Zaloguj się do konta

Sandacz z gruntu w maju

utworzono: 2011/03/13 21:57
poszukiwaczsandacza

Co prawda do maja jeszcze daleko, ale może ktoś powie mi jak poławiać sandacz z gruntu w maju... słyszałem, że bardziej opłaca się na rosówkę niż na trupka itd... ;D
[2011-03-13 21:57]

łysy wąż

Wstrzymaj się Kolego do czerwca ;-)
[2011-03-13 22:00]

mirus71

witam to prawda sandacz dopiero w czerwcu [2011-03-13 22:26]

A nick by sugerował , że Kolega wie choć trochę więcej na temat sandacza...niż jego nazwa gatunkowa. [2011-03-13 23:30]

ryukon1975

A nick by sugerował , że Kolega wie choć trochę więcej na temat sandacza...niż jego nazwa gatunkowa.

Jak widać kolega nie wie nic ale ciągle poszukuje,jak w maju znajdzie sandacza i PSR to będzie kluczowe znalezisko.:)
[2011-03-14 05:55]

grochu2017

Jak już koledzy wspomnieli sandacz ma okres ochronny do 31 maja. Chyba kolega dawno nie łowił ;]
[2011-03-14 12:19]

Powiedz jeszcze kolego od kogo słyszałeś podobną poradę, że lepiej na rosówkę niż na trupka. Bo tą osobę tez trzeba uświadomić. A może wyczytałeś w "WW"?:):)
[2011-03-14 12:22]

jacenty75

Opłacać to może się i opłaca bo jak dla mnie jest ją o wiele łatwiej pozyskać niż trupka a co do skuteczności to nie mam bladego pojęcia z kąd taki pomysł mógł komuś przyjść do głowy a na temat maja nie będe sie już więcej wypowiadał. [2011-03-14 12:50]

sebas93

co do tej rosówki to ja bym się chyba kłócił bo łowię na rosówki na Wiśle od 5 lat i jeszcze sandacza nie złowiłem ani też nie widziałem żeby ktoś złowił......................................
[2011-03-14 17:22]

Majster 81

No a ja powiem , że właśnie na Wiśle na Dworach II na rosówkę dość często sandał bierze ,
[2011-03-14 17:47]

Majster 81

Nie znaczy to , że jest najlepsza , jest ona daleko na pierwszym miejscu oczywiście trupek np. uklejka no i oczywiście jazgarz . No ale z tym majem to jestem zaskoczony , no chyba , że znowu coś się w R.A.P.R zmieniło . CZERWIEC
[2011-03-14 17:50]

witiakwicol1

Może nie którzy nie mogą doczekać się kiedy strażnicy zaczną na nich polować.
[2011-03-14 18:40]

Eemmm, w maju? Zanim zaczniesz poszukiwania sandacza najpierw poszukaj w RAPR linijki z okresem ochronnym sandnacza. 

Potem zwróć się jeszcze raz po poradę "Na co sandacz bierze w czerwcu".

Gwarantuję bardziej rzeczową odpowiedź.

Pozdrawiam.

[2011-03-14 18:51]

poszukiwaczsandacza

dobra, jak macie takie komentarze walić, to nie piszcie wg. takie głupie chamskie pouczanie o RAPR itd... Jak nie wiecie, to nie piszcie tak... po prostu zapomniałem dodać, że na stawach hodowlanych i na innych stawach, gdzie nie obowiązują okresy itd, bo prywatne na przykład...
[2011-03-19 20:54]

Jędrula

dobra, jak macie takie komentarze walić, to nie piszcie wg. takie głupie chamskie pouczanie o RAPR itd... Jak nie wiecie, to nie piszcie tak... po prostu zapomniałem dodać, że na stawach hodowlanych i na innych stawach, gdzie nie obowiązują okresy itd, bo prywatne na przykład...

A nie uważasz Kolego , że nawet na prywatnych wodach łowienie ryb w okresie tarła jest mało etyczne i niezbyt przystoi prawdziwemu wędkarzowi ?

