Zaloguj się do konta

Sandacz nocą z gruntu, ODRA

utworzono: 2011/09/23 16:14
nicponios

Witam,mam kilka pytań odnosnie połowu sandała z gruntu na feedery lub gruntówki.1. Czy łowiąc na żywą rybke (z gruntu, na feedera) czy zestaw wygląda tak jak na białą rybe?
żyłka główna> rurka anty + ciężarek > stalka ok 20-30cm + kotwiczka, hak
2. Trupek- czy to jest taka rybka która wyciągnołem  na żywcówke i uśmierciłem, czy wyciągnołem uśmierciłem i położyłem przez jakis czas na słońce żeby sie podpsuła?3. Czy łowiac na feedery z sztywna szczytówka czy to jest dobry pomysł, a jeśli łowie na gruntówkę to czym jest mój sygnalizator (łowiąc na rzece)?. ***Pytanie poboczne, chciałbym łowic gruntówka białą rybę i jaki sygnalizator zamontować, przecież nie kiwak bo nurt bedzie go cały czas ciągnoł w góre (wędka na sztorc?)4. Łowię na główkach (ODRA). W jakich miejscach umieszczac zestawy? (ZDJĘCIE)5. Przynęty: rosówek pęk, żywiec, żywiec ledwo dyszący, trupek, wątroba wieprzowa, GIT?6. Jak wygląda branie sandacza na szczytówkach? Włączać wolny bieg, a jak go nie mam? [2011-09-23 16:14]

Drogi Kolego "nicponios" jak chcesz dostać wiadomości jak łowić na trupka sandacze oraz inne ryby używaj zwykłego forum a nie grup. Po pierwsze więcej wędkarzy Tobie podsunie odpowiednie rady po drugie nie powinno się zakładać w danej grupie tematów które już były przerabiane, dublowanie jest delikatnie mówiąc niewskazane. Tu jest częściowa odpowiedź na Twoje pytanie:
http://forum.wedkuje.pl/post/jak-zbroicie-uklejke-bez-przeszywania/334378/0
O resztę pytaj na forum ogólnym
Pozdrawiam!
[2011-09-23 16:37]

nicponios

zadałem troche więcej pytań niż tylko "JAK UZBROIĆ PRZYNĘTE?"jak nie chesz to nie pisz nic, inni będą bardziej pomocni i chętniejsi do dyskusji [2011-09-23 16:47]

Dlatego napisałem Tobie CZĘŚCIOWA. A jak chcesz dowiedzieć się jak najwięcej to pisz na forum ogólnym a nie w specjalistycznym tym bardziej iż temat ten nie jest stricto o sandaczach a tylko takie mogą być zawarte w Grupie Łowców Smoków. No i te rażące błędy. To taka rada na przyszłość.
[2011-09-23 17:33]

nicponios

no to jak, odpisze ktos na moje pytania? [2011-09-23 20:06]

Nie dziw się że nie masz odpowiedzi, jeżeli temat wrzucasz ze swojej GRUPY. Żeby odpisać Ci na pytanie z wątkiem w grupie, trzeba się do niej zapisać, a nie każdy ma na to ochotę , bo nie każdy się tym interesuje. Więc posłuchaj rady @Tomas81, bo nie radzi Ci złośliwie, ale z korzyścią dla Ciebie i Twojego pytania. Napisz albo nowy wątek poza GRUPĄ, albo dopnij się z tym do tematów już założonych o połowie sandaczy. Pomysł z tymi GRUPAMI na forum, to moim zdaniem najgłupszy pomysł Redakcji wedkuje.pl jaki wdrożono na tym portalu. Niedługo będzie GRUPA wielbicieli czerwonych spławików, Grupa haczyków szóstek, grupa podbieraków Jaxona, grupa o motylkach, grupa o parzeniu kawy i gotowaniu flaków i żeby się o czymkolwiek wypowiedzieć postem, trzeba będzie się do każdej grupy zapisywać. Żenujące i głupie. Przestańcie więc zakładać kolejne grupy i nie wymagajcie odpowiedzi na takowych. [2011-09-23 20:21]

Witam,mam kilka pytań odnosnie połowu sandała z gruntu na feedery lub gruntówki.1. Czy łowiąc na żywą rybke (z gruntu, na feedera) czy zestaw wygląda tak jak na białą rybe?
żyłka główna> rurka anty + ciężarek > stalka ok 20-30cm + kotwiczka, hak
2. Trupek- czy to jest taka rybka która wyciągnołem  na żywcówke i uśmierciłem, czy wyciągnołem uśmierciłem i położyłem przez jakis czas na słońce żeby sie podpsuła?3. Czy łowiac na feedery z sztywna szczytówka czy to jest dobry pomysł, a jeśli łowie na gruntówkę to czym jest mój sygnalizator (łowiąc na rzece)?. ***Pytanie poboczne, chciałbym łowic gruntówka białą rybę i jaki sygnalizator zamontować, przecież nie kiwak bo nurt bedzie go cały czas ciągnoł w góre (wędka na sztorc?)4. Łowię na główkach (ODRA). W jakich miejscach umieszczac zestawy? (ZDJĘCIE)5. Przynęty: rosówek pęk, żywiec, żywiec ledwo dyszący, trupek, wątroba wieprzowa, GIT?6. Jak wygląda branie sandacza na szczytówkach? Włączać wolny bieg, a jak go nie mam?

1) Podobnie.2) Trupek, to martwa rybka założona na hak jako przynęta. Są świeże i mniej świeże trupki.3) Dobry pomysł na sandacza może być, fedeer to gruntówka.4) Wszędzie oprócz : 4,7,8,9,10,11,13.5) Trupek ma być zabity na śmierć :), bez wątroby.6) Tak jak inne agresywne brania, włączać, a jak nie, to popuścić hamulec.

[2011-09-23 20:29]

nicponios

dziękuuuuuuuuje [2011-09-23 20:36]

nicponios

ale jakby ktoś  jeszcze cos od siebie dodał to było by elegancko
[2011-09-24 14:23]

robban

Lowienie sandaczy metoda gruntowa ,bylo kiedys moja koronkowa dziedzina. Nauczylem sie tej metody lapania od mojego Taty ,wspanialego czlowieka i wedkarza. Zawsze kiedy uczestniczylem w wyprawie wedkarskiej z tata na pokladzie naszej lodzi , to zawsze lowienie sandaczy na odrze , odbywalo sie z guntu. Zestaw byl prosty . Kij spiningowy o dlugosci 2,40 zylka 0,40 bo w tamtych czasach tylko takie byly dostepne ,naszego rodzimego produceta. I oczywiscie ciezarek ,zamontowany przelotowo na zylce.Przypon oczywiscie z zylki 0,25 i haczyk , ktory zostal pozyskany z szalupy ratunkowej. Niestety takie haczyki byly na wyposarzeniu i zdawaly egzamin. A punktem kulminacyjnym ,byla ukleja nie przekraczajaca zazwyczaj 5-6 cm. Z takim zestawem i lowieniem z lodzi byly zawsze kwitowane wyniki. Dzis wszystko sie zmienilo na korzysc ,przynet gumowych ,a warto bylo by wrocic do metody gruntowej na sandacza.  [2011-09-25 20:13]

nicponios

byłem wczoraj nad Odra od 17 do 2:00 i na ukleje z watrobą, ukleje z rosówka i sama ukleja NICale żaden gatunek ryby nie współpracował wiec to może dlatego... [2011-09-30 21:05]