Zaloguj się do konta

Samowolka w Konradowie.

utworzono: 2012/04/13 18:34
dealer081

Bedac dzis na rybach,po przeciwnej stronie zbiornika widzialem,kolesia lowiacego na 3wedki,2gruntówki + 1splawik,niestety brak katroli na tych zbiornikach prowadzi do nagmineego lamania przepisów. [2012-04-13 18:34]

Fix

Mogłeś to zgłosić, zadzwonić pisanie na forum nic nie da. [2012-04-13 19:33]

dealer081

Kolego dzwonilem do kola tam juz nikogo nie bylo,a jak zadzwonilem na paly,to nie odbierali,a gdy juz odebrali to kazali mi to zglosic do kola. [2012-04-13 19:48]

dealer081

Wiem jedno,jak go zobacze nastepnym razem,to zwine zestawy i przejde sie do niego,nagram filmik na tel i nr rejestracyjne auta. [2012-04-13 19:50]

Sniper64

Cześć chłopaki:)

Zapomniałeś o mnie:) mówisz i masz kontrolę..choć to nie mój teren ale postaram się załatwić jak najszybciej kontrolę na tym zbiorniku!:)
[2012-04-13 19:51]

t0mi

Zapomniałeś o mnie:) mówisz i masz kontrolę..choć to nie mój teren ale postaram się załatwić jak najszybciej kontrolę na tym zbiorniku!:)

Kontrola ;/

U mnie zarybiony został staw. Kontrola byłą, siatek nie sprawdzali a już brak słów do ludzi którzy ładują do siatek karpia 30cm ;/

Brak słów

[2012-04-13 19:58]

dealer081

przydalo by sie kolego bo w Kobylce,czy Sosni lub Sycowie zdarzaly sie nie raz po 2 kontrole na dobe,jak nie policja to straz lesna,a tam kapletna cisza,a puzniej ryby nie ma. [2012-04-13 20:13]

Sniper64

Przepraszam chwilę mnie nie było.
Tak Syców mam pod swoją kontrolą,Stradomię również - niestety Sośnie nie ale to da się załatwić inaczej,by zwiększyć kontrolę..Już jutro będę nagrywał sprawę:) Dzięki za info..

Co do kolegi który pisze że ryba wpuszczona i ładują do siatek Trzydziestki!No jest wymiar regulaminowo,choć koła mogą to zmienić wystarczy uchwała na zebraniu,wysłana do Okręgu i przez Okręg zatwierdzona i jest wymiar zwiększony..!A druga strona medalu to zwykła rzeczywistość! Są tacy że będą siedzieć cały dzień ..co dzień na zimnie i deszczu bo muszą limit zabrać..:)
[2012-04-13 21:04]

MASTINO

Nie dzwoń do koła PZW, czy na Policję, tylko znajdź i zanotuj sobie numery telefonów do straży rybackich SSR i PSR i tam dzwoń, a oni już sobie będą działać z Policją. U mnie tak jak u kolegi @Sniper64 takie rzeczy załatwiane są szybko i konkretnie.  [2012-04-13 21:05]

MASTINO

Nooooooooooooooo, Marek, to jak to Twoje łowiska, to już współczuję tym hurtownikom :) Sieknij kilka wyjazdów i pozamiatasz takich "wędkarzy". [2012-04-13 21:07]

Wachta

Wiem jedno,jak go zobacze nastepnym razem,to zwine zestawy i przejde sie do niego,nagram filmik na tel i nr rejestracyjne auta.

Normalnie ORMO :D
[2012-04-13 21:20]

dealer081

Wiem jedno,jak go zobacze nastepnym razem,to zwine zestawy i przejde sie do niego,nagram filmik na tel i nr rejestracyjne auta.

kolego jesli bedziemy obojetnie sie temu przygladac,to nigdy nie bedzie ryb,zwlaszcza na mniejszych zbiornikac,ja sie tylko zastanawialem czy wyciagnie jeszcze spina,bo szczupak ganial dzis jak szalony. [2012-04-13 21:30]

Sniper64

Michał to nie ormo:)))0 to po prostu walka z takimi co okradają ciebie mnie i kolegów!!! :)

Maciej...szkoda że to nie moje łowisko...bo przeklinali by strażników że są kilka razy dziennie..:))
Załatwię tam kontrole...może nawet sam się przejadę jako połączony patrol:)))
[2012-04-13 21:32]

MASTINO

Michał to nie ormo:)))0 to po prostu walka z takimi co okradają ciebie mnie i kolegów!!! :)

Maciej...szkoda że to nie moje łowisko...bo przeklinali by strażników że są kilka razy dziennie..:))

Załatwię tam kontrole...może nawet sam się przejadę jako połączony patrol:)))

Marek, nie musisz kombinować z łączeniem, tylko powiadom komendanta tamtego terenu, że wchodzisz na ich teren w takim a takim składzie, a oni na zasadzie wymiany niech wejdą na Wasz. Podpisz umowy z pozostałymi komendantami powiatowymi w swoim Okręgu tak ja ja podpisałem i mamy wjazd na cały Okręg, a inni na nasz z całego Okręgu.

[2012-04-13 21:54]

jurasek15

A chociaż wyciągał jakieś ryby? Bo jak dla mnie d..a, a nie wędkarz. Przy normalnych braniach ściągam zwykle drugą wędkę bo nie lubię się denerwować i rozpraszać. Przewinienie, przewinieniem ale na pewno mniejsze niż robienie przez niektórych z bagażnika samochodu pojemnika na ryby.

