Sandacz z opadu pickerem

/ 4 odpowiedzi
Cześć 

Wczoraj byłem trochę polatać na spinning za sandaczem , od razu mówię że spinningowiec ze mnie słaby :) . Pierwszy rzut już szykuję się do pierwszego podbicia i żyłka mi się poplątała , 5 sekund roboty podbijam i czuję opór jak bym ciągnął jakaś szmatę . W końcu jestem już nie daleko brzegu  a to mi sandacz świece wyje...ł :D . I teraz moje pytanie wszystkie sandacze się tak holuję że nic nie czuć ? a sandacz  miał lekko po 50 cm ;) . Zastanawiam się czy to nie wina wędki mam pickera inspira jaxona 3 m 10-30 g tyle że ja go używam do spinningowania  . Czy to jest po prostu mój błąd ? macie jakieś sposoby żeby lepiej się zacinało ?:)
89krzysztof


Sandacza nie zawsze się tak holuje. Może był podpięty w jakiś nietypowy sposób i to dlatego? Sandacz najczęściej walczy do czasu, aż trochę powietrza łyknie, wtedy już opada z sił. Jakie sposoby na zacięcie zandera ? No jak pstryknie to zacinasz, mocno, konkretnie, a nie tak jak okonia ;)  (2012/10/12 11:24)

sensas1910


i znowu była taka sytuacja dzisiaj ;C . W połowie dystansu czuję opór więc drugi raz nie dałem się nabrać i przy samym brzegu zacząłem mieć odjazdy , już rękę wystawiam i zerwał się :). (2012/10/12 21:41)

rafal05


Sandacz często zaczyna walczyć dopiero przy łodzi lub gdy nas zobaczy :) (2012/10/13 13:05)

okoniowy_bartus


Sandacz jest według mnie jedną z najszlachetniejszych ryb w naszych wodach nizinnych. Jeśli uda się Tobie złapać wymiarową sztukę, możesz miec satysfakcje,że wszystkie elementy zrobiłeś dobrze. Na sandacza musi być sztywny kij, oraz czuła szczytówka (polecam wklejanki). Idać dalej koniecznie plecionka !. Taki zestaw umożliwi Tb doskonały kontakt z przynętą i przenoszenie wszystkich bodźców na wędzisko. Osobiście dużą wagę przywiązujesz do główek jigowych, często je dodatkowo ostrząc. Nie zaszkodzi przypon z fluocarbonu, przy trudnym łowisku gdzie plecionka jest narażona na uszkodzenia. pozdrawiam. ;) (2012/10/13 14:06)