Sandacz z gruntu w maju

/ 24 odpowiedzi
Co prawda do maja jeszcze daleko, ale może ktoś powie mi jak poławiać sandacz z gruntu w maju... słyszałem, że bardziej opłaca się na rosówkę niż na trupka itd... ;D
łysy wąż

Wstrzymaj się Kolego do czerwca ;-) (2011/03/13 22:00)

mirus71

witam to prawda sandacz dopiero w czerwcu (2011/03/13 22:26)

użytkownik32263

A nick by sugerował , że Kolega wie choć trochę więcej na temat sandacza...niż jego nazwa gatunkowa. (2011/03/13 23:30)

ryukon1975

A nick by sugerował , że Kolega wie choć trochę więcej na temat sandacza...niż jego nazwa gatunkowa.

Jak widać kolega nie wie nic ale ciągle poszukuje,jak w maju znajdzie sandacza i PSR to będzie kluczowe znalezisko.:) (2011/03/14 05:55)

grochu2017

Jak już koledzy wspomnieli sandacz ma okres ochronny do 31 maja. Chyba kolega dawno nie łowił ;] (2011/03/14 12:19)

użytkownik66617

Powiedz jeszcze kolego od kogo słyszałeś podobną poradę, że lepiej na rosówkę niż na trupka. Bo tą osobę tez trzeba uświadomić. A może wyczytałeś w "WW"?:):) (2011/03/14 12:22)

jacenty75

Opłacać to może się i opłaca bo jak dla mnie jest ją o wiele łatwiej pozyskać niż trupka a co do skuteczności to nie mam bladego pojęcia z kąd taki pomysł mógł komuś przyjść do głowy a na temat maja nie będe sie już więcej wypowiadał. (2011/03/14 12:50)

sebas93

co do tej rosówki to ja bym się chyba kłócił bo łowię na rosówki na Wiśle od 5 lat i jeszcze sandacza nie złowiłem ani też nie widziałem żeby ktoś złowił...................................... (2011/03/14 17:22)

Majster 81

No a ja powiem , że właśnie na Wiśle na Dworach II na rosówkę dość często sandał bierze , (2011/03/14 17:47)

Majster 81

Nie znaczy to , że jest najlepsza , jest ona daleko na pierwszym miejscu oczywiście trupek np. uklejka no i oczywiście jazgarz . No ale z tym majem to jestem zaskoczony , no chyba , że znowu coś się w R.A.P.R zmieniło . CZERWIEC (2011/03/14 17:50)

witiakwicol1

Może nie którzy nie mogą doczekać się kiedy strażnicy zaczną na nich polować. (2011/03/14 18:40)

użytkownik44916

Eemmm, w maju? Zanim zaczniesz poszukiwania sandacza najpierw poszukaj w RAPR linijki z okresem ochronnym sandnacza. 

Potem zwróć się jeszcze raz po poradę "Na co sandacz bierze w czerwcu".

Gwarantuję bardziej rzeczową odpowiedź.

Pozdrawiam.

(2011/03/14 18:51)

poszukiwaczsandacza

dobra, jak macie takie komentarze walić, to nie piszcie wg. takie głupie chamskie pouczanie o RAPR itd... Jak nie wiecie, to nie piszcie tak... po prostu zapomniałem dodać, że na stawach hodowlanych i na innych stawach, gdzie nie obowiązują okresy itd, bo prywatne na przykład... (2011/03/19 20:54)

Jędrula

dobra, jak macie takie komentarze walić, to nie piszcie wg. takie głupie chamskie pouczanie o RAPR itd... Jak nie wiecie, to nie piszcie tak... po prostu zapomniałem dodać, że na stawach hodowlanych i na innych stawach, gdzie nie obowiązują okresy itd, bo prywatne na przykład...

A nie uważasz Kolego , że nawet na prywatnych wodach łowienie ryb w okresie tarła jest mało etyczne i niezbyt przystoi prawdziwemu wędkarzowi ?

