Sandacz z gruntu na filet

/ 12 odpowiedzi
Witam.Czy sandacze będą brały na filet z ryby morskiej, np. makreli, dorsza itp?
MEGAPIOTR

Kuba odpuść sobie filet z morskiej ryby ,może i sandacz by się i skusił szybciej szczupak sprawdzałem złap kilka uklei uśmierć ,wytnij z niej filet albo lepiej będzie jak całą na hak założysz i wtedy prawie na pewno sandacz wezmie.Kombinuj pozdrawiam  (2012/04/10 22:16)

ezot112

kolega MEGAPIOTR ma racje lepiej złów kilka uklei ale ja też kiedyś zastanawiałem sie czy na filet z morskiej ryby weżmie sandacz ale doszłem do wniosku żeby złowić kilka żywczyków i nad wode na węgorza lub sandacza (2012/04/12 20:17)

ezot112

kolega MEGAPIOTR ma racje lepiej złów kilka uklei ale ja też kiedyś zastanawiałem sie czy na filet z morskiej ryby weżmie sandacz ale doszłem do wniosku żeby złowić kilka żywczyków i nad wode na węgorza lub sandacza

i zapomniałem dodać: POŁAMANIA KIJA (2012/04/12 20:18)

jacenty75

Nie wiem z kąd biorą się takie pomysły? To tak jakby Tobie do jedzenia obok np. kurczaka z frytkami podano np. ośmiornice i co będąc głodnym byś wybrał? (2012/04/12 20:26)

bodekk66

jeżeli  płaci żona wybieram,,, Frutti - De La Mer ,a tak poważnie macie rację (2012/04/13 15:09)

kgx2bis

Tak poważnie to regulamin zabrania używania martwej czy też żywej rybki na przynętę która nie została pozyskana na łowisku gdzie mamy zamiar zapolować na sandacza czy inne ryby drapieżne.

RAPR 2011 Rozdział IV pkt. 3.11. mówi, że:
- Ryby przeznaczone na przynętę mogą
być wprowadzone wyłącznie do wód, z których
zostały pozyskane
Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb 2011
(2012/04/15 17:22)

Eskadie

Dobrze, dziękuję.A w jakich miejscach jeziora szukać sandacza? Przy trzcinach, czy raczej w toni?Dodam, że nie mam echosondy, więc raczej nie znajdę takich miejsc jak blaty, stoki itp. (2012/04/15 18:10)

kubaxxx

sandaczy szukaj raczej w toni (2012/04/15 18:19)

Eskadie

Wypowie się ktoś jeszcze? (2012/04/15 18:23)

sarnina

Nie wiem z kąd biorą się takie pomysły? To tak jakby Tobie do jedzenia obok np. kurczaka z frytkami podano np. ośmiornice i co będąc głodnym byś wybrał?

Niezbyt trafne porownanie kurczaka i osmiornicy, dobrze przyrzadzona osmiornica jest naprawde pyszna, co do ryb morskich na przynete to jak najbardziej tak!!!  Szczegolnie dobre efekty mozna miec na makrele ktora ma bardzo mocny zapach i przyciagnie drapieznika z duzej odleglosci, jezeli chodzi o regulamin to byla juz mowa o tym na forum i straznicy nie powinni ci robic problemow ale... w sadzie raczej nie wygrasz, innym sposobem moze byc wczesniejsze moczenie filetow w dipie zrobionym z ryb morskich   http://forum.wedkuje.pl/post/wlasnorecznie-robione-dipy-i-atraktory-na-wegorza/461424/0 i tu nikt ci nic nie udowodni o ile sam sie nie przyznasz. (2012/04/15 19:31)

bluekris

Kolego jak najbardziej tak . Ja łapałem na filety z ryb morskich np. śledzie , flądra i to co zostało w sklepie rybnym . Możesz złapać nie tylko sandacza , ale również szczupaka i jak najbardziej miętusa . (2012/05/07 23:27)

saviano

Kolega kgx2bis bajki opowiada.

Z RAPR (4 strona o przynętach):
2c/ Przynęty naturalne zwierzęce to organizmy żywe lub martwe, a także ich części. W przypadku stosowania ryb jako przynęt, mogą być użyte tylko ryby wymiarowe lub nie
objęte wymiarem ochronnym oraz nie znajdujące sięw okresie ochronnym. (2013/04/11 11:30)