Sandacz - jak nie tracić plecionki przy zaczepie?

/ 9 odpowiedzi
Witam
Czy macie jakieś patenty na to, aby w zaczepi nie tracić dużej ilości plecionki, jeśli odstrzelenie przynęty od zaczepu nic nie daje.
Widziałem kiedyś, że ktoś rozhartowywał haki.
Czy dobrym sposobem jest stosowanie przyponu z żyłki, aby w tym miejscu się zerwało?
Erq


Trudne pytanie ;P Mysle , ze mozna zastosowac grubsza plecionke i jakies slabsze haki , jakosc hakow bedzie wplywala na skuteczne zaciecia "twardych" sandaczy ;] Zastosuj glowki z antyzaczepem w miejscach gdzie jest duzo karczy (2012/10/11 11:28)

Romuald55


Zastosuj przypon z żyłki lub plecionki o mniejszej wytrzymałości niż główna.Nawet kilkumetrowy.W razie zaplątania w większe przeszkody i tak będzie on poza przeszkodą i prędzej pęknie niż linka główna. (2012/10/11 11:35)

henryk58


Jeżeli plecionka jest dobrej jakości ,to pwinna pękać w najsłabszm miejscu czyli na węźle. (2012/10/11 14:05)

z@mela


Plecionka jak i kazda inna linka powinna pękać na węźle   i jesli  zrywa Ci się  gdzieś w polowie to znaczy ze tam była uszkodzona przetarta postrzępiona i lepiej  ze pękła na zaczepie niż na  rybie.

Możesz  jeszcze zastosować  cieńszy wolfram  który będzie pełnil  rolę bezpiecznika . (2012/10/11 14:16)

lukaszszwagier


warto używać porządnej plecionki, spinninguje taką jedną już drugi sezon...gną się kotwiczki, pękają wolframy, krętliki...ale plecionka jest cała ;] nie pamietam nazwy, jak znajdę szpulę to polecę z czystym sumieniem! (2012/10/11 20:58)

u?ytkownik95747


ja mam plecionkę mistral za 40 zł i pęka zawsze na węzle  a nie gdzieś w połowie i jest wytrzymała i tp więc nie widzę sensu kupowania plecionek za 100 zł lub więcej beznadzieja (2012/10/11 21:32)

grzesiu92


Lapiesz plecionke w rece, tylko musisz uwazac zeby sb rak nei pociac, najlepiej wokol rekawa owinac. I delikatnie i stopniowo plynnie ciagniesz do siebie. Peknie przy wezle. (2012/10/11 21:40)

PatrykKaw


Każden zaczep trzeba odpstrykiwać raz z lewej sprawej wyżej, niżej , czy nawet dodpłynąć łudką . Żeby  łowić na odrze trzeba mieć odległość rzutu  z brzegu , ja łowię na 0,12 z brzegu na odrze i na jeziorach ple cionkę zieloną . Jeśli się łowi w wielkich zaczepach trzeba mieć rozchartowany lekko haki , ale = stracona wielka ryba , żeby tyle nie tracić trzeba używać dropa == TRZEBA ODPSTRYKIWAĆ KAŻDY ZACZEP I ŁOWIĆ NA MOCNE HAKI Z MOCNĄ 20 CM STALKĄ NA SPINING . Jak sandacz bierze można żucać blisko , też się złowi , ale więcej i większe stoją dalej pod wielkimi zawadami i nie tylko (2012/10/13 16:43)

dareq28


Zgadzam sie z przedmowcami, ze dobrej jakosci plecionka peknie na wezle. Uzywam power pro i spisuje sie wysmienicie. Druga sprawa, ze ludziska czasem gdy maja zaczep to wala wedziskiem tak dlugo az cos sie zerwie i czesto plecionka peka na wysokosci ostatniej przelotki. wtedy reszta nie ma jak lowic bo plecionka jest rownolegle do nich, na rzece oczywiscie, lowiac z brzegu.Polecam koledze kupno dobrej plecionki, ja lowie na 0,08 i jest strasznie mocna. Polamania (2012/10/14 11:57)