(2011/03/19 21:04)

poszukiwaczsandacza

jezu, takie pieprzenie, w okresie tarła... z kad wiecie wgl wszyscy, że te ryby się wycierają akurat w maju... a maju to już są po tarle i mogą być troche osłabione... (2011/03/20 16:04)

jurcio6

Owszem, są po tarle i to już dawno, ale, jakbyś nie wiedział, to sandacz pilnuje gniazda, żeby taka łajza jak sum nie wyżarła mu jaj. Ty złapiesz jednego sandacza, a przez to nie wyklują się setki małych.. i jeszcze oczekujesz że ktoś ci doradzi jaką przynętę używać? Osobiście to bym ci na głowie wędkę połamał, jakbym cię nad wodą spotkał i sandaczem w ręku :) pozdro (2011/03/20 16:35)

kaugustyn13

Owszem, są po tarle i to już dawno, ale, jakbyś nie wiedział, to sandacz pilnuje gniazda, żeby taka łajza jak sum nie wyżarła mu jaj. Ty złapiesz jednego sandacza, a przez to nie wyklują się setki małych.. i jeszcze oczekujesz że ktoś ci doradzi jaką przynętę używać? Osobiście to bym ci na głowie wędkę połamał, jakbym cię nad wodą spotkał i sandaczem w ręku :) pozdro

zgadzam sie tylko tej wedki bym nie lamal:)

(2011/03/20 19:37)

użytkownik32263

dobra, jak macie takie komentarze walić, to nie piszcie wg. takie głupie chamskie pouczanie o RAPR itd... Jak nie wiecie, to nie piszcie tak... po prostu zapomniałem dodać, że na stawach hodowlanych i na innych stawach, gdzie nie obowiązują okresy itd, bo prywatne na przykład...

"...bo prywatne na przykład..." Tu raczej chodzi o to , że nie znasz przepisów i jakoś chciałeś wyjść z tej sytuacji obronna ręką ale nie wyszło. Poza tym "...dobra, jak macie takie komentarze walić, to nie piszcie wg. takie głupie chamskie pouczenie o RAPR itp...- jeszcze się gówniarz rzuca. Wstyd.

(2011/03/20 19:47)

użytkownik1117

to że jesteś młodym wędkarzem nie zwalnia cię ze znajomości RAPR, swoja drogą to jak zdawałeś egzamin na kartę wędkarską?

przecież ty nie znasz podstawowych zasad ...........

a to ze zwracaja ci koledzy na te twoje postawione pytanie uwage , to nie masz co sie rzucać , tylko przeprosić, za swoje błędy ze znajomości regulaminu ...............

(2011/03/20 19:58)

siri34

Panie Sandokan45 a Pan też niby że sędzia , szkoli młodzież a wypuszczanie prawidłowe ryb do wody też Panu obce:) i dobrze oboje wiemy o czym pisze:)te szczupaki w tym sezonie mam nadzieję że nie będą tak rzucane do wody jak w zeszłym!Rybę trzeba ,,wprowadzać" do zbiornika a nie wrzucać! (2011/03/20 20:07)

poszukiwaczsandacza

dobra skończcie swoje wywody, jurcio6, ciekawy jestem czy byś zdołał mi tą wędkę na głowie połamać ^^ (2011/03/20 21:08)

poszukiwaczsandacza

a co do wypuszczania ryb to wypuszczam je, napewno nie w taki sposób... popieram siri34 (2011/03/20 21:10)

poszukiwaczsandacza

"A nick by sugerował , że Kolega wie choć trochę więcej na temat sandacza...niż jego nazwa gatunkowa."

Mój nick to zupełny przypadek, bo nie wiedziałem co innego wymyślić ;P
A co do tego maja, to nawet jeśli to mogło mi się pomylić z szczupakiem. Zamiast udzielić odpowiedzi, to byście wszyscy chociaż coś mądrego powiedzieli, niż obrażać kogoś w swoich podtekstach... (2011/03/20 21:23)

lecholek

chłopie  jaki Ty masz problem.Łowiąc na dwie wędki zakładaj różne przynęty,a wtedy sam przekonasz się  co bardziej skuteczne.Jeśli chodzi o rosówke to pamiętaj że głodna ryba nie wybrzydza .Kłopotem jest to że twoja rosówka będzie podgryzana przez inne ryby.Na koniec pamiętaj  szanuj  rybę  . (2011/03/20 21:46)