[2011-03-19 21:04]

poszukiwaczsandacza

jezu, takie pieprzenie, w okresie tarła... z kad wiecie wgl wszyscy, że te ryby się wycierają akurat w maju... a maju to już są po tarle i mogą być troche osłabione...
[2011-03-20 16:04]

jurcio6

Owszem, są po tarle i to już dawno, ale, jakbyś nie wiedział, to sandacz pilnuje gniazda, żeby taka łajza jak sum nie wyżarła mu jaj. Ty złapiesz jednego sandacza, a przez to nie wyklują się setki małych.. i jeszcze oczekujesz że ktoś ci doradzi jaką przynętę używać? Osobiście to bym ci na głowie wędkę połamał, jakbym cię nad wodą spotkał i sandaczem w ręku :) pozdro
[2011-03-20 16:35]

kaugustyn13

Owszem, są po tarle i to już dawno, ale, jakbyś nie wiedział, to sandacz pilnuje gniazda, żeby taka łajza jak sum nie wyżarła mu jaj. Ty złapiesz jednego sandacza, a przez to nie wyklują się setki małych.. i jeszcze oczekujesz że ktoś ci doradzi jaką przynętę używać? Osobiście to bym ci na głowie wędkę połamał, jakbym cię nad wodą spotkał i sandaczem w ręku :) pozdro

zgadzam sie tylko tej wedki bym nie lamal:)

[2011-03-20 19:37]

"...bo prywatne na przykład..." Tu raczej chodzi o to , że nie znasz przepisów i jakoś chciałeś wyjść z tej sytuacji obronna ręką ale nie wyszło. Poza tym "...dobra, jak macie takie komentarze walić, to nie piszcie wg. takie głupie chamskie pouczenie o RAPR itp...- jeszcze się gówniarz rzuca. Wstyd.

[2011-03-20 19:47]

to że jesteś młodym wędkarzem nie zwalnia cię ze znajomości RAPR, swoja drogą to jak zdawałeś egzamin na kartę wędkarską?

przecież ty nie znasz podstawowych zasad ...........

a to ze zwracaja ci koledzy na te twoje postawione pytanie uwage , to nie masz co sie rzucać , tylko przeprosić, za swoje błędy ze znajomości regulaminu ...............

[2011-03-20 19:58]

siri34

Panie Sandokan45 a Pan też niby że sędzia , szkoli młodzież a wypuszczanie prawidłowe ryb do wody też Panu obce:) i dobrze oboje wiemy o czym pisze:)te szczupaki w tym sezonie mam nadzieję że nie będą tak rzucane do wody jak w zeszłym!Rybę trzeba ,,wprowadzać" do zbiornika a nie wrzucać!
[2011-03-20 20:07]

poszukiwaczsandacza

dobra skończcie swoje wywody, jurcio6, ciekawy jestem czy byś zdołał mi tą wędkę na głowie połamać ^^
[2011-03-20 21:08]

poszukiwaczsandacza

a co do wypuszczania ryb to wypuszczam je, napewno nie w taki sposób... popieram siri34
[2011-03-20 21:10]

poszukiwaczsandacza

"A nick by sugerował , że Kolega wie choć trochę więcej na temat sandacza...niż jego nazwa gatunkowa."

Mój nick to zupełny przypadek, bo nie wiedziałem co innego wymyślić ;P
A co do tego maja, to nawet jeśli to mogło mi się pomylić z szczupakiem. Zamiast udzielić odpowiedzi, to byście wszyscy chociaż coś mądrego powiedzieli, niż obrażać kogoś w swoich podtekstach...
[2011-03-20 21:23]

lecholek

chłopie  jaki Ty masz problem.Łowiąc na dwie wędki zakładaj różne przynęty,a wtedy sam przekonasz się  co bardziej skuteczne.Jeśli chodzi o rosówke to pamiętaj że głodna ryba nie wybrzydza .Kłopotem jest to że twoja rosówka będzie podgryzana przez inne ryby.Na koniec pamiętaj  szanuj  rybę  .
[2011-03-20 21:46]