Zaloguj się do konta

Sandacze nie chcą brać co robić?

utworzono: 2011/12/04 21:15
Polacki1229

Zacznę od tego że łowie na odrze w okolicach Krosna Odrz.Jestem młody więc dopiero się uczę. Postanowiłem że w tą jesień zapoluje na sandacza.Troche poczytałem,troche popytałem starszych wędkarzy i wybrałem się na wymarzonego sandacza,lecz jest już grudzień a te sandacze dalej nie chcą brać.Łowiłem z opadu gumami z główkami od 10 do 17g próbowałem od września ale żadnego sandacza,kilka niewymiarowych na filecika.Co wyprawa to niewymiarowy szczupaczek.Co mam zrobić by złapać sandacza na spinning nawet niedużego.Gdzie mam łowić,w jakich miejscach i na jakich głębokościach,jak prowadzić przynętę, jakie kolory gum stosować,w jakich porach próbować,proszę o pomoc bo chciałbym złapać jakiegoś do końca roku,dodam że nad wodą jestem prawie codziennie.Z góry dziękuję.
[2011-12-04 21:15]

egzekutor

Zacznę od tego że łowie na odrze w okolicach Krosna Odrz.Jestem młody więc dopiero się uczę. Postanowiłem że w tą jesień zapoluje na sandacza.Troche poczytałem,troche popytałem starszych wędkarzy i wybrałem się na wymarzonego sandacza,lecz jest już grudzień a te sandacze dalej nie chcą brać.Łowiłem z opadu gumami z główkami od 10 do 17g próbowałem od września ale żadnego sandacza,kilka niewymiarowych na filecika.Co wyprawa to niewymiarowy szczupaczek.Co mam zrobić by złapać sandacza na spinning nawet niedużego.Gdzie mam łowić,w jakich miejscach i na jakich głębokościach,jak prowadzić przynętę, jakie kolory gum stosować,w jakich porach próbować,proszę o pomoc bo chciałbym złapać jakiegoś do końca roku,dodam że nad wodą jestem prawie codziennie.Z góry dziękuję.


nie jestem ekspertem od sandaczy ale ja lapię na kopyta raczej smukłe np. dragona jasny brzuch z niebieskim grzbietem. widzialem ostatnio na polsat play jak gość złapal chyba ze trzy w kilka minut. nie sprawdzilem tej metody ale moze bedzie skutkowac. opuszczasz cos co wygladem przypomina maly wobler i uderzasz o dno tak jak na dorszach i ponoc odgłos przynenty je przyciąga. a szukaj na kamienistym dnie i gdzies glębiej. [2011-12-04 21:45]

Polacki1229

Pewnie chodzi panu o gumy dragona typu lunatic,phantom,mamba te gumy są rewelacyjne ale nie przynosiły mi efektów w postaci sandacza spisywały się jedynie na szczupakach.
[2011-12-04 21:50]

egzekutor

Pewnie chodzi panu o gumy dragona typu lunatic,phantom,mamba te gumy są rewelacyjne ale nie przynosiły mi efektów w postaci sandacza spisywały się jedynie na szczupakach.


lunatic. moze spróbuj z ta metoda którą Ci podalem [2011-12-04 22:04]

Polacki1229

Poszukam w internecie tego o czym pan mówił i dam znać czego się dowiedziałem ewentualnie jakie były efekty połowu na to cudo.
[2011-12-04 22:07]

egzekutor

Poszukam w internecie tego o czym pan mówił i dam znać czego się dowiedziałem ewentualnie jakie były efekty połowu na to cudo.


mam takie cos kupiłem na rynku nazywa sie z angielskiego jezeli coś źle napisze to przepraszam spoon (czyli łyżka) jak mały pilker. [2011-12-04 22:12]

Polacki1229

Sporo jest o tym na internecie i nawet ciekawie to wygląda ciekawie czy sandaczom przypadło by do gustu myślę ze zaopatrzę się w kilka takich spoonów podobno sprawdzają sie również na inne drapieżniki a przy szybkim prowadzeniu nawet na bolenia.Dzięki za rady pozdrawiam.
[2011-12-04 22:23]

egzekutor

Sporo jest o tym na internecie i nawet ciekawie to wygląda ciekawie czy sandaczom przypadło by do gustu myślę ze zaopatrzę się w kilka takich spoonów podobno sprawdzają sie również na inne drapieżniki a przy szybkim prowadzeniu nawet na bolenia.Dzięki za rady pozdrawiam.

ja własnie na nie łapie bolenie i okonie oraz szczupaki ale tylko na rzece. na jeziorze bardzo daleko leci ale bez nurtu nie pracuje i ciągnie sie jak szmatę. [2011-12-04 22:36]

Polacki1229

Teraz wiem że na pewno są skuteczne tylko ich cena trochę przeraża.Ale i tak kupie kilka sztuk żeby je wypróbować.Widziałem kilka filmików i podoba mi się jak prezentują się w wodzie, zobaczymy jakie będą efekty.
[2011-12-04 22:50]