Zaloguj się do konta

Sandacz z gruntu na Wiśle

utworzono: 2011/02/21 19:09
SylwKwn

Witam wszystkich kolegów po "fachu"  :)  W tym roku planuje po raz pierwszy spróbować połowić Sandacza z gruntu na Wisełce. Tym samym proszę o rady na co głównie łowić, jaki odpowiedni sprzęt dobrać do tego typu połowu i czym głównie się kierować.......  Z góry dziękuje za dobre rady, napewno sie przydadzą.

Pozdrawiam

[2011-02-21 19:09]

bobus86

jesli grunt to napewno trup.ja osobiscie lowie na plotki i ukleje [2011-02-21 20:19]

SylwKwn

a jaki sprzęt do tego najlepiej dobrać ?? [2011-02-21 20:25]

poszukiwaczsandacza

sprzęt to feeder lub picker(z tego co wiem drgająca szczytówka jest lepsza na rzeke) i mała płoteczka i jazda ;)
[2011-02-21 22:28]

Przemo-77

Ja też mam zamiar zasadzić się na sandacza. Mam 2 feedery i 2 karpiówki i wydaje mi się, że na sandacza będą lepsze karpiówki na sygnalizatorach brań bo to mocniejsze wędeczki. Jednak jako laik w tym zakresie jestem bardzo ciekawy opinii innych wędkarzy. Co do przynęty to słyszałem że na rzekę najlepszy jest trupek, a na wody stojące filecik lub żywiec.
[2011-02-22 06:04]

mlotek2222

Witam ja na Narwi używam feedera firmy konger,a wedkuje na małe płoteczki ,ukleje, i krompiki,używam ich jako trupka lub fileta,czasem zwiec.Pozdrawiam [2011-02-22 07:08]

Rufio 2

Jak łowisz na Narwi to podpowiedz i jakiej miejscowości są najlepsze miejscówki i oczywiście najlepsze okazy  , może łowisz na spining jak tak to powiedz jakich przynęt używasz , za miejscówki na Narwi będę bardzo wdzięczny , pozdrawiam .
[2011-02-22 11:12]

SylwKwn

a w jakich okresach sandacz najlepiej żeruje ?

[2011-02-22 15:39]

Ameryki nie odkryję pisząc z doświadczenia, że najlepszy okres na sandała to jesień oraz początek zimy. Choć i czerwiec też jest bardzo dobrym miesiącem ale sposób połowu tej ryby jest inny niż pod koniec roku. Mianowicie szuka się miejsc dużo płytszych 2 góra 3 metry głębokości. Najlepsze są napływy główek oraz miejsca gdzie woda kręci ale nie ma mocnego nurtu. Grunt to znaleźć kamienie lub żwir, a pod koniec roku wystarczy twardy piach, ale żeby za mocno nie sypało sandaczom po skrzelach, bo tego nie lubią.

[2011-02-22 15:55]

zander43

To zależy od pogody od ciepła, ale tak mi się wydaje że w drugim tygodniu czerwca chyba najlepiej do końca czerwca.
[2011-02-22 15:55]

Malawi

Nie łowiłem sandacza na Wiśle ale na Odrze to i owszem. Łowię federem, c.w. do 120 gram. Bardzo sprawdzają się kołowrotki z wolnym biegiem, ale jak nie masz to też nie zaszkodzi. Przynęta na Odrę to płotka lub kiełb (trupek lub żywczyk). Ja wolę trupka, jak nie ma brań to faszeruję rybkę styropianem, żeby ją podnieść z dna. Łowię z ostróg na napływach i w rynnie zaraz za główką. W nocy zarzucam na płytszą wodę między główkami. Można łowić bardziej aktywnie - zarzucasz i napinasz żyłkę czekając aż zestaw opadnie. Delikatnie napinasz zestaw , włączasz wolny bieg i czekasz, po około 5 -10 minutach wędka do góry i 3-4 obroty kołowrotkiem, tak poszukujesz aktywnie sandaczyka. Pozdrawiam . [2011-02-22 18:00]

mlotek2222

Witam tak jak pisze kolega Malawi kołowrotek z wolnym biegiem  to przydatna rzecz podczas zasiadek na sandacza.Pozdrawiam [2011-02-22 18:28]

qmichalq

Ja łowie na Wiśle w okolicach Świecia  federem z ciężarkami od 80-120 g, rzucam pod główki zazwyczaj z wysepek przed nimi, łowię zazwyczaj na fileta z uklei [2011-02-24 23:09]