Sandacz w nocy z gruntu

/ 31 odpowiedzi / 4 zdjęć
siawes


Panowie, a czy do lowienia z gruntu sandacza przydatny jest kolowrotek w olnym biegeiem ? jedni mowia ze dobry inni ze nie i sam juz nie wiem;] bo niby sandacz jak czuje opor to odrazu wypluwa , ale jakby wolny bieg maxymalnie zluzowac to moze zylka by swobodnie bardzo schodzila.. jak sa wasze opinie i co polecacie , kolowrotek z dobrym wolnym biegie czy otwarty kablak, styropian i sygnalizator elektroniczny;] (2011/05/29 15:42)

siawes


a jakbyscie twierdzili ze wolny bieg jest dobry do lowienia sandaczy to jakie kolowrotki najlepsze polecacie no i jakas wedke dobra do lowienia duzych sztuk by ktos polecil , bylbym niezmiernie wdzieczny ;] (2011/05/29 15:45)

siawes


Kurde nie wiem jak edytowac ;/ .. i jesczze mam 1 pytanko .. czy w nocy podczas lowienia moge robic tak ze otwieram kablak juz po zazuceniu , a na luznej zylce wieszam ping pong  i wtedy jak zacznie skakac przy braniu to zdejmuje go i na wyczucie reszte robie? , czy lepiej wystarczy kupic naparwde dobry kolowrotek z wolnym biegiem i do tego sygnalizator elektroniczny i zestaw gotowy? (2011/05/29 15:58)

siawes


co powiecie o shimano baitruner xt (nowa seria) 4000? podobno ma najlepszy wolny bieg ze praktycznie wyciagnie zylki jest niewyczowalne.. a no i jaka wedka tez polecacie za w miare rosadne pieniadze bo kolowroten ten co chce kupic shimano to ponad 500 zl ;p do lwoienia sandaczy i sumow ktorej firmy wekdi najlepiej sie nadają waszym zdaniem
(2011/05/29 19:06)

siawes


pomoze ktos?;] (2011/05/30 05:32)

siemeklub


witam
łowie sandacze na Odrze  i swoje już złapałem na ten zestaw :) , mój zestaw to łowie feederami do 180 gr , kołowrotek z wolnym biegiem , żyłka 0,23mm ( przeszło 6kg wytrzymałości ) w zupełności wystarcza , przypon z takiej samej żyłki .0,23 mm , nie stosuję pleciąki ( wydaje mi się że mam wtedy mniej brań ) , a jak weźmie szczupak to tak czy siak przegryzie czy to będzie żyłka czy plecionka , rurka antysplątaniowa do której mocuję ciężarek , hak nieduży roz 4 , trupek i do boju Polsko :)
pozdrawiam (2011/05/30 10:53)