Jak dla mnie świadczy tylko o bardzo niskiej klasie wędkarza, który łapie ryby tylko po zarybieniu stojąc w kolejce do miejscówki, na której biorą karpie. :-)

Pozdrawiam.
[2012-04-14 08:41]

maras74

witam,Jak dla mnie to nic się nie stało takiego. Nawet jeśli wszyscy będą łowić na 3 wędki ale będą przestrzegać RAPR względem limitów dziennych i wymiarów ochronnych. Poza tym, jako wędkarz możesz podejść i zwrócić uwagę oraz poinformować PSR nr tel. masz w zezwoleniu.Jednak największym problemem jest kłusownictwo na dużą skalę: sieci, prąd, sznury oraz zwiększająca się nadmiernie populacja kormorana.pzdr [2012-04-14 12:40]

Bedac dzis na rybach,po przeciwnej stronie zbiornika widzialem,kolesia lowiacego na 3wedki,2gruntówki + 1splawik,niestety brak katroli na tych zbiornikach prowadzi do nagmineego lamania przepisów.

Może chłop se postawił markera...a ty od  razu że kłusuje.... [2012-04-14 12:50]

dealer081

Bedac dzis na rybach,po przeciwnej stronie zbiornika widzialem,kolesia lowiacego na 3wedki,2gruntówki + 1splawik,niestety brak katroli na tych zbiornikach prowadzi do nagmineego lamania przepisów.

Może chłop se postawił markera...a ty od  razu że kłusuje....

kolego jesli nie byl bym pewien to bym tak nie pisal,pierw zazucil 2 gruntowki, nastepnie reczne zanecil przy szuwarach i wyciagnal jagdyby nigdy nic splawikówke,po czym klad jat przy czcinie na ziemi. [2012-04-14 13:03]

jurasek15

Oj nie brało mu i tyle. :-) A może chciał się pochwalić, że ma 3 wędki. :-) Nie popieram ale też tragedii nie ma. Co innego jakby w tych szuwarach była druga siatka. Oj takie rzeczy to mnie wkur....ą. Niech ma i dziesięć. Jak "dupa" to i tak nic nie złowi, a może poplątać. :-)
[2012-04-14 21:25]

dealer081

Tak kolego zacznie sie od 3 zestawow,nastepnie bedzie ladowac w siate pokolei jak leci,bo skroro ktos mial gdzies ze mam 3 wedki,to pewnie tez bedzie mial gdziec co i ile laduje,spoko niech zazuci nawet 5zestawow niedaleko sa stawy komerkcyjne,na jednym 5zl za wejscie i co zlowisz to kupujesz,lub do wody, na drogim 20zl i co zlowisz to Twoje i nie ma limitu zestawu. [2012-04-14 21:47]

Oj nie brało mu i tyle. :-) A może chciał się pochwalić, że ma 3 wędki. :-) Nie popieram ale też tragedii nie ma. Co innego jakby w tych szuwarach była druga siatka. Oj takie rzeczy to mnie wkur....ą. Niech ma i dziesięć. Jak "dupa" to i tak nic nie złowi, a może poplątać. :-)

To prawda tragedii nie ma. Ale kto na trzy kije próbuje wcześniej czy póżniej żałuje.I tego się trzymajmy [2012-04-14 23:08]

marexx

kup sobie psa i go poszczuj
[2012-04-15 02:54]

MASTINO

kup sobie psa i go poszczuj

Ty koleś masz świadomość, że czytają to forum również młodzi wędkarze, którzy mogą poważnie odebrać twoje coraz to głupsze wstawki na wszystkich wątkach? Jak nie masz nic mądrego do napisania, to może daj sobie spokój, bo więcej szkody robisz niż wnosisz czegoś mądrego swoimi głupawymi tekścikami. Chłopak widział jak jakiś wędkarz popełnia wykroczenie, hurtowo próbuje łowić ryby za które MY WSZYSCY płacimy, złodziej nam je kradnie nie gorzej od innych nas wciąż okradających na łowiskach, a ty jak zwykle drwisz nawet z tego. Nie zależy ci na rybnych łowiskach, na informowaniu służb o kłusolach i nieetycznych wędkarzach, ścieka ci to, nie masz żadnej mądrej rady, to przynajmniej milcz. 

[2012-04-15 08:57]

Wszyscy czytamy, a swoją drogą myślę że ten koleś łowiący na trzy wędki i tak narobi mniej szkody niż strażnik SSR zastawiający sieci, jak to miało miejsce na zbiorniku w Turawie. [2012-04-15 10:10]

MASTINO

Wszyscy czytamy, a swoją drogą myślę że ten koleś łowiący na trzy wędki i tak narobi mniej szkody niż strażnik SSR zastawiający sieci, jak to miało miejsce na zbiorniku w Turawie.

Nawet nie nazywaj takiego typa STRAŻNIKIEM, sam zerwałbym mu blachę z klaty razem z kurtką i spalił jego legitymację. Wyższa kara niż dla niego, niż dla potencjalnego, przypadkowego kłusownika. Szkody może mniej, ale oba czyny są zabronione przez prawo, przez ustawodawcę. Skala różna, ale jeden i drugi to czyn zabroniony.

[2012-04-15 10:33]

I za takie słowa ciebie Maciek jako SSR bardzo szanuję , ale naprawdę takich SSR jest bardzo mało i moim zdaniem dla dobra ogółu SSR powinna zostac rozwiązana, a wto miejsce wzmocnic PSR i policję. [2012-04-15 10:40]