Sandacz na boczny trok

/ 17 odpowiedzi

Witam kolegów.

Mam pytanie ,czy ktoś próbował łowić już sandacze na boczny trok na jeziorze? Jeśli tak to proszę o jakieś informacje odnośnie przynęt, ich wielkości i wszystko co może mi się przydać. W tym roku mam zamiar spróbować swoich sił z bocznym trokiem.

Pozdrawiam. Wiechu.

Fragles


Z tego co wiem, boczny trok nie bardzo się nadaje do łowienia sandaczy. Z opinii kolegów którzy łowią na boczny trok wynika, że sandacze są tylko przyłowem. Ja preferuje łowienie sandacza z opadu.   (2010/04/21 21:41)

u?ytkownik20737


Sandacz to już bardziej na drop shota a nie na boczny trok lecz oferuje standard guma i opad. pozdro. (2010/04/21 21:46)

wiechu1603


Tak właśnie myślałem, ale chciałem się tylko upewnić. Będe próbował na gumy i koguty ale z brzegu , bo nie mam mozliwości tam łowić z łodzi.

Dzięki za opinie. Pozdrawiam.

(2010/04/22 14:42)

staszek873


Witam

Wiem,że na boczny trok łowi się okonie,te duże i te mniejsze,na Turawie jest to dość powszechna metoda,nie słyszałem żeby ktoś złowił sandacza-ale być może...Osobiście nie łowię w ten sposób ale moi koledzy "okoniarze" koszą niezłe sztuki-na żyłce głównej (0,10-0,12) oliwka ołow.8 gr. nieco wyżej (około 1m)trok boczny z malutkim ripperkiem,imitacją rybki...no i kijek z mięciutką szczytówką,bardzo delikatny-życze powodzenia

(2010/04/23 19:10)

staszek873


sorry -ripperek 6-8 gr (2010/04/23 19:13)

staszek873


Jeszcze raz sorry,pomyliłem się,a nie chciałbym Cię wprowadzać w błąd---

ripperek nawleczony na haczyk w zależności od rozmiaru ripperka,żadne tam ołowiane główki,to przyzwyczajenia z pogoni za sandaczem-pozdro

(2010/04/23 19:20)

ponikwoda


Boczny trok to dla mie nr. 1 na okonia, jeśli chodzi o sandacza to zgadzam się z kolegami, że guma to podstawa, plecionka na kołowrotku. Sposobób prowadzenia gumy jaki ja stosuje to łowienie z opadu i jeszcze jeden to krótkie skoki przynęty po dnie tzw.,,stukanie''. Pozdrawiam. (2010/04/23 19:41)

u?ytkownik20737


Ja właśnie za tzw. ,, manianą ,, nie przepadam jeżeli chodzi o okonie. Okonie wole łowić na gumki małe od 3 do 5 aż po 7 cm plus jakiś kijek np. konger WC Tango i jazda z okoniami trochę finezji i mozna naprawde fajnie sobie połowić okonie. Boczny trok jak dla mnie jest po prostu nudny powolne zwijanie i to wszystko jednak to efekty przynosi ale to nie dla mnie. pozdrawiam. (2010/04/23 21:45)

linek69


No i tu się nie zgodze choć to tylko moje zdanie ale boczny trok to fenomen jeśli chodzi o okonie  .Ja zawsze łowiłem tradycyjnie czyli główka plus guma i heja, od 3 lat używam bocznego tr. i twierdze że to o wiele ciekawsza metoda .Pozdro. (2010/04/23 23:52)

u?ytkownik31907


JA JESLI ŁOWIE NA BOCZNY TROK TO STOSUJE WIEKSZE TWISTERKI NAWET DO 7CM. MNIEJSZE TYLKO NA ZAWODACH. A SANDALY SIE TRAFIAJA TO NIE JEST TAK ZE SANDACZ TO TYLKO OPAD I GUMA ALBO KOGUT MOZNA GO ZŁOWIC NA KAZDA PRZYNETE SZTUCZNA. (2010/04/26 11:16)

wiechu1603


Dzięki za wskazówki kolego "spiningista1988". Napewno wypróbuję w urlopie boczny trok z większymi przynętami.

