest b. kiepski.Glebokosci rozne rynny objezdzam i widze ze brak dobrego zerowania przez (metnookiego)jak to Edi zwie.Dla mnie jest pikny  rubinooki "potworek"zalezy o jakiej porze spogladamy na niego
POZDRAWIAM!! (2011/10/30 12:54)

robban

Witam. Byl ktos z szanownych kolegow nad jeziorkiem dzis , i probowal upolowac metnookiego? Jaka pogoda panuje u Was w polsce nad waszymi jeziorami ? Wiecie cos moze na temat temperatury wody i przymrozkach w nocy? U mnie  cieplo w dzien i w nocy. Nie ma  przymrozkow i woda ma 8 stopni. Straszna kiszka, ale czekam na sobotni wyskok na rybki. Piszcie jak wam sie powodzi nad woda i wogole. Pozdrawiam wszystkich zapalencow. (2011/11/01 17:27)

ZanderHunter

Witam. Byl ktos z szanownych kolegow nad jeziorkiem dzis , i probowal upolowac metnookiego? Jaka pogoda panuje u Was w polsce nad waszymi jeziorami ? Wiecie cos moze na temat temperatury wody i przymrozkach w nocy? U mnie  cieplo w dzien i w nocy. Nie ma  przymrozkow i woda ma 8 stopni. Straszna kiszka, ale czekam na sobotni wyskok na rybki. Piszcie jak wam sie powodzi nad woda i wogole. Pozdrawiam wszystkich zapalencow.

Witaj Robercie! byłem u siebie na jeziorku w sobotę gdzie padły 2szt. esoxów i w poniedziałek, wyobraż sobie że zrobił się zakwit wody o tej porze roku a co jest z tym związane u mnie na wodzie zero jakichkolwiek brań dosłownie,temp.powietrza 16C w cieniu także mamy lato o tej porze a to nic dobrego nie wróży ale miejmy nadzieję że sprawdzą się prognozy pogody bo zapowiadają znaczne ochłodzenie około 10 Listopada także idzie ku dobremu.Dla mnie dopiero będzie idealna pogoda jak przyjdą zachodnie wiatry śnieg z deszczem itp.itd. aby tylko jezioro nie zamarło od razu no i w końcu miesiąc Listopad możemy śmiało nazwać miesiącem niespodzianek.

Życzę mętnookich okazów i pozdrawiam serdecznie.

(2011/11/01 18:35)

robban

Witam. Byl ktos z szanownych kolegow nad jeziorkiem dzis , i probowal upolowac metnookiego? Jaka pogoda panuje u Was w polsce nad waszymi jeziorami ? Wiecie cos moze na temat temperatury wody i przymrozkach w nocy? U mnie  cieplo w dzien i w nocy. Nie ma  przymrozkow i woda ma 8 stopni. Straszna kiszka, ale czekam na sobotni wyskok na rybki. Piszcie jak wam sie powodzi nad woda i wogole. Pozdrawiam wszystkich zapalencow.

Witaj Robercie! byłem u siebie na jeziorku w sobotę gdzie padły 2szt. esoxów i w poniedziałek, wyobraż sobie że zrobił się zakwit wody o tej porze roku a co jest z tym związane u mnie na wodzie zero jakichkolwiek brań dosłownie,temp.powietrza 16C w cieniu także mamy lato o tej porze a to nic dobrego nie wróży ale miejmy nadzieję że sprawdzą się prognozy pogody bo zapowiadają znaczne ochłodzenie około 10 Listopada także idzie ku dobremu.Dla mnie dopiero będzie idealna pogoda jak przyjdą zachodnie wiatry śnieg z deszczem itp.itd. aby tylko jezioro nie zamarło od razu.

Pozdrawiam serdecznie.

Zamarzajacego jeziora to wszyscy sie obawiaja  :) U nas jest to praktycznie standart, jak przegapisz to nie polowisz. Ja w zeszlym roku lowilem jeszcze ,jak robila sie folia na wodzie od mrozu ! Wyciagalem szczupaki ale o sandaczu nie bylo mowy. Kilka dni wczesniej przed siarczystymi przymrozkami nie bylo problemu z sandaczem. A czym zimniej sie zaczelo robic i przymrozki coraz bardziej  dokuczly, to i brania metnookich zanikaly. Ale kaczorom to wcale nie przeszkadzalo. Mam nadzieje ze w tym roku ten okres przejsciowy potrwa ,troche dluzej. (2011/11/01 18:48)

halwwa2804

Czesc koledzy,ja swoja przygode z sandaczem zaczolem od gruntowki i martwych ryb,ostatnio zaczolem duzo lowic z kolega ktory łowi tylko na spining,wiec odkurzylem stare shimano olivio + kupilem red spro nawinolem plecionke fluo berkleya i probuje lowic smoki na spining,wczoraj poszlismy nad wode od rana,ale od kilku dni nic sie nie dzieje jakby wszystko umarlo,raz na jakis czas pogoni szczuply i to wszystko,postanowilismy ze przyjdziemy pod wieczor i polapiemy do 20,i wlasnie kolo 20 po kilkunastu juz oddanych rzutach lowiac z opadu podbijajac tylko kolowrotkiem ale bardzo wolno czuje potezny opor wiekszy niz ten po ktorym wyciagnelem szczuplego 83cm:)skrecam do brzegu i 3 metry przed przygiem luz cos  spada z haka,wyciagam ogladam i lanatic rozdarty przy glowce z jednej i drugiej strony + klowka ze swiezymi sladami kla,zakladam nowego lunatica i po 3 rzutach ta sama sytuacja ciagne cos duzego ale nie czuje drgan + uciekania ryby na boki tylko go sciagami i znowu pod brzegiem robi sie luz i papa,teraz dodam ze druga guma tak samo przeciata,nie mialem okazji ciac bo chwycil juz po opadnieciu jak zaczynalem dalej skrecac plecionke,to byl moj pierwszy polow sandaczy na spining ale mam bardzo duzy problem bo niewiem co zrobillem nie tak ze zadnej rybki nie wyholowalem,nie czuje wogole tych pstrykniec o ktorych tu piszecie,podpowiedzcie co robic zeby wyholowac tego przebieglogo skurczybyka:)ALE SIE TEGO ZROBILO:)Pozdrawiam.PSdodaje zdjecie tego lunatica (2011/11/06 08:48)