Zaloguj się do konta

Sandacz a pora dnia

utworzono: 2013/09/11 15:06
JoeyStarr

witam serdecznie wszystkich kolegow po kiju. chcialbym sie dowiedziec czy sa jakies okreslone pory bran sandacza.lepsze,gorsze. gdzie najlepiej go szukac? jakie przynety stosujecie? gumy,koguty a moze woblery bo blaszka to chyba nie bardzo z tego co wiem. pozdrawiam i z gory dziekuje za wasze opinie i uwagi:) [2013-09-11 15:06]

bonek18

Sandacza możesz złowić o każdej porze. Zazwyczaj są pory o których sandacz żeruje najlepiej ale zależy to od łowiska i trzeba to zbadać. Teoretycznie najlepszą porą jest albo świt albo zmierzch. Aczkolwiek są wyjątki od reguły. Ja łowie gumami i kogutami na wodzie stojącej.
Wiadomo najlepiej szukać w karczowiskach, zawadach, przy kamieniach itp.
Zależy czy będziesz łapał na rzece czy na zbiorniku. Nie jestem specjalistą od tych drapieżników, dlatego więcej szczegółów niech podadzą koledzy z większym doświadczeniem.
Wiem jedno że trzeba kombinować z wielkością, kolorami, miejscem i porą dnia ;p

[2013-09-11 17:54]

wojtekzkiw

U mnie na zaporówcę bierze najlepiej o 9 wieczorem  ,nie wiem czy to jakaś godzina że zaczynają intensywnie żerować , bo czasem mam tylko brania o tej godzinie [2013-09-11 21:19]

perwer

Z mojego doświadczenia -ale łowie metoda gruntową na fileta ,lub trupka-może to też mieć inne znaczenie niż spining - to sandacz najlepiej bierze od 22 do 24....Później zazwyczaj była przerwa do rana i o 4-5 rano były brania. Jednak zdarzało sie branie o 1 czy 3 w nocy ,jednak najlepsza intensywność brań wlasnie w takich godzinach jak wcześniej wspomniałem.

Zależy tez to od pory roku,bo na jesien gdy wcześniej robi sie szarówa ,zdarza sie że zaczyna żerować wcześniej.
[2013-09-12 08:27]

kuba81

widze, ze to czesto zalezy od zbiornika i pory roku. w czerwcu caly dzien, a szczegulnie na jednym z jezior ok godz 4-5 po poludniu (noca nie sprawdzalem) jesienia tez mozna zlapac caly dzien na innym jeziorze bran mozna spodziewac sie od 4 w dzien az do nocy z przerwa ok 9. na innym jeziorze najlepsze brania od godz 6-7  jak widzisz musisz poznac swoja wode. no i nie kazdego dnia mozesz liczyc na sukces.
zauwazylem rowniez, ze jednego dnia podejda maluchy a innego te wieksze, nie wiem czy tak jest faktycznie? taka moja mala teza
[2013-09-12 09:19]