Sandacz nocą z gruntu, ODRA

/ 10 odpowiedzi
Witam,mam kilka pytań odnosnie połowu sandała z gruntu na feedery lub gruntówki.1. Czy łowiąc na żywą rybke (z gruntu, na feedera) czy zestaw wygląda tak jak na białą rybe?
żyłka główna> rurka anty + ciężarek > stalka ok 20-30cm + kotwiczka, hak
2. Trupek- czy to jest taka rybka która wyciągnołem  na żywcówke i uśmierciłem, czy wyciągnołem uśmierciłem i położyłem przez jakis czas na słońce żeby sie podpsuła?3. Czy łowiac na feedery z sztywna szczytówka czy to jest dobry pomysł, a jeśli łowie na gruntówkę to czym jest mój sygnalizator (łowiąc na rzece)?. ***Pytanie poboczne, chciałbym łowic gruntówka białą rybę i jaki sygnalizator zamontować, przecież nie kiwak bo nurt bedzie go cały czas ciągnoł w góre (wędka na sztorc?)4. Łowię na główkach (ODRA). W jakich miejscach umieszczac zestawy? (ZDJĘCIE)5. Przynęty: rosówek pęk, żywiec, żywiec ledwo dyszący, trupek, wątroba wieprzowa, GIT?6. Jak wygląda branie sandacza na szczytówkach? Włączać wolny bieg, a jak go nie mam?

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

u?ytkownik32263


Drogi Kolego "nicponios" jak chcesz dostać wiadomości jak łowić na trupka sandacze oraz inne ryby używaj zwykłego forum a nie grup. Po pierwsze więcej wędkarzy Tobie podsunie odpowiednie rady po drugie nie powinno się zakładać w danej grupie tematów które już były przerabiane, dublowanie jest delikatnie mówiąc niewskazane. Tu jest częściowa odpowiedź na Twoje pytanie:
http://forum.wedkuje.pl/post/jak-zbroicie-uklejke-bez-przeszywania/334378/0
O resztę pytaj na forum ogólnym
Pozdrawiam! (2011/09/23 16:37)

nicponios


zadałem troche więcej pytań niż tylko "JAK UZBROIĆ PRZYNĘTE?"jak nie chesz to nie pisz nic, inni będą bardziej pomocni i chętniejsi do dyskusji (2011/09/23 16:47)

u?ytkownik32263


Dlatego napisałem Tobie CZĘŚCIOWA. A jak chcesz dowiedzieć się jak najwięcej to pisz na forum ogólnym a nie w specjalistycznym tym bardziej iż temat ten nie jest stricto o sandaczach a tylko takie mogą być zawarte w Grupie Łowców Smoków. No i te rażące błędy. To taka rada na przyszłość. (2011/09/23 17:33)

nicponios


no to jak, odpisze ktos na moje pytania? (2011/09/23 20:06)

u?ytkownik57785


Nie dziw się że nie masz odpowiedzi, jeżeli temat wrzucasz ze swojej GRUPY. Żeby odpisać Ci na pytanie z wątkiem w grupie, trzeba się do niej zapisać, a nie każdy ma na to ochotę , bo nie każdy się tym interesuje. Więc posłuchaj rady @Tomas81, bo nie radzi Ci złośliwie, ale z korzyścią dla Ciebie i Twojego pytania. Napisz albo nowy wątek poza GRUPĄ, albo dopnij się z tym do tematów już założonych o połowie sandaczy. Pomysł z tymi GRUPAMI na forum, to moim zdaniem najgłupszy pomysł Redakcji wedkuje.pl jaki wdrożono na tym portalu. Niedługo będzie GRUPA wielbicieli czerwonych spławików, Grupa haczyków szóstek, grupa podbieraków Jaxona, grupa o motylkach, grupa o parzeniu kawy i gotowaniu flaków i żeby się o czymkolwiek wypowiedzieć postem, trzeba będzie się do każdej grupy zapisywać. Żenujące i głupie. Przestańcie więc zakładać kolejne grupy i nie wymagajcie odpowiedzi na takowych. (2011/09/23 20:21)

u?ytkownik57785


Witam,mam kilka pytań odnosnie połowu sandała z gruntu na feedery lub gruntówki.1. Czy łowiąc na żywą rybke (z gruntu, na feedera) czy zestaw wygląda tak jak na białą rybe?
żyłka główna> rurka anty + ciężarek > stalka ok 20-30cm + kotwiczka, hak
2. Trupek- czy to jest taka rybka która wyciągnołem  na żywcówke i uśmierciłem, czy wyciągnołem uśmierciłem i położyłem przez jakis czas na słońce żeby sie podpsuła?3. Czy łowiac na feedery z sztywna szczytówka czy to jest dobry pomysł, a jeśli łowie na gruntówkę to czym jest mój sygnalizator (łowiąc na rzece)?. ***Pytanie poboczne, chciałbym łowic gruntówka białą rybę i jaki sygnalizator zamontować, przecież nie kiwak bo nurt bedzie go cały czas ciągnoł w góre (wędka na sztorc?)4. Łowię na główkach (ODRA). W jakich miejscach umieszczac zestawy? (ZDJĘCIE)5. Przynęty: rosówek pęk, żywiec, żywiec ledwo dyszący, trupek, wątroba wieprzowa, GIT?6. Jak wygląda branie sandacza na szczytówkach? Włączać wolny bieg, a jak go nie mam?




1) Podobnie.2) Trupek, to martwa rybka założona na hak jako przynęta. Są świeże i mniej świeże trupki.3) Dobry pomysł na sandacza może być, fedeer to gruntówka.4) Wszędzie oprócz : 4,7,8,9,10,11,13.5) Trupek ma być zabity na śmierć :), bez wątroby.6) Tak jak inne agresywne brania, włączać, a jak nie, to popuścić hamulec.
(2011/09/23 20:29)

nicponios


dziękuuuuuuuuje (2011/09/23 20:36)

nicponios


ale jakby ktoś  jeszcze cos od siebie dodał to było by elegancko (2011/09/24 14:23)

robban


Lowienie sandaczy metoda gruntowa ,bylo kiedys moja koronkowa dziedzina. Nauczylem sie tej metody lapania od mojego Taty ,wspanialego czlowieka i wedkarza. Zawsze kiedy uczestniczylem w wyprawie wedkarskiej z tata na pokladzie naszej lodzi , to zawsze lowienie sandaczy na odrze , odbywalo sie z guntu. Zestaw byl prosty . Kij spiningowy o dlugosci 2,40 zylka 0,40 bo w tamtych czasach tylko takie byly dostepne ,naszego rodzimego produceta. I oczywiscie ciezarek ,zamontowany przelotowo na zylce.Przypon oczywiscie z zylki 0,25 i haczyk , ktory zostal pozyskany z szalupy ratunkowej. Niestety takie haczyki byly na wyposarzeniu i zdawaly egzamin. A punktem kulminacyjnym ,byla ukleja nie przekraczajaca zazwyczaj 5-6 cm. Z takim zestawem i lowieniem z lodzi byly zawsze kwitowane wyniki. Dzis wszystko sie zmienilo na korzysc ,przynet gumowych ,a warto bylo by wrocic do metody gruntowej na sandacza.  (2011/09/25 20:13)

nicponios


byłem wczoraj nad Odra od 17 do 2:00 i na ukleje z watrobą, ukleje z rosówka i sama ukleja NICale żaden gatunek ryby nie współpracował wiec to może dlatego... (2011/09/30 21:05)