Pozdrawiam.

(2010/04/28 11:52)

KropekG


Witam!
Złapałem kiedyś sandacza na boczny trok ale zupełnie przypadkowo!
Tak mi się wydaje.
Na zbiorniku Zesławice w Krakowie, przynętą był riperek 4cm. biała perła.
Kilka Obrotów korbką chwilka przerwy i znowu obrót, W trzecim rzucie prawi w to samo miejsce delikatne przytrzymanie i odruchowe zacięcie i zabawa na rzyłce 14'.
sandaczyk miał 62cm. Buzi i do wody:-)))
To był raz jedyny!
Pozdrawiam! (2010/06/07 00:15)

pisaq


Tak jest, sandacza można złowić na każdą przynętę sztuczną, o ile taka mu "podejdzie".
Tata łowił na wahadłówki, znajomi łowili na woblery, widziałem złowionego na obrotóweczkę itp.
Znam przypadki łowienia sandaczy na boczny trok, sam mam zamiar spróbować, może w środę - jeżeli koguty i kopyta zawiodą.

Uciułałem taki sprzęt, trochę na wariata:
- Mocne wędzisko, o średnio-szybkiej reakcji, ugięciu szczytowym.
- Kołowrotek średniego rozmiaru z żyłką (nie plecionką jak do opadu) 0,18mm.
- Ciężarek do BT 10gram.
- Długość odcinka żyłki z ciężarkiem 15cm.
- Długi na 30cm przypon z żyłki głównej.
- Czarny, ostry hak numer 6 z łopatką.
- Przynęty: twistery i kopyta w rozmiarach od 5 do 8cm, kolory: ciemna zieleń, motor oil, herbatka, perła, biel, seledyn, żółć, marchewka itp
Także waga całego zestawu w granicach 12-15gram.
Głębokość na jakiej będę łowił to 6, 5 oraz 4,5m.
Jedyne co mnie nurtuje to ta żyłka. Wyczytałem, że łowiąc BT nie trzeba nam plecionki, nie ma problemu z zacięciem. I tutaj nie rozumiem różnicy pomiędzy zacięciem zestawem z kogutem czy gumką w opadzie a zacięciem zestawem obciążonym bocznym trokiem.
Dam radę? :D

Boczny trok może być używany nawet z błystkami obrotowymi, wahadłowymi czy nawet woblerami. Ogranicza nas nasza wyobraźnia. (2010/06/07 00:56)

szymbor


a ja łowię sandacze na boczny trok i to nie przypadkowo ..... najważniejszym elementem zestawu jest przynęta w tym przypadku guma do dropshota ..... gume montujesz na specjalnych hakach ... najlepiej spisują mi się długie gumy te w imitacji uklei ... (2010/06/07 09:43)

u?ytkownik31907


a ja łowię sandacze na boczny trok i to nie przypadkowo ..... najważniejszym elementem zestawu jest przynęta w tym przypadku guma do dropshota ..... gume montujesz na specjalnych hakach ... najlepiej spisują mi się długie gumy te w imitacji uklei ...



a własnie a jesli łowimy dropshotem to mozemy uzyc za przynete fileta z ryby
(2010/06/07 09:45)

szymbor


a nie wiem :P ja łapie na gumy i to z rewelacyjnymi efektami :) (2010/06/07 09:52)

jacek1982


Widzę iż sporo jest dylematów na temat połowu Sandaczy ...wiec podpowiem wam mętnooki nie zawsze weźmie na gumę choćby prowadzić ją nie wiadomo jak precyzyjnie... Moja Rada spróbujcie na trok boczny z użyciem woblerów od 5 cm do 7 cm wszelkie odcienie zielonego i jaskrawe i wtedy opowiedzcie swoje doświadczenia z tą rybką P.S. co jakiś czas zatrzymujcie na chwile przynętę i najlepiej stosować Pałeczki tyrolskie ze względu na zawady i inne przeszkody podwodne powodzenia i połamania  ;) (2011/08/05 22:21)